Skocz do zawartości

Konto Walutowe?


soley_y

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Wyjeżdżam na wakacje do NY i potrzebuję pomocy w sprawie płatności w USA. Czy najlepszym rozwiązaniem byłoby skorzystanie z konta walutowego, jeśli nie chciałabym mieć ze sobą gotówki? Nie ma problemu z obsługiwaniem naszych polskich kart debetowych Visa/Maestro wydawanych do takiego konta? :rolleyes:

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem debetowej karty dolarowej Alior w Nowym Jorku przy korzystaniu z CitiBike. Miałem problem tylko raz na początku gdy próbowałem wykupić tygodniowy abonament w automacie. Jak się okazało był to starszy model automatu i w nowszym wszystko poszło ok. Potem podczas wypożyczania rowerów karta była już rozpoznawana we wszystkich terminalach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu kogos zareklamuje. dzisiaj otworzylem konto walutowe usd w mbanku do ktorego daja karte debetowa rozliczana wlasnie w usd. wyplaty gotowki w bankomatach za granica bez prowizji podobno. konto bez oplat za prowadzenie. oplaty te co sie dowiedzialem 30 zl za wydanie karty na rok. 9zl czy wiecej za wplaty i wyplaty gotowki w odziale.

w polaczeniu z wirtualnymi kantorami moim zdaniem rewelka. bo przelewac z polskiego konta na to sie po prostu nie oplaca . kupno w mbanku jest teraz po 3.82. a w kantorach 3.77.

ja sie na to zdecydowalem lepiej niz tarmosik kasiore w kiermanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo powiedział mi doradca w mbanku. :)

Dodał, że sama karta wydana do konta walutowego nie zawsze musi zostać zaakceptowana (szczególnie jeśli będę chciała wynająć samochód). Zaproponował kartę kredytową, którą mogłabym się posługiwać gdyby ta debetowa nie działała.

Teraz muszę znaleźć korzystną ofertę karty kredytowej, tak aby nie tracić na niekorzystnym przewalutowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo powiedział mi doradca w mbanku. :)

Dodał, że sama karta wydana do konta walutowego nie zawsze musi zostać zaakceptowana (szczególnie jeśli będę chciała wynająć samochód). Zaproponował kartę kredytową, którą mogłabym się posługiwać gdyby ta debetowa nie działała.

Teraz muszę znaleźć korzystną ofertę karty kredytowej, tak aby nie tracić na niekorzystnym przewalutowaniu.

A ten amigo nie mogl dac karty kredytowej splacalnej z tego walutowego konta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba niemożliwe, bo w Polsce nie dostaniesz karty kredytowej w dolarach. Przynajmniej ja nie znalazłam takiej oferty. :)

Ale mozna bylo dostac karte do konta walutowego, ktora moze nie byla kredytowa, ale tak wygladala na zewnatrz. Moja byla z BRE Banku(?) i uzywalem ja na poczatku pobytu w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...