Skocz do zawartości

Niepłacone Alimenty


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Mój chłopak- Amerykanin ma zasądzone aimenty które powinny być płacone przez jego ojca, ale on od około 10 lat ich nie płaci wcale. Cały swój majątek sprzedał i podobno przepisał na nową żone, więc nie mają z czego ich ściągać. Wg mnie to nie ma sensu, bo skoro przepisał majątek cały na żone to w prawie polskim byłoby to nieważne, chyba w Usa też tak jest(?).

Mama chłopaka mówi że ma niczego od ojca się nie spodziewać i odpuścić bo on i tak wszystko zrobi żeby mu nie płacić, więc nawet nie walczą o te alimenty. Wg mnie jest sens, do jakiego sądu trzeba iść? Jak znaleźć dobrego prawnika? Ile takie coś może kosztować? Chłopak jest studentem i powtarza że go nie stać na prawnika tym bardziej, że mama już mu wpoiła że od ojca i tak nic nie dostanie, więc on nie chce niepotrzebnie tracić pieniędzy których nie ma. Ktoś może mi odpowiedzieć na któreś z pytań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wyjaśnić o co chodzi z tymi 10 latami ze nie placi wcale.

Jest trochę Kancelarii prawnych,licz się z opłatami.

no że od około 10 lat jego tata nie płaci mu alimentów.

Ciekawi mnie w jakiej wysokości są to opłaty tak plus minus;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A On chce walczyć o te alimenty?

Jak tak to znajdzie kogoś kto mu wskaże drogę..

Sa takie kancelarie co robią to z Polski bo znają takie kancelarie-prawników tam. Zadzwoń, napisz i będziesz znać cenę.

no właśnie nie, nie znajdzie bo mama mu wmówiła że nie warto.

spoko, znajdę prawnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...