Skocz do zawartości

Przeprowadzka Na Stałe I Transport Auta Do Usa


razorek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam zamiar wyprowadzić się do USA, konkretnie do New York. Zamieszkam na Queens. Zamierzam zostać w USA na stałe. Ale chciałbym zabrać ze sobą samochód i w nim swoje rzeczy bym upchnął. (nie mówcie mi tylko, że nikt nie bierze aut do USA ze sobą, bo tam najtańsze itp. itd., bo to już wiem, ale mam bardzo dobry wózek i dużo z nim przeżyłem, lubię go, drugiego takiego nie dostanę :) ). Chciałbym popłynąć statkiem (wiem, że lepiej zapakować furę w kontener i samemu samolotem polecieć, ale zawsze chciałem popłynąć statkiem :) ).

A więc moje pytania:

1. Czy jest statek którym mogę popłynąć i jednocześnie zapakować na niego samochód? Jak tak, to skąd takie statki odpływają? (dla mnie nie ma znaczenia skąd, ważne żeby było dobrze :) ) Jaki jest koszt takiej podróży? (w jedną stronę oczywiście, bo nie wracam :) )

2. Czy na statek wpuszczą mój samochód, który będzie wypchany moimi rzeczami? :P Bo gdzieś czytałem, że jak podróżnicy Busem przez Świat pakowali busa na statek, to kazano im wszystkie rzeczy wyjąć z wozu i w dodatkowo płatną drewnianą skrzynię wrzucić

3. Czy muszę robić jakieś przeróbki, żeby samochód był w USA dopuszczony do ruchu? Jak tak, to jakie? (Mój samochód to Volkswagen Passat 2008, a ewentualne przeróbki wykonałbym w Polsce, bo amerykańskie części w Polsce są niemal bezwartościowe)

3. Czy są jakieś podatki gdy przywiozę auto ze sobą?

4. Czy nie będzie problemów, jakiś dodatkowych opłat, cła itd. do moich prywatnych rzeczy, które przywiozę? (sprzęt audio, komputery itd.)

Postanowiłem wreszcie realizować swoje marzenia i zamieszkać tam. Byłem już w NY i zakochałem się w tym mieście :) Dlatego będę bardzo wdzięczny za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Pytanie jest takie masz wizę na pobyt stały ;)

Musisz mieć przeróbki i o tym się dowiesz na stronach urzedu celnego plus urzędów innych ;)

Jeszcze nie mam, mam turystyczną jeszcze ważną, ale będę się starał zdobyć wizę na pobyt stały. Najpierw chciałem ogarnąć jak to wszystko by wyglądało, bo pomysł jakiś, ale jest, pieniądze są, chęci także :) Chciałbym tam mieszkać, pracować. Żyć po prostu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie mam, mam turystyczną jeszcze ważną, ale będę się starał zdobyć wizę na pobyt stały. Najpierw chciałem ogarnąć jak to wszystko by wyglądało, bo pomysł jakiś, ale jest, pieniądze są, chęci także :) Chciałbym tam mieszkać, pracować. Żyć po prostu :)

W momencie planowanej przeprowadzki czesci do tego modelu Passata nie beda juz produkowane od jakis 10-ciu lat. ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie planowanej przeprowadzki czesci do tego modelu Passata nie beda juz produkowane od jakis 10-ciu lat. ;P

Hah, nie dołuj :P W przeciągu trzech lat chciałbym to zrobić. Ot takie marzenie, będąc w NY poczułem się wreszcie jak w domu :) Nic mnie tu nie trzyma. Czemu od razu ma się nie udać - trudne, ale nie awykonalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...