Skocz do zawartości

Zielona Karta I Studia


michal136

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po 17 latach starania się o wize typu cr1 otrzymalismy zielone karty (ja i moi rodzice). Aktualnie mam 20 lat i od lutego mieszkam w New York wraz z rodzicami. Zamierzałem udać się do szkoły językowej żeby poduczyć się języka angielskiego (Mój angielski jest na poziomie B1) jednak spotkałem się z ludzmi którzy mówili żebym odrazu zabrał się do przygotowań do Toefl i odrazu poszedł na college, gdzie naucze się języka bardzo szybko. Jest to dla mnie bardzo dziwne bo nie wyobrażam sobie studiowania w polske nie znająć jezyka... Jednak tu podobno wygląda to zupełnie inaczej.

Chciałbym się dowiedzieć czy faktyczne jest to możliwe żebym już od przyszłego roku szkolego mógł zacząć college i jeśli tak to czy w mojej sytuacji jest możliwe przyznanie mi jakiegoś stypendium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche to zalezy jak dobrze mowisz po angielsku i jak dobrze zdasz TOEFL. Bo jezeli wynik bedzie za niski, to nawet na studiach bedziesz musial douczyc sie jezyka w kursach ESL (English as a Second Language). Majac zielona karte bedziesz mial dostep do federalnych zrodel na stypendia, z tym ze licz sie ze to czesto beda po prostu pozyczki. Zeby placic instate tuition (nizszy czynsz, tyle samo co rezydenci stanu) niektore stany wymagaja kilku miesiecy-roku zycia w danym stanie.

Dla ciebie pewnie najlepszy start na studiach beda na 2-letnim community college (tansze, latwo sie dostac), po ktorym mozesz zrobic transfer na 4-letnia uczelnie i tam dokonczyc nauke. Zasady, ceny, wymagania itp roznia sie od stanu do stanu, i takze od uczelni do uczelni. Jezeli wiecie gdzie zamieszkacie, to wrzuc do Google miasto/stan i community colleges i zacznij czytac. Studia w USA sa naprawde inne od tych w Polsce, wiec radze sie wczytac w temat. Te strony sa dobre, chociaz nie najnowsze

http://naukazagranica.pl/USAstudia.html

http://pso-usa.squarespace.com/uwagi-wstpne/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za linki bardzo rozjaśniło mi to sytuacje. Spróbuje intensywnie przygotować się do TOEFL razem z podręcznikiem Aleksandry Tomasik i innymi pomocami naukowymi. Jeśli wyniki będą słabe udam się na kurs CLIP na community college. Dodam że zamierzam s udać się na architekture. W Polsce studiowałem Mechanike i Budowe Maszyn(przerwałem w pierwszym roku z powodu wyjazdu do Stanów). Nie wiem czy sobie poradzę, ale chciałbym spróbować bo bardzo interesuje mnie ten kierunek.

Zgadza się 17 lat, problemy z papierami(zagineły im gdzieś) kilka lat nie dawali w ogóle znać aż po długim czasie odezwali się o dosłanie dokumentów i znów długi czas oczekiwania na odpowiedz, aż wreszcie wezwanie na badania, rozmowa i otrzymaliśmy zielone karty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...