Skocz do zawartości

Boeing 787-8 Wygodny? Jakie Miejsca?


Adii

Rekomendowane odpowiedzi

I w sensownych liniach lotniczych nie placi sie za rezerwacje nawet pol roku przed wylotem. Ja nigdy nie zaplacilem ani grosza za rezerwacje miejsca a zawsze miejsca wybieram po kupnie bilety.

Dodatkowo teraz mam Economy Comfort za calkowite darmo i na ostatnie kilkanascie lotow w tym roku albo siedzialem przy awaryjnych (jezeli Economy comfort bylo tam) albo mialem puste miejsce obok siebie (na 767).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dzięki za bardzo fajną odpowiedź. Nie zapomnę o czymś ciepłym, czytałem kiedyś że może być zimno, ale żeby taka temperatura oho.... :D

A jaki jest mniej więcej czas stania w kolejce? Lece na wizie turystycznej lotnisko NY JFK

A nad Atlantykiem ciągnie po nogach. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w sensownych liniach lotniczych nie placi sie za rezerwacje nawet pol roku przed wylotem. Ja nigdy nie zaplacilem ani grosza za rezerwacje miejsca a zawsze miejsca wybieram po kupnie bilety.

Dodatkowo teraz mam Economy Comfort za calkowite darmo i na ostatnie kilkanascie lotow w tym roku albo siedzialem przy awaryjnych (jezeli Economy comfort bylo tam) albo mialem puste miejsce obok siebie (na 767).

Oczywiście, ale to dlatego, ze masz status, lub wybierasz drozsze taryfy (flexible, ect). Ktoś kto lata raz, dwa razy w roku i chce kupic bilet najtaniej jak się da, jest skazany na to co dana linia oferuje.

"Sensownych" zachodnich lini lotniczych zostało juz bardzo niewiele, zresztą, z 3 amerykańskich legacy carriers to właśnie Delta od late przewodzi w tym "run to the bottom" jesli chodzi o wprowadzanie róznego rodzaju "enhancements". Dla przykładu, jeśli kupujesz w Delcie "Basic economy" fare ticket nie tylko nie wybierzesz sobie miejsca po zakupie, nie wybierzesz go sobie wcale - zostanie Ci przydzielone przy check-in.

Dla ciekawostki, w British Airways nawet w bizness klasie w nizszych taryfach placisz za wybór miejsca przed odprawą, około 100 funtów, albo czekasz co zostanie.

Co do tematu, to kolega JAM_78 leciał leciał do San Diego oczywiście Boeingiem 747-400, który jest trochę z innej epoki niz Dreamliner. B787 jeszcze nie leciałem, ale ponoc nie jest ciekawie w klasie ekonomicznej. Boeing maszynę produkował z myślą o układzie 2x4x2, a linie wcisnęły 3x3x3, układ znany z większych przeciez 777 (które nota bene teraz wiele lini "ulepsza" przy okazji dodajac 10 siedzenie w rzędzie...zatem 3x4x3...). Chyba tylko ANA oferuje 2x4x2 w Dreamlinerach.

Jeśli się leci w trójkę to większego znaczenia to nie ma, ale pary są generalnie skazane na przebywanie w fizycznej bliskości z obcą osobą przez okres wielogodzinny, co w moim odczuciu znacznie bardziej obniza komfort lotu niz najgorsze siedzenie... Ja zawsze mierzę w 767, lub Airbusy 200/300, tam dwójek jest mnóstwo. Niestety jeśli się leci LOTem wyboru nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda - mam status od lat, ale w Selfie kupuje tylko i wyłącznie najtańsze taryfy bo tego wymaga company policy i zawsze mam możliwość wyboru miejsca.

A to odpowiadając na pytanie z tematy - wygodnych samolotów w tej chwili nie ma jak się lata w ekonomicznej . Wygodny samolot to Gulfstream np. ale z całym szacunkiem wątpię czy ktoś nas tym forum włącznie ze mna się nim kiedykolwiek przeleci - niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się marzy, odkąd w Criminal Minds zobaczyłam, że tak latają (oczywiście tylko na potrzeby serialu) i jak tam ładnie w środku :)

A na razie marzy mi się, żeby polecieć do Stanów w klasie biznes. Też poza moim zasięgiem, ale pomarzyć zawsze można :P

Ja lecialem raz - jako award za mile... jak dolecialem to sprawdzilem natychmiast ile bym zapłacił normalnie bo było super po czym również natychmiast stwierdziłem że mnie nie stać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się marzy, odkąd w Criminal Minds zobaczyłam, że tak latają (oczywiście tylko na potrzeby serialu) i jak tam ładnie w środku :)

A na razie marzy mi się, żeby polecieć do Stanów w klasie biznes. Też poza moim zasięgiem, ale pomarzyć zawsze można :P

Gdy wracalem po swietach do USA, dostalem kopa do biznes w Delcie. Zalety: non-stop podaja cos do jedzenia, mozna sie polozyc i lot duzo mniej meczy... Wciaz jednak raczej nie warto placic kilka tysiecy dolarow wiecej. Jako czesty pasazer w przeszlosci pksow relacji Warszawa-Lesko i w nazad, nie mam duzych oczekiwan. :D Gdyby cena biznes do ekonomicznej byla 2-2,5:1 to moglbym rozwazyc w lotach do Polski. Zreszta biznes biznesowi nie rowny. W amerykanskich liniach to pewnia nizsza pierwsza klasa w porownaniu z tym co widzialem na zdjeciach w innych liniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby cena biznes do ekonomicznej byla 2-2,5:1 to moglbym rozwazyc w lotach do Polski. Zreszta biznes biznesowi nie rowny. W amerykanskich liniach to pewnia nizsza pierwsza klasa w porownaniu z tym co widzialem na zdjeciach w innych liniach.

Ocena wartości zakupu zalezy oczywiście od indywidualnej sytuacji kupującego, ale cena 2 razy economy jest spokojnie do zrobienia w biznes klasie, a czasem i mniej, trzeba tylko trochę poszukac i czasem doleciec do innego niz domowy portu. Dla przykładu obecnie LOT ma promocję z Paryza, przez Warszawę, do Nowego Jorku za 5000 złotych.

Jesli chcecie leciec z Warszawy to proszę bardzo - Swiss przez Zurich do Nowego Jorku w lipcu i sierpniu za tysiąc funtów, około 5500zł to świetna opcja bo i świetna linia.

Od czasu do czasu pojawiają się promocje z róznych miejsc, ale generalnie ceny z Dublina są najbardziej przewidywalne, całoroczne i oscylują w granicach 5000zł na Wschodnie Wybrzeze, 6000zł na Zachodnie, zmienia się to oczywiście w zalezności od kursu złotego. W trakcie promocji cena na moze spasc nawet do 3-4 tys zł, w lutym byla opcja za 670 funtów do Las Vegas na lato...

Ciekawostka, z Dublina do Honolulu mozna leciec w to lato biznes klasą za około 6500-7000zł, ekonomiczna to jakiś tysiak taniej, a w niektóre dni cena jest taka sama....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...