Skocz do zawartości

Czego Nie Lubicie W Usa?


NisseN

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 157
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Sluzba zdrowia - dostep do niej jezeli nie jestes milionerem (lub pracujesz w wielkiej korporacji ktora wplaca ciezkie pieniadze na twoje ubezpieczenie.) W 2015, razem z mezem wydalismy powyzej $10,000 na ubezpieczenie + kilka malych przebiegow.

Moj syn wydaje $2,400 rocznie na jedno lekarstwo - i to cena ze znizka ubezpieczeniowa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- sluzba zdrowia, -podatki,-wszedzie trzeba poruszac sie samochodem, - brak chodnikow, - brak placy zabaw dla dzieci, - bardzo droga edukacja, - brak pomocy dla ludzi uczciwie pracujacych ( np. dofinansowanie do ubezpieczenia zdrowotnego), - wspieranie lenistwa i "nielegalnych" w postaci food stampow i innych benefitow ( czesto osoby nielegalne maja wieksze szanse na dostanie benefitow, niz biedne lub starsze),- brak jezyka urzedowego w USA - poprawnosc polityczna, - wolnosc slowa, tzn jej brak, - niby nie ma rasizmu, ale na kazdym kroku go widac np wysokie ceny domow na bialych osiedlach z dobrymi szkolami,- brak urlopow wychowawczych, itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak inni :

- sluzba zdrowia

- edukacja na poziomie akademickim jest kosmicznie droga po to zeby sfinansowac druzyny footballu :)

- welfare dla leniwych - moim zdaniem troche to panstwo zaczyna byc za bardzo socjalistyczne

- wszystko jest rzadzone przez lobbystow - nie da sie przeglosowac niczego sensownego praktycznie nigdy.

- poprawnosc polityczna (jedyne co mi sie podoba w Trumpie to jego niepoprawnosc - entertainment value jego wypowiedzi jest zdecydowanie najwyzszy ze wszystkich kandydatow :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak placy zabaw dla dzieci,

Przeprowadz sie w moje okolice. Place zabaw dla dzieci prawie na kazdym rogu. :P Nawet samych dzieci az za duzo....

Co mnie sie nie podoba?

- Podatki, wszedzie podatki.

- Pogoda tutaj gdzie mieszkam (Kentucky). Nie moglam narzekac na pogode w takim Seatlle, na przyklad.

- "Glosni" Amerykanie, ktorzy na kazdym kroku wolaja "How are you". Pewnie jestem wyjatkiem, ale to przesadne bycie milym mnie drazni. :P

- Jak wyzej, czasami poprawnosc polityczna zamienia sie w kabaret.

- ...Generalnie malo mi sie podoba i nigdy sama z siebie bym sie tutaj nie przeprowadzala. Nie moge sie doczekac naszej przeprowadzki do Niemiec na pare nastepnych lat.

(No dobra, az tak nie moge narzekac, na szczescie chociaz armia dobrze nas traktuje.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...