Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jestem tutaj nowy :) .Od kilku lat myślę poważnie o wyjeździe do USA,na początku turystycznie,a później kto wie,mam 18 lat i uczę się w technikum logistycznym,no ale do rzeczy.Mam kilka pytań związanych z wyjazdem,wizą itp ,jak już pisałem jestem tutaj pierwszy raz,więc jeśli na forum jest gdzieś odpowiedź na moje pytanie to prosiłbym o podlinkowanie :)

A więc pytania:

1.Ile około potrzeba pieniędzy na tygodniowy wyjazd

2.Jakie dokumenty muszę zabrać na rozmowę z konsulem?

3.Co się stanie jeżeli dostanę odmowę otrzymania wizy lub promesy,jak wygląda taka sytuacja,co mówią,czy można się odwołać etc

4.W jakich sytuacjach mogą mi odmówić otrzymania promesy oraz wizy

5.Jak odpowiadać na pytania od konsula żeby dostać promesę,np.jak mam udowodnić że nie chcę tam zostać na stałe,i że mam jakieś więzi z Polską (słyszałem że może być takie pytanie)

6.Jeżeli dostane wizę turystyczną np ważną na 10 lat to mogę z niej korzystać przez tyle lat ? np.w tym roku polecę na tydzień do USA,w przyszłym roku na tej samej wizie dajmy to również na tydzień itd i będzie ważna przez tę 10 lat? Czy trzeba po każdej podróży odnawiać wizę

7.Jeżeli już dostanę i promesę i wizę i np spodoba mi się w USA,i powiedzmy to poznam kogoś kto mógłby mi załatwić pracę tam to jak wyglądają starania o stały pobyt?

8.Czego nie można wwozić do USA?

9.Jak planuje wyjazd ze znajomym to może nastąpić taka sytuacja że ja dostanę wizę a on nie ? Co wtedy robić?

10.I to chyba ostatnie pytania jak wygląda sytuacja po dostaniu zgody na przebywanie w USA na wizie turystycznej,czy są taksówki które zawiozą mnie pod hotel w którym mam nocleg,jak wygląda sytuacja z prawem jazdy? czy można wynająć samochód w stanach? co potrzeba żeby pozwolili mi wynająć samochód

Dobra,trochę to zagmatwane ale mam nadzieje że pomożecie mi z odpowiedzią :) to chyba większość pytań jakie mnie nurtują,najwyżej jak mi się jakieś przypomną to dopiszę :)

Edit:

Jeszcze jedno pytanie,jak wygląda internet i telekomunikacja w stanach ? Czy będę mógł bez problemu dzwonić do Polski (zapewne nie ale wole spytać,może jakieś zaskoczenie :P ) i np jakie są ceny pakietów internetowych w stanach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. No ja bym wziela przynjamniej tysiac dolarow

2. Paszport i legitymacje studencka czy tam szkolna

3. Tracisz kase za rozmowe i idziesz za jakis czas (np za rok).Nie mozna sie odwolywac

4. W kazdej, ktora im sie wyda podjrzana. Jezlei nie studiujesz, nie pracujesz i nie masz w Polsce rodziny a rodzice nie sa milionerami, to masz slabe szanse

5. Musisz pokazac, ze masz do czego wracac, ale nic mu nie wpychasz tylko odpowiadasz na pytania. Okreslasz tez dokaldny cel wyjazdu i miejsce - to tez sei przydaje

6. Tak, mozesz z niej korzystac przez 10 lat o ile nic nie przeskrobiesz i wizy nie rpzesiedzisz

7. W twoim przypadku - ozenek chyba tylko. Ale to nie jest takie proste. Mozesz sobie zalatwic wize studencka jak masz kupe kasy. Nie mozesz tak o sobi emigrowac bo ci sie spodobalo

8. Sprawdz sobie informacje na stronach linii lotniczych

9. Moze. Nic nie mozna zrobic. Jechac bez znajomego albo znajomy pojedzie bez ciebie.

10. Poczytaj, bo nawet nie zadales sobie trudnu sprawdzic informacji. Ty dostajesz zgode na pobyt turystyczny, a nie pobyt w stanach. Prawa jazdy sobie nie wyrobisz bo musialbys miec prawo pobutu i numer SSN. Taksowki sa oczywiscie i hotele tez sa (wujek google nie gryzie). Mozesz sobie wynajac smochod bez problemow, ale musisz miec prawo jazdy. Jak nie masz ukonczoncyh 21 lat to bedziesz placil jakies koszmarne pieniadze za to, ale mozna.

ad ostatnie - czy ty byles kiedykolwiek za granica? Jest cos takiego jak roaming. Zadzwon do swojej sieci komorkowej i sie dowiedz.

Mozesz sobie kupic prepaid jakis - ja wiem z $60 policza za cos takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zalezy od stanu i czego oczekujesz od wyjazdu

2. Zawiadczenie ze szkoly ze sie uczysz, legitymacje(paszport to chyba oczywista oczywistosc)

3. nie ma odwolan, nie dostaniesz to skladasz wniosek od nowa i placisz jeszcze raz

4. Praktycznie w kazdej.

5. Zgodnie z prawda.

6. Mozesz i co miesiac przez te 10 lat latac ale czy beda Cie na lotnisku wpuszczac to wielka niewiadoma.

7. Zmiana statusu na wizie nieimogracyjnej to chyba visa fraud

8. jedzenia i jego wyrobow(mieso, ser i itp)

9. Jechac albo i nie jechac wybor zalezy od Ciebie

10. kazda taksowka zawiezie cie pod hotel. Karta kredytowa

Jezeli stac Cie aby placic 5zl za min polaczenia z polska bo tyle wnosi kosz roramingu w USA dla polskiego numeru. 1zl za kazde 100kb oraz 1zl za kazdy SMS i minuta polaczenia przychodzacego. Jedynie odbior sms jest darmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostaniesz wizy za pytanie numer 7 plus małe związki z Polską,brak odpowiedzi które Konsula zadowolą.Poczytaj temat Kevina jak dostał odmowę co mogło nie grać.

18 lat i wiza pracownicza a gdzie doświadczenie?pracodawca który ze chce się w to bawić..wujek Google Ci odpowie na to plus forum :)

Od prawie 20 lat a krócej trochę w Polsce sa takie karty jak np tele grosik,tak się tanio dzwoni a teraz np ma Skype takie rozwiązanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,dzięki za odpowiedź :) Aiglon,byłem za granicą ale pytam się konkretnie jak to wygląda w Stanach,Stany a Europa to jednak co innego :) A co do samego wyjazdu to chyba sobie odpuszczę ten temat na jakiś czas,jak konsul patrzy jak ktoś się zachowuje to już leże na starcie,pewnie będę totalnie przestraszony rozmową itp :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...