Skocz do zawartości

Bankomaty, Karty Płatnicze W Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma problemu i wszystkie popularne karty powinny być akceptowane (Visa, MasterCard, Discover, American Express).

Z doświadczenia mojego i znajomych, polskie walutowe karty debetowe lepiej działają kiedy traktujesz je w terminalach w USA jako kredytowe, a nie debetowe. Widzieliśmy, że czasem jako "debit card" karta walutowa była odrzucana, a jako "credit card" płatność tą samą kartą przechodziła bez problemu. Tak było przynajmniej w BZWBK i mBanku.

[Edit] Aa, i w przypadku mojej karty z WBK miałem problem z wypłatami w bankomatach w Stanach dopóki na stronie banku, w opcjach karty walutowej nie odblokowałem wypłat z użyciem paska magnetycznego:

Ze względów bezpieczeństwa domyślnie została wyłączona możliwość wypłaty gotówki kartą za granicą z bankomatów nieobsługujących mikroprocesora, lecz odczytujących dane z paska magnetycznego karty. Jeżeli wyjeżdżasz lub przebywasz za granicą (przede wszystkim poza krajami europejskimi), możesz włączyć opcję wypłaty z takich bankomatów na okres maksymalnie 180 dni kalendarzowych. Ze względów bezpieczeństwa zalecamy wyłączenie funkcji po powrocie do kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...