FunnyRedAngel

751 Waiver Based On Divorce

30 postów w tym temacie

W Listopadzie 2015 wraz z mezem zlozylismy na mnie 751. Nic wtedy nie wskazywalo na mozliwosc rozstania.

Pod koniec marca 2016 zlozylam pismo odnosnie rozwodu.

Rozwod otrzymalismy tydzien temu. Do tej pory moja wczesniejsza sprawa jest jako pending. Domyslam sie, ze z racji rozwodu musze raz jeszcze przeslac 751 tym razem z waiver z racji rozwodu. Czy dobrze mysle? Czy ktos byl w takiej sytuacji?

Widzialam nowy wniosek I751 i nie wiem jaka date mam wpisac jako moje expiration of conditional residence... Gdyz otrzymalam w grudniu extended na kolejny rok z racji rozpatrywania 751 ktore wspolnie zlozylismy.

😳😳😳😳😩😩😩😩😩😩😩😩😩😩😩😩😩😩😩😩😩😩

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiele osob jest w takiej sytuacji, ale to jest proces bardziej skomplikowany niz Ci sie wydaje. Do Ciebie, jako do osoby, ktora stara sie o stala green card, nalezy udowodnienie, ze Twoje malzenstwo bylo bona fide. Z racji tego, ze sporo osob ma taka sytuacje jak Ty, urzednicy maja wydane specjalne wskazowki co maja robic i jak maja postepowac ze sprawami gdzie dochodzi do rozwodu. W wiekszosci przypadkow, jesli nie bylo przemocy w rodzinie, nie bylo raportow policyjnych albo jesli nie macie dzieci, nie macie duzych kredytow, rozwod byl za porozumieniem stron itd. sprawa trafia na interview i jest naprawde bardzo ciezko udowodnic, ze to Ty masz racje.

Widzisz, oni ukladaja wszystko w jedna calosc - popatrzmy na Ciebie - chociaz zaznaczam, ze jest to czysto teoretyczne rozwazanie: w listopadzie 2015 jestescie super zgodnym malzenstwem z wieloma wspolnymi rzeczami. W marcu 2016, czyli po 4 miesiacach, skladasz o rozwod. Jak rozumiem byliscie w separacji - jaki jest wymagany czas separacji w Twoim stanie? Czy to byl rozwod za porozumieniem stron? Czyli tuz po tym kiedy zlozone sa dokumenty na stala green card, Ty dochodzisz do wniosku, ze to malzenstwo jest pomylka i nie pasujecie do siebie. Jesli nie jest to rozwod na podstawie przemocy, badz zdrady - to na logike popatrz co by pomyslal urzednik patrzac na to wszystko?

Czy macie dziecko? Jesli tak, to juz plus dla Ciebie.

Czy macie mortgage?

Czy macie loans na samochody?

Nikt nie zabrania sie rozwodzic. Ale to w kwestii aplikanta jest aby udowodnic, ze:

1. malzenstwo bylo zawarte z milosci a nie tylko w celu imigracyjnym;

2. nastapilo cos, co totalnie zmienilo Twoje zycie miedzy listopadem 2015 a marcem 2016 i ze bylas zmuszona wystapic o rozwod;

3. nadal nalezy Ci sie stala green card.

Powodzenia.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiele osob jest w takiej sytuacji, ale to jest proces bardziej skomplikowany niz Ci sie wydaje. Do Ciebie, jako do osoby, ktora stara sie o stala green card, nalezy udowodnienie, ze Twoje malzenstwo bylo bona fide. Z racji tego, ze sporo osob ma taka sytuacje jak Ty, urzednicy maja wydane specjalne wskazowki co maja robic i jak maja postepowac ze sprawami gdzie dochodzi do rozwodu. W wiekszosci przypadkow, jesli nie bylo przemocy w rodzinie, nie bylo raportow policyjnych albo jesli nie macie dzieci, nie macie duzych kredytow, rozwod byl za porozumieniem stron itd. sprawa trafia na interview i jest naprawde bardzo ciezko udowodnic, ze to Ty masz racje.

Widzisz, oni ukladaja wszystko w jedna calosc - popatrzmy na Ciebie - chociaz zaznaczam, ze jest to czysto teoretyczne rozwazanie: w listopadzie 2015 jestescie super zgodnym malzenstwem z wieloma wspolnymi rzeczami. W marcu 2016, czyli po 4 miesiacach, skladasz o rozwod. Jak rozumiem byliscie w separacji - jaki jest wymagany czas separacji w Twoim stanie? Czy to byl rozwod za porozumieniem stron? Czyli tuz po tym kiedy zlozone sa dokumenty na stala green card, Ty dochodzisz do wniosku, ze to malzenstwo jest pomylka i nie pasujecie do siebie. Jesli nie jest to rozwod na podstawie przemocy, badz zdrady - to na logike popatrz co by pomyslal urzednik patrzac na to wszystko?

Czy macie dziecko? Jesli tak, to juz plus dla Ciebie.

Czy macie mortgage?

Czy macie loans na samochody?

Nikt nie zabrania sie rozwodzic. Ale to w kwestii aplikanta jest aby udowodnic, ze:

1. malzenstwo bylo zawarte z milosci a nie tylko w celu imigracyjnym;

2. nastapilo cos, co totalnie zmienilo Twoje zycie miedzy listopadem 2015 a marcem 2016 i ze bylas zmuszona wystapic o rozwod;

3. nadal nalezy Ci sie stala green card.

Powodzenia.

Rozwod byl z racji niezgodnosci charakterow, mezowi zmienilo sie niestety podejscie do wspolnego zycia po jednym waznym fakcie ktory nastapil miesiac od podpisania oraz wyslania dokumentow.

Caly czas mieszkalismy razem do zeszlego tyg. Nie bylo latwo gdyz od grudnia wszystko co sie dzialo bylo doslownie jednym wielkim koszmarem.

Ale nie wnikajac w szczegoly...

Mielismy umowe na auto, wspolne ubezpieczenia i medyczne praz na auta, wspolne taxy, wspolnie skladalismy oferte na dom gdyz mielismy w planie zakup domu.

Nic nie wskazywalo na to ze nagle, zmieni sie nasz swiat o przyslowiowe 180st.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozwod byl z racji niezgodnosci charakterow, mezowi zmienilo sie niestety podejscie do wspolnego zycia po jednym waznym fakcie ktory nastapil miesiac od podpisania oraz wyslania dokumentow.

Caly czas mieszkalismy razem do zeszlego tyg. Nie bylo latwo gdyz od grudnia wszystko co sie dzialo bylo doslownie jednym wielkim koszmarem.

Ale nie wnikajac w szczegoly...

Mielismy umowe na auto, wspolne ubezpieczenia i medyczne praz na auta, wspolne taxy, wspolnie skladalismy oferte na dom gdyz mielismy w planie zakup domu.

Nic nie wskazywalo na to ze nagle, zmieni sie nasz swiat o przyslowiowe 180st.

Jako czlowiek ja Ciebie rozumiem, ale prawo jest prawem, a Twoje dokumenty przechodza przez wiele rak. Nie odbieraj tego co tutaj pisze, ze ja Ci zle zycze - chcesz wiedziec prawde, to mowie Ci jak jest.

Niezgodnosc charakterow to nic innego jak rozwod bez orzekania o winie. Czyli zaraz po zlozeniu aplikacji doszlas do wniosku, ze Wasze charaktery sa tak rozne, ze skladasz o rozwod - tak to bedzie odczytane w urzedzie imigracyjnym. Poza tym - czy mialas prawnika do rozwodu? Czy mialas prawnika, ktory doradzil Ci jak w ogole to poukladac?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie odbieram tego zle... Niestety zachowanie sie zmienilo, z osoby ktora mysli o wspolnej przyszlosci moj maz stal sie osoba ktora mysli o wlasnym i dziecka interesie zaczely sie szantaze odnosnie zmuszenia mnie do podpisania intercyzy tak by zabezpieczyc sie na przyszlosc skoro ex zona chce go teraz oskubac..., z osoby ktora chce miec rodzine w osobe ktora nie chce miec dziecka, bo juz ma... Wiec niestety wiele sie zmienilo...

Nie mialam prawnika i nadal nie mam...

Wiec co mam zrobic? Spakowac sie i wracac do pl? Mam zniszczyc zycie tu bo prawo bedzie mi mowilo, ze jest dziwne to co sie stalo?

Czy moglabys mi doradzic co powinnam zrobic na chwile obecna...?

Jak przygotowac pakiet 751 waiver? Jak przejsc przez 2 aplikacje ktore hm beda toczyly sie jednoczesnie...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moze tak bardziej konkretnie Ci napisze: jesli skladalas dokumenty o odnowienie green card w listopadzie 2015, to podpisywaliscie - oboje z mezem - ze Wasze malzenstwo jest prawdziwe, nadal trwa itd. W marcu 2016 roku - czyli po 4 miesiacach - zlozylas o rozwod na podstawie niezgodnosci charakterow. Ty oraz Twoj maz podpisaliscie, ze to co bylo zawarte we wniosku rozwodowym jest prawda. I teraz dochodzimy do sedna sprawy: Twoja petycja I-751 nie zgadza sie do konca z wnioskiem o rozwod. Dlaczego? Otoz abys mogla starac sie o rozwod na podstawie irreconcilable differences, musieliscie oboje podpisac, ze nie zgadzacie sie ze soba juz od minimum 6 miesiecy, malzenstwo jest nie do uratowania, a Wasze roznice sa nie do pogodzenia i te roznice spowodowaly rozlam malzenstwa. Czyli - juz na logike - w jaki sposob moglas napisac w I-751, ze w listopadzie bylo wszystko swietnie? Tak samo jak ja na to patrze, popatrzy kazdy urzednik.

W teorii mozesz sie tlumaczyc, ze w I-751 nie ma pytania czy jestescie w separacji badz wiesz, ze malzenstwo jest juz zlamane, ale watpliwe aby urzednik, ktory niejedno w zyciu widzial, grzecznie Ci przytaknal i postawil pieczatke 'approved'. Przyznanie stalej green card jest bardziej sprawa uznaniowa niz matematyczna, gdzie jesli po dodaniu 2 do 3 wyjdzie Ci 5, to masz zdany egzamin. Tutaj bedziesz miala urzednika, ktory moze zaczac od tego samego od czego zaczelam ja: jak to mozliwe, ze wiedzialas, ze to sie sypie, a mimo wszystko dostarczylas dokumenty, ze nadal jestescie razem? Czy dostarczylas affidavits od ludzi? Czy ktos podpisal, ze jestescie swietna para itd?

Nakladaja Ci sie daty.. Chodzi o to, ze dokumenty do rozwodu sa tak skonstrulowane, ze musialas podpisac, ze malzenstwo juz praktycznie nie istnialo we wrzesniu 2015...

Twoja sprawa to puzzle, cholernie ciezkie do poukladania...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie odbieram tego zle... Niestety zachowanie sie zmienilo, z osoby ktora mysli o wspolnej przyszlosci moj maz stal sie osoba ktora mysli o wlasnym i dziecka interesie zaczely sie szantaze odnosnie zmuszenia mnie do podpisania intercyzy tak by zabezpieczyc sie na przyszlosc skoro ex zona chce go teraz oskubac..., z osoby ktora chce miec rodzine w osobe ktora nie chce miec dziecka, bo juz ma... Wiec niestety wiele sie zmienilo...

Nie mialam prawnika i nadal nie mam...

Wiec co mam zrobic? Spakowac sie i wracac do pl? Mam zniszczyc zycie tu bo prawo bedzie mi mowilo, ze jest dziwne to co sie stalo?

Czy moglabys mi doradzic co powinnam zrobic na chwile obecna...?

Jak przygotowac pakiet 751 waiver? Jak przejsc przez 2 aplikacje ktore hm beda toczyly sie jednoczesnie...

Teraz probuj walczyc, ale niestety prawo jest prawem, a nieznajomosc prawa szkodzi.

Ty patrzysz na to inaczej - ja patrze zupelnie inaczej... Tyle tylko, ze urzednicy beda patrzyli tak jak ja...niestety...

Na chwile obecna nie rob niczego pochopnie. Musisz poprosic kogos o pomoc. To co wyslesz do immigration bedzie mialo znaczenie z tym co bedzie sie dzialo pozniej. W teorii mozesz robic poprawke do obecnej petycji, ktora jest pending badz zlozyc nowa, ale wczesniej zastanowic sie jak to poukladac z ta stara...

Musisz zastanowic sie jak to opisac - widzisz, to ze ktos kogos zmusza do podpisania intercyzy ma sie nijak do niezgodnosci charakterow. Musisz miec lepsze argumenty, poparte czyms... tylko, ze zapewne dolaczylas affidavits w listopadzie, mam racje?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moze tak bardziej konkretnie Ci napisze: jesli skladalas dokumenty o odnowienie green card w listopadzie 2015, to podpisywaliscie - oboje z mezem - ze Wasze malzenstwo jest prawdziwe, nadal trwa itd. W marcu 2016 roku - czyli po 4 miesiacach - zlozylas o rozwod na podstawie niezgodnosci charakterow. Ty oraz Twoj maz podpisaliscie, ze to co bylo zawarte we wniosku rozwodowym jest prawda. I teraz dochodzimy do sedna sprawy: Twoja petycja I-751 nie zgadza sie do konca z wnioskiem o rozwod. Dlaczego? Otoz abys mogla starac sie o rozwod na podstawie irreconcilable differences, musieliscie oboje podpisac, ze nie zgadzacie sie ze soba juz od minimum 6 miesiecy, malzenstwo jest nie do uratowania, a Wasze roznice sa nie do pogodzenia i te roznice spowodowaly rozlam malzenstwa. Czyli - juz na logike - w jaki sposob moglas napisac w I-751, ze w listopadzie bylo wszystko swietnie? Tak samo jak ja na to patrze, popatrzy kazdy urzednik.

W teorii mozesz sie tlumaczyc, ze w I-751 nie ma pytania czy jestescie w separacji badz wiesz, ze malzenstwo jest juz zlamane, ale watpliwe aby urzednik, ktory niejedno w zyciu widzial, grzecznie Ci przytaknal i postawil pieczatke 'approved'. Przyznanie stalej green card jest bardziej sprawa uznaniowa niz matematyczna, gdzie jesli po dodaniu 2 do 3 wyjdzie Ci 5, to masz zdany egzamin. Tutaj bedziesz miala urzednika, ktory moze zaczac od tego samego od czego zaczelam ja: jak to mozliwe, ze wiedzialas, ze to sie sypie, a mimo wszystko dostarczylas dokumenty, ze nadal jestescie razem? Czy dostarczylas affidavits od ludzi? Czy ktos podpisal, ze jestescie swietna para itd?

Nakladaja Ci sie daty.. Chodzi o to, ze dokumenty do rozwodu sa tak skonstrulowane, ze musialas podpisac, ze malzenstwo juz praktycznie nie istnialo we wrzesniu 2015...

Twoja sprawa to puzzle, cholernie ciezkie do poukladania...

Zgodzilismy sie na niezgodnosc charakterow by poszlo szybciej, ani ja ani on nie chcial czekac roku w separacji, gdyz on juz mial swoj plan zakupu domu samodzielnie itd.

Mieszkalismy razem mimo wniosku rozwodowego bo mimo wszystko mialam nadzieje ze maz sie opamieta w swoim zachowaniu... Niestety...

Wiec co mam zrobic? Nie probowac? Ja rozumiem daty, ale mialabym udawac ze wszytsko jest ok tylko by miec GC? To byloby oszustwo... Bardziej niz patrzenie na daty...

Wiec co mam zrobic? Nie wysylac dokumentow 751 waiver bo jestem na przegranej pozycji? Tak mam to rozumiec? 😩🤔😳

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Karina chyba powiedziala jasno co masz zrobic: zatrudnij prawnika imigracyjnego ktory, po bardzo dokladnych rozmowa z toba, w papierach sprezentuje twoja sytuacje w korzystny dla ciebie sposob. A to bedzie wymagalo przemyslenia, delikatnosc w wyrazeniu sie, i dokladna znajomosc prawa.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Prawnik imigracyjny kosztuje, a ja niestety az taka gotowka nie dysponuje.

Stad moje pytanie co mam zrobic tak by nie toczyly sie dwie sprawy... w jaki sposob poinformowac uscis o rozwodzie...

Gdyby mnie bylo stac na prawnika to juz przy rozwodzie bym go zatrudnila, logiczne.

No nic, dziekuje za pomoc.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Logiczne jest tez, ze Twoja sytuacja jest bardzo skomplikowana. Musisz zrozumiec, ze to nie jest tak, ze Ty informujesz USCIS o rozwodzie i na tym sie konczy. Ty musisz udowodnic wiele rzeczy, a przez swoja niewiedze wplatalas sie w problemy. Tutaj to, ze beda 2 sprawy to jest najmniejszy problem - troche wiekszy jest taki, ze najprawdopodobniej USCIS zrobi oddalenie sprawy i automatycznie wysle Ci NTA. I wtedy - co jest jak najbardziej logiczne - bedziesz musiala wziac prawnika za grube tysiace. Czy tego chcesz?

Dla porownania: Ty martwisz sie manadtem za parkowanie a ja probuje Ci uswiadomic, ze jechalas po alkoholu i zabilas czlowieka. Tak mniej wiecej obrazowo wyglada Twoja sprawa. Zanim COKOLWIEK zrobisz i cokolwiek wyslesz i cokolwiek podpiszesz - ktos musi na to spojrzec i porozmawiac z Toba. Nie da sie pozniej odkrecic pewnych rzeczy - a jesli nawet, to tylko w sadzie imigracyjnym. Czy tego chcesz? Logicznie (jak ja lubie to slowo :)) - zastanow sie dlaczego jesli kogos zatrzymaja to mowia mu o Miranda rights? Bo to co powiesz bedzie przeciwko Tobie. Nawet na filmach widzisz, ze jesli cos zaczyna sie dziac, to pierwsze zdanie brzmi: "Ja chce sie skontaktowac z prawnikiem". I uwierz mi - w Twoim przypadku teraz nadszedl ten czas. U Ciebie naskladalo sie tego wszystkiego, a Ty sie martwisz jak poinformowac immigration o rozwodzie...

Cos Ci opowiem: mialam dziewczyne, nazwijmy ja Ania, malzenstwo z milosci, on po rozwodzie, dziecko 12 letnie z poprzedniego zwiazku zostalo z matka. Milosc, slub. 3 firmy na ich oboje. Kredyty na 2 samochody, mieszkanie na kredyt. Byli pewnie na 10 wycieczkach - od Bahamow przez Argentyne az do rocznicy slubu na wycieczce do Hong Kongu. Bajka. Wyslali o odnowienie green card, sprawa toczyla sie juz ponad pol roku... Az pewnego dnia okazalo sie, ze on byl wczesniej na odwyku i wyprul sobie wszywke. Ania byla w szoku - w ciagu tygodnia od kiedy on zaczal pic do nieprzytomnosci z "kochanej zony" stala sie .... coz, niech kazdy sobie dopowie. Po 2 tygodniach pobil ja pierwszy raz. Dziewczyna zaczela szukac pomocy - od psychologow po byla zone, ktora pokazala jej rozwod - powod: przemoc domowa. Ania miala rekord, ze dzwonila na hot line gdzie szukala pomocy, policja byla tam kilka razy az "kochany maz" wyrzucil przez okno kota, well... kot nie przezyl.. Ania uciekla z domu w asyscie policji. Na drugi dzien zlozyla o rozwod z orzeczeniem o winie, przemoc w rodzinie. Dostala go bardzo szybko. W rozwodzie nie bylo nawet jej adresu, bo maz zagrozil ze ja zabije jak ja znajdzie... Powiedzial o tym policjantowi, bylo o tym w raporcie..

Dziewczyna dostala odmowe green card. A po jakis 3 tyg NTA. Kosztowalo nas to rok aby wszystko prostowac. Rok, 2 razy RFE gdzie pierwszym zarzutem bylo, ze jak to mozliwe, ze ludzie pisali, ze jestescie super malzenstwem, a nagle cos takiego sie stalo? Ale jak to mozliwe?! I takich pytan bylo wiele. Pytan gdzie za kazdym razem Ania byla strzepkiem nerwow kiedy przyszlo wszystko wyjasniac i udowadniac, zbierac dokumenty - coz... 4 raporty z policji to przeciez nie az tak wiele, prawda? Przynajmniej nie dla urzednika.. Wlacznie z tym, ze chcieli screeny z hot line dla czlonkow rodzin alkoholikow... I opinie psychologa. I najlepsze bylo, zeby udowodnic jakim asset bedzie ta Ania dla panstwa amerykanskiego! Pytali jakie szkoly skonczyla i czy ma do czego wracac w swoim kraju...

Cry rozumiesz co chce Ci powiedziec?

Moze ktos Ci wyjasni to jeszcze w inny sposob....

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozumiem co chcesz mi przekazac...

Dziekuje

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Booking.com

A co do zmiany..znam podobny przypadek ktos dostaje co chcial a później Ty cierp

To tak na przyszłość dla innych..wiem co robią kobiety dziewczyny dla bycia rodzina,mieć dziecko

Szkoda ze trafiają na nie odpowiednich a później dobrzy cierpią przez to..

Możesz też skontaktować się z kobieca organizacją,znasz język angielski?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znam... Mozesz mi podac namiry? Dziekuje.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale ta organizacja kobieca to raczej prawnika ci Nie oplaci a Z tego co karina mowi to tylko dobry adwokat ci moze pomoc. Nie Rob niczego pochopnie bo bedzie jeszcze trudniej odkrecic a czasami osoby czy takie organizacja chca pomoc choc sami Nie wiedza do konca jak. Moze jednak warto chociaz po opinie prawna sie wybrac ze wszystkimi papierami? Wiem, ze to koszta ale takie juz to zycie... A istnieja jacys immigration lawyers z urzedu?? Nie wiem, tak rzucilam, moze karina cos ci podpowie

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale ta organizacja kobieca to raczej prawnika ci Nie oplaci a Z tego co karina mowi to tylko dobry adwokat ci moze pomoc. Nie Rob niczego pochopnie bo bedzie jeszcze trudniej odkrecic a czasami osoby czy takie organizacja chca pomoc choc sami Nie wiedza do konca jak. Moze jednak warto chociaz po opinie prawna sie wybrac ze wszystkimi papierami? Wiem, ze to koszta ale takie juz to zycie... A istnieja jacys immigration lawyers z urzedu?? Nie wiem, tak rzucilam, moze karina cos ci podpowie

Nie w tym przypadku - prawnik bedzie dla osoby, ktora byla domestic violence victim ... On nie byla. Maja rozwod za porozumieniem stron. Organizacja - dobrze mowi kig - prawnika nie oplaci. Dadza Ci namiary na prawnika, ale bedziesz placic wedle normalnych stawek. To tak jak jeden lekarz poleca nastepnego lekarza, czyli swojego kolege...

Gdyby dziewczyna poszla po pomoc z rozwodem, bo byla wykonczona psychicznie - wtedy by jej pomogli we wszystkim, od rozwodu po green card.

Caly problem polega na tym, ze jesli robisz cos od poczatku i masz pewna obrana droge to wszystko temu podporzadkowujesz. Jesli robisz kilka rzeczy, ktore sa totalnie odrebne (czyli najpierw odnowienie green card, pozniej rozwod) to trzeba to tak polaczyc zeby mialo senes. Jezeli zrobisz to jako 2 osobne cases - to kiedy sie na siebie naloza wychodzi to co wyszlo..

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiec skoro nie stac mnie na adwokata to powinnam nic nie robic? Czy powinnam napisac sama pismo do uscis z informacja, dowodami, ze nie bylismy ani w separacji ani nie myslelismy o rozwodzie w trakcie podpisywania petycji, mielismy problemy jak kazde malzenstwo ale raczej nikt z byle jakich powodow nie decyduje sie na rozwod.

Kto mogl wiedziec, ze sprawy tak sie poglebia ze jedynym wyjsciem bedzie rozwod? Gdybym woedziala ze tak bedzie, to pewnie 3.5 roku temu nie wylatywalabym z pl dla mojego meza, no ale nikt wrozka nie jest :( Dodatkowo moj ex maz mnie poinformowal ze dzwonil na infolinie uscis by ich poinformowac o rozwodzie, jak to powiedzial "zgodnie z obietnica"

Doradzcie prosze, jak mam teraz zmienic aplikacje? Czy mozna w jakis sposob zrobic cos podobnego jak w przypadku tax? Gdy ludzie robia amended? Czy w tym wypadku jedyne co mi pozostaje to siedziec cicho i liczyc na szczesliwy los?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

USCIS go centralnie oleje, moze sobie dzwonic do skutku. Jezeli Cie nie stac na adwokata - to moim zdaniem (disclaimer - nie jestem prawnikiem w zaden sposob) byl poczekal na rozwod i jezeli RoC nie zostanie do tego momentu rozwiazane to wyslalbym nowe I-751 z divorce waiver. Skladajac I-751 wszystko bylo OK wiec zadnego misrepu nie popelnilas.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Divorce juz jest. I to tez w uscis powiedzial, podobno rozmawial z kims z wyzszego szczebla kto mial dostep do mojej aplikacji 😳 Jezeli mialabym raz jeszcze wyslac 751 z divorce waiver to jaka mam date wpisac jako exp mojego warunkowego pobytu? Skoro moja 2 letnia warunkowa gc byla wazna do lutego tego roku, a w grudniu 2015 przeslali mi automatyczne przedluzenie na rok...

I niestety gdyby bylo mnie stac na adwokata to pewnie na dzis dzien nie bylabym w tym "bagnie"

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Divorce juz jest. I to tez w uscis powiedzial, podobno rozmawial z kims z wyzszego szczebla kto mial dostep do mojej aplikacji 😳 Jezeli mialabym raz jeszcze wyslac 751 z divorce waiver to jaka mam date wpisac jako exp mojego warunkowego pobytu? Skoro moja 2 letnia warunkowa gc byla wazna do lutego tego roku, a w grudniu 2015 przeslali mi automatyczne przedluzenie na rok...

I niestety gdyby bylo mnie stac na adwokata to pewnie na dzis dzien nie bylabym w tym "bagnie"

Ja bym wpisal date z lutego a nie date przedluzenia. W ogole to pogrzeb na Visa Journey - tam co chwila ktos RoC robi z divorce waiverami, doswiadczenie maja ludzie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

USCIS go centralnie oleje, moze sobie dzwonic do skutku. Jezeli Cie nie stac na adwokata - to moim zdaniem (disclaimer - nie jestem prawnikiem w zaden sposob) byl poczekal na rozwod i jezeli RoC nie zostanie do tego momentu rozwiazane to wyslalbym nowe I-751 z divorce waiver. Skladajac I-751 wszystko bylo OK wiec zadnego misrepu nie popelnilas.

USCIS go nie oleje. Sporo jest takich spraw - i wberw temu co ludzie mysla - urzednicy teraz naprawde wzieli sie za takie sprawy. Sama znam kilka przypadkow gdzie malzonek - nawet bez rozwodu - poinformowal USCIS, ze wycofuje petycje i grzecznie zrobili update - w niektorych przypadkach kazali mu wyslac list. Badz polozyli sprawe na interview, gdzie sie okazywalo, ze oni juz nie sa razem itd. itp. Kazda sprawa jest inna, ale ja bym tego nie przesadzala 'z gory', bo lepiej byc safe niz sorry.

Ona musi sie starac o waiver. Nawet gdyby zatwierdzili jej 10-letnia green card, to podczas obywatelstwa nie tylko nie przyznadza jej tegoz obywatelstwa, ale cofna stala green card plus poloza ja pod removal. Takie sa teraz wytyczne, ktore ida jak to sie mowi "z automatu". Chodzi o to, ze gdyby jej przyznali green card kiedy byla w malzenstwie, wtedy dostala te green card jako 'skladajaca ze wspolmalzonkiem'; jesli do momentu rozwodu nie otrzymala zatwierdzenia green card - wtedy ta petycja nie jest juz traktowana jako wspolna z mezem tylko jako waiver i jako taka petycja powinna byc zatwierdzona (badz nie). Starajac sie o obywatelstwo (albo jesli ktos w urzedzie pouklada fakty, ze np. maz dzwonil, a ona nie poinformowala urzedu o rozwodzie czyli zmianie na jakiej stara sie o stala green card) wtedy moga jej zarzucic fraud, bo zrobila to umyslnie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ta soba miala mozliwosc aby zrobic pewne notatki w systemie. Osoba z pierwszego kontaktu (czyli ta, z ktora sie laczysz na poczatku rozmowy) takiej mozliwosci nie ma. I tutaj jest pierwszy sygnal, ze maz nie klamie: on by nie wymyslil sobie sam, ze ktos go przelaczy do higher level officer. On musial to od nich uslyszec. I uslyszal, ze osoba, ktora podniosla tel powiedziala, ze ja nie moge nic zrobic, ale polacze Cie z higher level officer, ktory bedzie mial dostep do aplikacji.

Nawet tak na logike, to jest to malo prawdopodobne, zeby on sam sobie to wszystko wymyslil...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiec czy ktokolwiek moze mi powiedziec czy wysylajac kolajny raz 751 jako waiver zostanie on wziety pod uwage?

Dwa... Jaka date mam wpisac jako data wygasniecia statusu?? Osoby ktore zajmuja sie takimo sprawami napewno sa w stanie mi podpowiedziec... Czy date z extended czy date z gc ktora na chwile obecna jest juz nie wazna...

Ja sie nie obawiam tego ze moj maz do nich zadzwoni, martwie sie jedynie jak to wszystko napisac tak bym mogla to raz jeszcze przeslac tym razem jako waiver.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.