Skocz do zawartości

Sponsorowanie Rodziny (Mama, Tata I Brat 17 Letni)


Rekomendowane odpowiedzi

Masz racje, Zloze tez sama na brata. Moze sie przepisy zmienia :)

16 miesiecy... To taki dlugi czas.. Wydaje mi sie ze nie wyrobimy sie ze sponsorowaniem mojego brata zanim skonczy 21 lat.

Ale widze ze ta roznica miedzy dzieckiem ponizej i powyzej 21 lat nie jest taka wielka. (wynosi ok roku)

Czy jest jakas opcja gdzi moglabym sponsorowac rodzicow i brata z Adjustment of status? Czy to by bylo naduzycie? ( prosze sie nie gniewac, tylko pytam) :)

Ok poprawiam sie,

co by bylo gdybym sponsorowala rodzicow jednoczesnie.

I wtedy oni by tu sie przeprowadzili z moim bratem ktory ma wize turystyczna.

Moglibysmy zmienic jego wize na studencka na rok, i wtedy moi rodzice mogliby uzyc adjustment of status? Albo od razu z turystycznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ok poprawiam sie,

co by bylo gdybym sponsorowala rodzicow jednoczesnie.

I wtedy oni by tu sie przeprowadzili z moim bratem ktory ma wize turystyczna.

Moglibysmy zmienic jego wize na studencka na rok, i wtedy moi rodzice mogliby uzyc adjustment of status? Albo od razu z turystycznej?

W teorii jest to możliwe, ale jest wówczas silne podejrzenie o wykorzystanie wizy studenckiej w celu imigracyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji. Kategoria w której będziesz sponsorować rodziców (immediate relative) nie zezwala na derivative status. To znaczy że nie możesz podpiąć brata pod petycję dla rodziców. Musisz składać na brata osobną petycję w osobnej kategorii.

Jackie, przepraszam, nie jasno napisalam.

Bede skladala dwie osobne petycje, bo to sa dwie kategorie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok poprawiam sie,

co by bylo gdybym sponsorowala rodzicow jednoczesnie.

I wtedy oni by tu sie przeprowadzili z moim bratem ktory ma wize turystyczna.

Moglibysmy zmienic jego wize na studencka na rok, i wtedy moi rodzice mogliby uzyc adjustment of status? Albo od razu z turystycznej?

Przeprowadzenie sie brata na turystycznej to czysty fraud. Poza tym musialby utrzymac legalny status do momentu kiedy jego PD jest current, jakikolwiek overstay dyskwalifikuje go z AoSu, wiec na turystycznej praktycznie niewykonalne. Mozesz go sciagnac od reki na studenckiej i placic za studia przez te dwa lata, aczkolwiek to tez jest borderline fraud i jezeli bedzie jechal do jakiejs lipnej szkoly to wizy studenckiej moze w ogole nie dostac majac rodzine w US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce to zrobic w legalny sposob, dlatego sie tu pytam o wszystkie mozliwosci.

Szkoda ze trzeba tyle czekac...

Jest to dla mnie tak duza rozterka, bo wiem, ze moi rodzice nie zostawia brata. A wiem ze moge im zapewnic o wiele lepsze zycie tutaj niz maja w Polsce.

Jak dla mnie oni tu moga przyjechac na wakacje, nie pracowac i zostac do konca zycia, co pol roku wyjezdzac zeby nie przesiedziec wizy, ja sie o nich zatroszcze, ale oni niestety by na to nigdy nie pozwolili.Sa zbyt dumni na to.

Wiecie co mam na mysli prawda? Moi rodzice harowali cale zycie i moge is sie odwdzieczyc . Kto by tego nie wykorzystal na moim miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to dla mnie tak duza rozterka, bo wiem, ze moi rodzice nie zostawia brata. A wiem ze moge im zapewnic o wiele lepsze zycie tutaj niz maja w Polsce.

Jak dla mnie oni tu moga przyjechac na wakacje, nie pracowac i zostac do konca zycia, co pol roku wyjezdzac zeby nie przesiedziec wizy, ja sie o nich zatroszcze, ale oni niestety by na to nigdy nie pozwolili.Sa zbyt dumni na to.

Wiecie co mam na mysli prawda? Moi rodzice harowali cale zycie i moge is sie odwdzieczyc . Kto by tego nie wykorzystal na moim miejscu?

Calkowicie Cie rozumiem. Odnosnie wiele lepszego zycia - nie wiem w jakim wieku sa, ale zaklada ze okolo-emerytalnym. Pomysl mocno o opiece zdrowotnej bo nic im nie bedzie przyslugiwalo. Zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zrób tak..dostaniesz obywatelstwo kto wie może zmienia pewne zasady prawne.bedzie więcej wiz

Pytasz się kto by tak nie zrobił.jak bym miał jak Ty to podobnie bym myslal lecz nie każdy ma podobnie :)

To jest kiepski pomysl biorac pod uwage ze ostatnia wersja "reformy imigracyjnej" proponowala wyeliminowanie kategorii dla rodzenstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...