Skocz do zawartości

Co Mogę Zrobić By Zabrać Moją Dziewczynę Ze Sobą


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ciebie to juz nie dotyczy..

Bo masz wizę na pobyt stały.

A co trwania znajomości to różne były przypadki i przechodzilo.Byl przypadek że ktoś powiedział ze ma dziewczynę a Konsul powiedzial bierzcie ślub i na rozmowę ;)

Co do nauki to trzeba to dobrze przemyśleć :) aby wydali wizę..

A co do pracy to jaki Stan wybierasz -wybieracie?

Jak byś nie miał tej wizy a nie imigracyjną i do pracy wtedy Twoja zona dostaje wizę przy Tobie lecz z ograniczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, a co w przypadku gdy pracodawca chce mnie sciagnac do USA? Co wtedy z moją najbliższą rodziną, hipotetycznie żoną?

Rezydentom sie nie wydaje zadnych wiz - wiec jak Sly napisal - nie dotyczy. Natomiast sa wizy dla malzonkow ludzi ktorzy otrzymali wizy pracownicze - zarowno L-1 (L-2 - pozwala na prace) jak i H-1B (H-4 - nie pozwala na prace). Niemniej jednak zapomnij o wizie pracowniczej, chyba ze chcesz oddac GC na rzecz _tymczasowej_ wizy pracowniczej co byloby pomyslem - co najmniej - nierozsadnym.

Generalnie wtopiles maksymalnie nie rozeznajac tematu wczesniej i jestes w tzw. dupie - zeby napisac prosto z mostu. Sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ze swojej pensji będziesz wstanie utrzymać Was oboje przez min 2 lata w USA to: ślub, wniosek o GC dla żony - 2 lata czekasz. Kto powiedział, że ona musi oczekiwać w Dublinie czy PL na GC? Może oczekiwać w USA z Tobą (max rok na turystycznej i/lub wiza studencka F1 - studia/college/"nauka języka", F1 może być przedłużana przez x lat) lecz przez te około 2 lata do czasu GC nie może pracować. Teoretycznie J1 w międzyczasie można próbować by mogła pracować, ale zazwyczaj w J1 jest klauzula, że po pobycie na J1 przez 2 lata nie można pracować w USA co implikuje, że nie dostanie GC przez czas J1 + 2 lata... czyli dłużej... no chyba, że aplikacja o waiver tego ale to też koszta i zawracanie D. No chyba, że macie razem totalne minimum z $20-30k wolnej gotówki (najlepiej minimum $75-100k) to może zaaplikować o wizę E - dla przedsiębiorców i założyć swój własny biznes w USA - ale wiza E to już wyższa szkoła jazdy żeby dostać i utrzymać...

Generalnie jeśli chcesz ją w USA z Tobą to zaczynasz od ślubu ASAP... Inaczej ona jest nikim dla Ciebie w myśl prawa... Generalnie również to, że wkopałeś się w extra koszta i to pewnie nie byle jakie... Było wziąć ślub miesiąc temu przed rozmową i po problemie - najtaniej i najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ze swojej pensji będziesz wstanie utrzymać Was oboje przez min 2 lata w USA to: ślub, wniosek o GC dla żony - 2 lata czekasz.

Genialny pomysl - a wjezdzajac to co konkretnie powie - ze w jakim celu wjezdza ? I co jak dostanie np. 2 tygodnie zamiast 6-ciu miesiecy ? Albo odmowia jej przedluzenia ? 5 minut nielegalnego pobytu wyklucza ja z mozliwosci AOSu na GC jak juz priority date bedzie current dla F2A. A na obywatelstwo bedzie czekal co najmniej 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...