Skocz do zawartości

Boeing 787-8 Wygodny? Jakie Miejsca?


Adii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, za tydzień w środę czeka mnie pierwszy lot do USA. Lecę boeingiem 787-8. Jako iż podróż trwa 9 godzin, a ja nigdy jeszcze samolotem nie latałem to chciałbym się was zapytać czy samolot ogólnie jest wygodny w klasie economy? Jakie miejsca wybrać? Przy oknie czy na środku? Czy widoki jakieś są? Co powinienem wiedzieć itp itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam

Jeśli chciałbyś coś wiedzieć to jestem właśnie po pierwszych doświadczeniach i również pierwszym locie Boeingiem. Nasz lot z żoną trwał 11 godzin z Londyn Heatrow do San Diego. Układ siedzeń to 3-4-3 na krótka mete wygodne ale na dłuższy czas to jest nie do wysiedzenia jeśli ktoś nie latał na tak długich trasach. Miejsca na nogi dość sporo no chyba ze ktoś ma 2 metry to może być problem. Jeśli chciałbyś pooglądać widoki to raczej tylko podczas startu i jak jest pogodnie to na ponad 10 km można pooglądać co nieco. Większość lotu to około 12 km nad ziemią i większość chmur nad Atlantykiem. Trzeba wsiąść coś ciepłego do ubrania bo raczej na górze zimno około -58 C co w samolocie też nie jest komfortowe dostajesz koc do przykrycia przynajmniej w BA ale ten kocyk za duży to też nie jest ;) Ogólnie lot w porządku trzy posiłki dość spore do tego napoje zimne gorące, filmy muzyka do wyboru co lubisz. A jak już dolecisz to odstoisz swoje w kolejce w zależności na jaka visie lecisz. Miłego lotu bez turbulencji :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli chciałbyś coś wiedzieć to jestem właśnie po pierwszych doświadczeniach i również pierwszym locie Boeingiem. Nasz lot z żoną trwał 11 godzin z Londyn Heatrow do San Diego. Układ siedzeń to 3-4-3 na krótka mete wygodne ale na dłuższy czas to jest nie do wysiedzenia jeśli ktoś nie latał na tak długich trasach. Miejsca na nogi dość sporo no chyba ze ktoś ma 2 metry to może być problem. Jeśli chciałbyś pooglądać widoki to raczej tylko podczas startu i jak jest pogodnie to na ponad 10 km można pooglądać co nieco. Większość lotu to około 12 km nad ziemią i większość chmur nad Atlantykiem. Trzeba wsiąść coś ciepłego do ubrania bo raczej na górze zimno około -58 C co w samolocie też nie jest komfortowe dostajesz koc do przykrycia przynajmniej w BA ale ten kocyk za duży to też nie jest ;) Ogólnie lot w porządku trzy posiłki dość spore do tego napoje zimne gorące, filmy muzyka do wyboru co lubisz. A jak już dolecisz to odstoisz swoje w kolejce w zależności na jaka visie lecisz. Miłego lotu bez turbulencji :))

Dzięki za bardzo fajną odpowiedź. Nie zapomnę o czymś ciepłym, czytałem kiedyś że może być zimno, ale żeby taka temperatura oho.... :D

A jaki jest mniej więcej czas stania w kolejce? Lece na wizie turystycznej lotnisko NY JFK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W British Airways rezerwowałem miejsca na 24 h chociaż że bilety kupiłem już w styczniu i nie było problemu z miejscami do wyboru. Po co dopłacać tylko za to że wybierze się od razu miejsca. Ale ciekawostka jest taka że na trasie Warszawa-Londyn Heathrow pełno i tak samo było z Londynu do San Diego w samolocie full. Co do oczekiwania na lotnisku to trudno mi coś powiedzieć my z żoną lecieliśmy na GC i wszystkie formalności zajęły około 1,5 h na lotnisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W British Airways rezerwowałem miejsca na 24 h chociaż że bilety kupiłem już w styczniu i nie było problemu z miejscami do wyboru. Po co dopłacać tylko za to że wybierze się od razu miejsca.

Nie zawsze ma sie jeszcze jakis wybor na 24h przed odlotem... Jezeli leci sie np Lufthansa (gdzie za wybranie miejsc od razu placi sie dodatkowo) to mozna sie logowac co jakis czas i sprawdzac ile miejsc jest juz zarezerwowanych i wtedy decydowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...