Skocz do zawartości

Przeprowadzka Na Stałe I Transport Auta Do Usa


razorek

Rekomendowane odpowiedzi

No to dlatego podpowiadam, żebyś zaczął od najważniejszej rzeczy - wizy.

Nic nie pisałeś o swojej sytuacji rodzinnej (czy na przykład ktoś może Cię sponsorować do Stanów), więc nie da się przewidzieć, jak wiele czasu zajmie Ci ogarnianie wizy imigracyjnej.

Więc to, co pisze KaeR może nie być zbyt oddalone od rzeczywistości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jeden z kandydatów na temat roku. Transport tego złomu będzie kosztować więcej niż kupienie nowego na miejscu (pomijając fakt że gość nigdzie nie pojedzie). Rejestracja będzie praktycznie niemożliwa, poczytaj co się dzieje jak ludzie próbują sprowadzić tu Skyline z Japonii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dlatego podpowiadam, żebyś zaczął od najważniejszej rzeczy - wizy.

Nic nie pisałeś o swojej sytuacji rodzinnej (czy na przykład ktoś może Cię sponsorować do Stanów), więc nie da się przewidzieć, jak wiele czasu zajmie Ci ogarnianie wizy imigracyjnej.

Więc to, co pisze KaeR może nie być zbyt oddalone od rzeczywistości ;)

Cóż, mogę być sponsorowany, rodzinka zamożna ;) Zawsze miałem mówione, że bez problemu, mogę pojechać gdzie tylko chcę, żeby się uczyć/pracować. Mam skończone liceum, pracuję. Na studia jeszcze nie poszedłem, bo chciałem trochę odsapnąć po szkole. Powiem szczerze, że niewiele wiem o wizach, mam tylko turystyczną, problemu żadnego nie było przy jej załatwieniu, byłem w Stanach raz 3 miesiące i drugi raz miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z kandydatów na temat roku. Transport tego złomu będzie kosztować więcej niż kupienie nowego na miejscu (pomijając fakt że gość nigdzie nie pojedzie). Rejestracja będzie praktycznie niemożliwa, poczytaj co się dzieje jak ludzie próbują sprowadzić tu Skyline z Japonii...

Ten złom jak był nowy kosztował 180k ;) Po ojcu przejąłem, używam od trzech lat prawie. Ze Sky'em naturalny problem, że nigdy nie występowały z kierownicą po lewej stronie, a tylko jedna firma w Californii robi idealny odlew lustrzanego odbicia i kosztuje to masę kasy. Więc tu myślę, że z Passkiem nie powinno być aż takich komplikacji, no ale pytam, bo się nie znam na tym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, mogę być sponsorowany, rodzinka zamożna ;)

Dopoki ta rodzina nie mieszka w USA nie ma to wiekszego znaczenia. No chyba, ze zainwestujesz te pieniadze w USA. Wiesz mi tez rodzice mowili rozne rzeczy. :>

Zawsze miałem mówione, że bez problemu, mogę pojechać gdzie tylko chcę, żeby się uczyć/pracować.

Jest roznica w wyjezdzie do USA, zeby sie uczyc i zeby pracowac. Mniej wiecej taka jak pomiedzy krzeslem a krzeslem elektrycznym.

Powiem szczerze, że niewiele wiem o wizach, mam tylko turystyczną, problemu żadnego nie było przy jej załatwieniu, byłem w Stanach raz 3 miesiące i drugi raz miesiąc.

To zacznij od czytania o wizach. Turystyczna dostaje prawie 100% osob, wiec nie ma co wspominac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skup się na wizie.

Naprawdę nie ma się co rozdrabniać na wątki poboczne.

Wiza jest najważniejsza.

Poczytaj stronę ambasady USA o wizach imigracyjnych, zorientuj się, czy się na jakąś łapiesz i zacznij działać w tej kwestii.

I jak już sobie te najważniejszą sprawę uregulujesz, to zasypuj nas pytaniami o mienie przesiedleńcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...