Skocz do zawartości

Dv-2017 Wygrana,pytania I Odpowiedzi,ds260,badania,rozmowa,pierwsze Dni W Usa :)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Sam możesz wyslac ds 260 a w międzyczasie załatwić ślub :)

Później pamiętaj o aktualizacji danych ,jak Twoja żona przyjmie Twoje nazwisko to pamiętajcie o wymianie dowodu i paszportu.

Dziękuję za szybką odpowiedź. Zastanawiam się, czy jeśli jednak zdecydowalibyśmy się na ślub cywilny, to czy jest jakaś możliwość, że dane w DS-260 nie będzie można już zaktualizować po ew. ślubie aby dodać żonę? Nie lepiej wstrzymać się z wysłaniem tego formularza i wysłać dopiero na dwie osoby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja z takimi pytaniami bo utknąłem na temacie dotyczącym miejsca zamieszkania już w USA Is this address where you want your Permanent Residence Card (Green Card) mailed? rozumiem, że pod wskazany adres chcą wysłać green card jeśli by taka była czy źle to interpretuje ? Drugie pytanie dotyczy kropek np w podaniu ulicy chyba nie będzie to uwzględnione jako błąd, wcześniej tak wysłałem zgłoszenie i jeśli by było źle to by odrzucili przypuszczam, dla przykładu ul.Zwyczajna 8m2 ? I kolejne wątpliwości jeśli zdałem technikum i uzyskałem świadectwo skończenia szkoły natomiast nie mam dopełnionej matury, nie mam fizycznie dyplomu z matury to się to kwalifikuje jako high school no degree ? Bo wcześniej tak zaznaczyłem i teraz pytanie co wybrać w tym DS-260 pod względem ukończenia szkół tam była kwalifikacja tych numerków 1- powiedźmy gimnazjum 2 technikum/ liceum ale czy da się tam wybrać w tym formularzu bez no degree ? Ostatnia wątpliwość to paszport chyba odstęp nie ma jakiegoś znaczenia między literkami np. EM 12345 czy EM1245 mi się wydaje, że tak jak jest podane w paszporcie trzeba wpisać czyli z odstępem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ponieważ przeglądam wzór wniosku ds -260 i jest tam punkt z Petitioner is my : „In-law‟, Employer, Self‟ a z racji tego że to będzie znajomy mojej ciotki to czy mam tam opcję znajomego?, czy mam zaznaczyć Self a potem na rozmowie w razie w przedłożyć pismo że to on będzie moim "sponsorem" Kolejne pytanie z serii Security and Background: Medical and Health Information Page (Do you have documentation to establish that you receive vaccinations in accordance with U.S law?) jak daje Yes (To znaczy że mam zrobione książeczkę szczepień z ich szczepieniami? ) a jak daje nie to muszę im to wyjaśnić ale co im mam wyjaśnić :) kolejne to pytanie Do you want the Social Security Administration to issue a Social Security number and a card? jak dam tak to oni mi wydadzą numer w przyszłości czy co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty składasz DS-260 więc Ty jesteś petitioner... Nie jesteś przecież sponsorowany tylko wygrany w loterii...

Dobrze czytasz, jak masz szczepienia zgodne z wymogami i standardami USA to dajesz "yes" a jeśli nie wiesz lub nie masz to dajesz "no" i wpisujesz w komentarzu że nie wiesz lub że nie masz na chwilę obecną...

Do SSN daj co chcesz i tak od razu po przylocie pogonisz do SSA z wnioskiem o SSN, bo tak to parę miesięcy na niego będziesz czekał jeśli się doczekasz wogóle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nazwy szkół tłumaczę na ang. czy polską nazwę przepisuje ? I rozumiem, że da się tam wybrać szkołę średnią tzn. jest opcja do zaznaczenia high school no degree ? Bo jeszcze nie doszedłem do tego momentu.

Jest.

Mam pytanie ponieważ przeglądam wzór wniosku ds -260 i jest tam punkt z Petitioner is my : „In-law‟, Employer, Self‟ a z racji tego że to będzie znajomy mojej ciotki to czy mam tam opcję znajomego?, czy mam zaznaczyć Self a potem na rozmowie w razie w przedłożyć pismo że to on będzie moim "sponsorem" Kolejne pytanie z serii Security and Background: Medical and Health Information Page (Do you have documentation to establish that you receive vaccinations in accordance with U.S law?) jak daje Yes (To znaczy że mam zrobione książeczkę szczepień z ich szczepieniami? ) a jak daje nie to muszę im to wyjaśnić ale co im mam wyjaśnić :) kolejne to pytanie Do you want the Social Security Administration to issue a Social Security number and a card? jak dam tak to oni mi wydadzą numer w przyszłości czy co ?

Zaznaczasz self chyba ze ktos inny sklada petycje o GC dla Ciebie. Tak to znaczy ze masz wszystkie wymagane szczepienia i tak czy masz czy nie decyduje lekarz. Jak dasz tak do wysla Ci nr sami(a przynajmniej powinni) w innym przyadku sam musisz sie postarac o niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...