Skocz do zawartości

Pomocy. Powrot Do Usa Z Pl Ale...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

mam dość palący problem i niewiele czasu. z tego miejsca przepraszam jeżeli juz jest podobny temat.

Byłem w USA prze ponad 2 lata na wizie turystycznej. Pierwszą dostałem na 6 miesięcy. Przed wygaśnięciem wyjechałem do Kanady na 2 miesiące poczym wróciłem do USA i dostałem wize na kolejne pół roku. W czasie twania drugiej wizy ożeniłem się, a że małżonka była w ciąży, postanowiłem zaryzykowac i przesiedzieć wize z wiadomych powodów. W tej chwili jestem w Polsce wraz z rodziną. Za 2 tygodnie mamy lot powrotny i ani ja ani małżonka, nie mamy pewności czy mnie wpuszczą spowrotem.

Czy w tej sytuacji powinienem sie starac o wize dla członków rodziny czy tez dostane bana na 3- 10 lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jechanie nie ma sensu - wizy już dawno nie masz bo nawet dzień przesiedzenia ja unieważnia. Przy okazji masz najprawdopodobniej bana (napisz dokładnie ile przesiedziales) więc musisz się starać o IR-1 której Ci odmówią i wtedy zostaje waiver...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze małżonka jest obywatelem, ale bez wysłanych wcześniej dokumentów o rezydenture, nic w tym przypadku to nie zmienia. Gdybys wysłał dokumenty przed wyjazdem i odczekał, twoj pobyt zostałby wybaczony. Teraz jedynie droga jak kzielu napisał, nic innego tobie nie pozostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, żona jest obywatelką. Robiła jakiś rekonesans w którym raczej miałem szanse na powrót ale to się właśnie klocilo z moja wiedza na ten temat która odpowiada temu co piszecie.

Masz minimalna szanse ze Twojego przesiedzenia nie maja w dokumentach ale na to bym nie liczyl - szczegolnie po jakims czasie od wyjazdu.

Poblemow masz kilka :

- brak waznej wizy

- dosc wyrazny zamiar emigracji na wizie turystycznej (ktorej nie masz ale pominmy ten fakt) co jest fraudem - sam zamiar wyjazdu z zamiarem zostanie jest niezgodny z prawem wiec nie wiem co za rekonesans Twoja zona robila

- rodzina - obywatele ktorzy beda z Toba

Najbardziej prawdopodobny scenariusz to Twoj powrot nastepnym samolotem. Dodatkowo sciemnianie przy wjezdzie moze wpedzic Cie w dodatkowe potencjalne klopoty (misrepresentation) ktore pozniej sie odbija negatywnie przy legalnej imigracji.

Jedyna sensowna droga w tej chwili to wyslanie przez zone petycji I-130 i w zaleznosci od dlugosci bana - skonsultowanie sie z dobrym prawnikiem ktory sporzadzi dobre uzasadnienie do I-601 - co trywialne nie bedzie bo musisz wykazac hardship dla obywatela US - co w momencie gdy Twoja zona mieszkala z Toba w PL latwe nie bedzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...