Skocz do zawartości

Car Loan Linked To Immigration Status?


Sara

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim,

W polowie kwietnia kupilam samochod. Teraz bank (poprzez delaera) prosi mnie o dodatkowe dokumenty (tylko mnie, nie mojego meza, ktory jest US obywatelem). Okoloa tygodnia temu poprosili mnie o kopie mojej SSN, tlumaczac to tym ze moj numer jest nowy (jestem w Stanow od ~2 lat) i ze maja nowe precudury werifikowania SSN. Przeslalam im autoryzacje do zweryfikowania mojego SSN z SSA oraz kopie samej karty. Teraz wrocili z nowa prosba: chca kopie mojej zielonej karty. Czy kiedykolwiek spotkaliscie sie z czyms takim?

Okolo roku temu kupilam inny samochod, rowniez na kredyt, i nie bylo zadnych problemow, czy prosb o dodatkowe informacje (auto bylo finansowane przez ten sam bank).

Dzieki za pomoc,

Sara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim,

W polowie kwietnia kupilam samochod. Teraz bank (poprzez delaera) prosi mnie o dodatkowe dokumenty (tylko mnie, nie mojego meza, ktory jest US obywatelem). Okoloa tygodnia temu poprosili mnie o kopie mojej SSN, tlumaczac to tym ze moj numer jest nowy (jestem w Stanow od ~2 lat) i ze maja nowe precudury werifikowania SSN. Przeslalam im autoryzacje do zweryfikowania mojego SSN z SSA oraz kopie samej karty. Teraz wrocili z nowa prosba: chca kopie mojej zielonej karty. Czy kiedykolwiek spotkaliscie sie z czyms takim?

Okolo roku temu kupilam inny samochod, rowniez na kredyt, i nie bylo zadnych problemow, czy prosb o dodatkowe informacje (auto bylo finansowane przez ten sam bank).

Dzieki za pomoc,

Sara

Nie slyszalem odnosnie pozyczki na samochod, ale moj bank (BoA) czepia sie co jakis czas mojego statusu, poniewaz nie jestem rezydentem (podatkowym tylko), a jesli jestem to chca dowod w postaci GC. Nawet mi zmienili adres na polski co przyblokowalo mi uzywanie karty na stacjach benzynowych. Ja im nie pokazuje nic bo nie mam co. Po konwersacji i grozbie przenosin do innego banku ustepuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa wyłącznie procedury wewnątrz bankowe podejrzewam że jesteś z BoA?

Poczytaj tutaj - podobny temat:

http://www.city-data.com/forum/personal-finance/1998495-bank-car-loan-linked-immigration-status.html

Zakładam że kredyt dla osoby z "krótką" historią kredytową i stosunkowo późno wydanym SSN może być przez niektóre instytucje

traktowany jako duże ryzyko. Okazanie zielonej karty pewnie nie jest dużym wysiłkiem w związku z przyznanym kredytem aczkolwiek

zazwyczaj tego typu dodatkowe żądania są typowe dla "upierdliwych" banków, które pewnie lepiej omijać z daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie - z punktu widzenia prawa - nie ma obowiazku legitymowac sie dokumentami imigracyjnymi. A karty SS nigdy nieprzenigdy bym nie pokazywal a juz szczegolnie nie wysylal kopii (po obywatelstwie SSN tym kretynskim firmom od sprawdzania historii - jak bralismy mortgage - wychodzil jako zupelnie nowy bo zupdatewalem dane w Social Security i jak mnie poprosili o pokazanie karty to powiedzialem zeby mnie pocalowali w dupe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...