Skocz do zawartości

Babcia - Obywatel Usa Sponsorowanie Rodzinne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam babcię w USA która mieszka już tam ok. 25 lat. Czytałem dużo na temat sponsorowania rodzinnego i wszędzie wyczytałem że babcia sponsorować mnie nie może. Mój tata rozmawiał z siostrą cioteczną która mieszka w Usa i ona twierdzi że właśnie babcia może zasponsorować całą rodzinę (Mama,tata,ja). Jest szansa na legalny pobyt w USA czy nie?

To jak w końcu jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty ile masz lat?

Jak byś dobrze poczytał forum to byś wiedział jak kto idzie po koleji ;)

Ze może sponsorować Twoja babcia dziecko swoje i jak sie łapiesz z latami to i Ciebie.jak nie to później rodzice rodzic może Cię sponsorować..to tak w wielkim uproszczeniu napisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam babcię w USA która mieszka już tam ok. 25 lat. Czytałem dużo na temat sponsorowania rodzinnego i wszędzie wyczytałem że babcia sponsorować mnie nie może. Mój tata rozmawiał z siostrą cioteczną która mieszka w Usa i ona twierdzi że właśnie babcia może zasponsorować całą rodzinę (Mama,tata,ja). Jest szansa na legalny pobyt w USA czy nie?

To jak w końcu jest?

Nie moze.

Moze sponsorowac rodzicow (~rok) a oni dopiero Ciebie (~ 2 lata) - z tym ze jezeli przekroczysz 21 lat (a na oko jest na to duza szansa) to wskakujesz do kategorii gdzies z 2 lat robi sie duzo duzo wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam babcię w USA która mieszka już tam ok. 25 lat. Czytałem dużo na temat sponsorowania rodzinnego i wszędzie wyczytałem że babcia sponsorować mnie nie może. Mój tata rozmawiał z siostrą cioteczną która mieszka w Usa i ona twierdzi że właśnie babcia może zasponsorować całą rodzinę (Mama,tata,ja). Jest szansa na legalny pobyt w USA czy nie?

To jak w końcu jest?

Moglbys podac strony o sponsorowaniu wnukow przez babcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby babcie mogły to kolejka byłaby pewnie na 50 lat w tej kategorii... :)

Teoretycznie babcia może zasponsorować ale jeśli ma jako jedyna osoba prawną opiekę nad Tobą (czytaj: jeśli przy okazji Twoi rodzice nie mają prawnej opieki nad Tobą), a Ty mniej niż 21 lat i brak żony i dzieci... Ale to już wyższa szkoła jazdy... Prędzej wolałbym znaleźć żonę w USA na szybkości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do adopcji to jest takie cos możliwe lecz to się ciągnie trochę..

Nie jest, po pierwsze adopcja w celach imigracyjnych jest fraudem, po drugie powyzej 16 roku zycia tego sie zrobic nie da, po trzecie trzeba sprawowac faktyczna opieke przez co najmniej dwa lata, po czarte biologiczni rodzice zyja wiec caly misterny plan w p****u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuje za wszystkie wyczerpujące wypowiedzi. Sprawa jest już jasna. A czy jest jakaś możliwość aby przyspieszyć czekanie na sponsorowanie rodzinne ? nw np. Prawnik, cokolwiek ? 3 lata to jeszcze można poczekać bo akurat bym szkołę skończył, ale nie 10-12 :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...