Skocz do zawartości

Ślub Z Obywatelem Usa W Polsce


TOFIK12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem pierwszy raz na tym forum i mam pytanie, otóż bylem w stanach nielegalnie 3 lata i wróciłem do polski i moja dziewczyna obywatelka usa chcemy sie pobrać w Polsce, czy jest jakiś problem ze przebywałem 3 lata nielegalnie w stanach prosiłbym o jak najszybszą odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem pierwszy raz na tym forum i mam pytanie, otóż bylem w stanach nielegalnie 3 lata i wróciłem do polski i moja dziewczyna obywatelka usa chcemy sie pobrać w Polsce, czy jest jakiś problem ze przebywałem 3 lata nielegalnie w stanach prosiłbym o jak najszybszą odpowiedz

Do wziecia slubu ? A jaki mialby byc problem ? Do wyjechania do US ? Drobny problem 10-letniego bana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musicie odczekac prawdopodobny ban na 10 lat. Inna opcja to slub, potem wysylasz papiery do ambasady na waiver, pokazujac ze twoja nieobecnosc w USA jest dla niej hardship. Jezeli ona jest RODOWITA amerykanka (a nie naturalizowana) to moze sie udac, bo wladze wydaja sie bardziej pozytywnie nastawione na pomaganie w takich sytuacjach rodowitym amerykanom. Na Visa Journey nie raz zauwazano, ze wlasnie takim parom najczesciej udaje sie zdobycie waiver'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jeśli narzeczona ma tylko obywatelstwo amerykańskie czeka was trochę roboty z uzyskaniem zgody na ślub w Polsce. Musicie udać się do sądu, żeby wydał jej pozwolenie na ślub bez przedstawiania dokumentu o stanie cywilnym (którego amerykanie nie wydają, w ambasadzie uzyskacie pismo poświadczające to). My na zgodę sądu czekaliśmy prawie 9msc ale to zależy od Twojego sądu, w naszym przypadku pierwszy raz zmagali się z czymś takim więc samo rozeznanie sprawy zajęło im prawie 3msc. Po uzyskaniu zgody sądu możecie wyznaczyć datę ślubu w Polsce. Nikogo tu w Polsce nie będzie obchodziło czy przesiedziałeś w USA wizę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...