Skocz do zawartości

Dv-2017 Wygrana,pytania I Odpowiedzi,ds260,badania,rozmowa,pierwsze Dni W Usa :)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Aaaa, rozumiem.

Prawdopodobnie będę w Polsce (tzn. będąc w Polsce będę wypełniać ten pierwszy etap). W maju, gdy ukazują się wyniki loterii będę jeszcze w Polsce. Dopiero, gdy okaże się, że nie uda się w loterii, to będę aplikować o wizę E-2 i w nastepnych loteriach będę już brać udział przebywając na terenie US (pod watunkiem oczywiście pozytywnego rozpatrzenia wniosku o E-2 visa).

Przyznam (chociaż może to ja jestem może nierozgarnięta) ale dość chaotycznie jest ten cały proces opisany na stronach urzędów w US, dlatego cięzko jest mi skoordynować jak to po kolei wygląda.

Rozumiem na dzień dzisiejszy, że najpierw będzie trzeba zarejestrować się za pośrednictwem wymienionej w poprzednim moim poście strony. Po rejestracji na tej stronie należy poczekać do maja, do ogłoszenia wyników loterii.

A potem dopiero wypełnia się ten cały wniosek DS-260 a całą dodatkową dokumentację przynosi się na rozmowę w Ambasadzie?

No tak ale jak będę przybywać w Polsce, to muszę do wniosku dołączyć przetłumaczone zaświadczenie z kartoteki karnej oraz dodatkowo kartoteki dla nieletnich, czy tylko kartoteki karnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale nie widziałam Twoich wczesniejszych powyższych postów.

Jak wspomniałam, staram się dowiedzieć jak to chronologicznie i technicznie wygląda bo mam przykład z kanadyjskim IEC, że inni ludzie czasem sieją panikę a finalnie okazuje się wszystko dość łatwe, natomiast zawsze lepiej jest być dobrze przygotowanym ;).

To, co mnie nurtuje a na forum nie potrafię znaleźć odpowiedzi, to jak to z tym "court record" jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz jest prosta i podana na stronie urzedu imigracji USA ;)

Jesli chodzi o Kanadę to starasz się z Policji Federalnej - RCMP

I to jest właściwe dla USA. Za to z Polski to musisz zaznaczyć dwie kartoteki i będzie ok

Jak masz rozmowę w Polsce to niczego nie musisz tłumaczyć chyba ze miałaś sprawę w Sądzie wtedy akta wyrok trzeba tłumaczyć.

I jest jak napisałaś z wysłaniem, oczekiwaniem

Więcej pisze w tematach w tym dziale o loterii

IEC znam co ludzie pisali :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kanadzie są dwie "opcje" zaświadczenia o niekaralności: z wyszukiwaniem na podstawie odcisków palców i bez tego. Musisz wziąć tę opcję z odciskami palców. Jak jesteś na terytorium Kanady to idziesz na policję, płacisz im $25 jeśli się nie mylę i bierzesz kwit. Jak jesteś poza Kanadą, to wpierw musisz mieć pobrane odciski palców najlepiej na odpowiednim formularzu (w Polsce tym się zajmuje towarzystwo kryminalistyczne w Warszawie i kasują sto coś złotych za tą przyjemność oraz jakaś firma w Krakowie). Następnie musisz się zgłosić do firmy trzeciej która zdigitalizuje Twoje odciski i złoży wniosek w Twoim imieniu w RCMP. Polska policja w myśl prawa nie może pobrać Twoich odcisków na Twoje życzenie.

Cały proces do tanich nie należy jeśli będąc w Polsce chcesz kwit.

-bilet do/z Warszawy - 50-60USD

-pobranie odcisków - 30-40USD

-pocztex do Ontario - 30USD

-opłata dla XL-ID - 250USD

-plus jeszcze zdjęcie do tego

Total jakoś 380USD +/- 20USD wyniesie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly6, chodzi o to, że informacja czy trzeba przynieśc również zaświadczenie o niekaralności z kartoteki nieletnich jest dla mnie dość istotne.

Póki co, nie uzyskałam odpowiedzi ,czy jest to obligatoryjne więc chciałabym uzyskać informację od osób, które mają doświadczenie dokładnie w tej materii a chyba nikt jeszcze się nie wypowiadał z osób, które były na rozmowie w ramach Loterii wizowej.

Mocno się dopytuję bo niby w Kanadzie i US wiele rzeczy jest podobnych a w Kanadzie należy dostarczyć tylko zaświadczenie o niekaralności z kartoteki kryminalnej.

Ja niestety w wieku 14 lat byłam uczestnikiem drobnego incydentu, który zakończył się rozprawą sądową. Wprawdzie nie pamiętam już nawet o co dokładnie chodziło i jak się sprawa zakończyła no ale stąd moje wątpliwości w tej kwestii.

W aplikacji DS-260 pytania dotyczą criminal background (czyli w moim rozumieniu tylko kartoteka kryminalna) ale mimo wszystko chciałabym zweryfikować moja opinę z doświadczeniem osób, które przechodziły rozmowę z konsulem i jakie dokumenty z tym związane ze sobą miały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kanadzie tez nie ma tzw zacierania karalności dlatego tez tam wyjdzie

Czarex byl w Kanadzie na IEC i juz od paru miesięcy jest w USA w ramach loterii, tez musial wyslac z Kanady zaświadczenie i jak widzisz przeszlo

Za to Nasz system jest inny dlatego tez należy zaznaczyć kartotekę nieletnich :)

I teraz jak wyjdzie ze coś bylo to musisz przetłumaczyć wyrok na j.angielski

A jak nie wyjdzie a to zataisz to liczyć się musisz z tym ze kiedyś może być Ci odebrana GC.

Wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że jak składałam wszelkie wnioski w ramach emigracji do Kanady, to wygagane było tylko zaświadczenie o niekaralności z karorteki karnej (polskiej). Myślałam, że w U.S. jest podobnie.

Staram się znaleźć jaka jest definicja "criminal records" w myśl amerykańskiego prawa. Bo wg. prawa kanadyjskiego criminal records obowiązuje osobę dopiero od ukończenia 18 roku życia (wiem z doświadczenia). Stąd moje dogłebne pytania. Czekam też na informację od agenta imigracyjnego, natomiast dziś zauważyliśmy, że ta Pani,z którą to tej pory się kontaktowaliśmy jednak nie do końca jest kompetentna to wprowadziła nas w dwóch kwestiach w bład więc zakładam, że w tej sprawie też tak może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...