Skocz do zawartości

Zielona Karta A Wiza Turystyczna Dla Członka Rodziny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

jestem posiadaczem wizy emigracyjnej z loterii wizowej, ale jeszcze nie pojechałem do USA (planowany wylot koniec września) i chciałbym wyrobić promesę wizową (turystyczną) dla mojej mamy. Chodzi głównie o to, żeby mogła raz na jakiś czas przylecieć do nas i do wnuczek w odwiedziny.

Chciałbym jej pomóc to ogarnąć puki jeszcze jestem w Polsce (wypełnienie wniosku, podwózka do Warszawy, itp), ale zastanawiam się czy konsul podczas rozmowy nie będzie myślał/podejrzewał, że mama poleci do USA i ponieważ jest na emeryturze to zostanie na stałe. Z logicznego punktu widzenia jego rozumowanie będzie miało sens, że babcia poleci i będzie się opiekować wnuczkami, ale z praktycznego punktu widzenia wiem, że byśmy się pozabijali po kilku miesiącach więc taką możliwość definitywnie wykluczam.

Czy ktoś z was miał taką sytuację albo słyszał o podobnym przypadku?

Czy może lepiej poczekać, aż już dostaniemy GC i zadomowimy się w USA i dopiero wtedy to organizować.

Z góry dzięki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Niech stara sie a pare miesiecy przed planowanym przyjazdem. Bo wiza bedzie prawdopodobnie na 10 lat. Wtedy moze powiedziec, ze np chce przyjechac na konkretne wydarzenie, np opiekowac sie dzieckiem w lecie (bo nie ma szkoly a Ty pracujesz). Teraz to moze brzmiec podejrzanie, choc niewykluczone ze dostanie. Musi pokazac mocne zwiazki z Polska, posiadanie domu, rodzina w Polsce do ktorej chce wracac... itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niech stara sie a pare miesiecy przed planowanym przyjazdem. Bo wiza bedzie prawdopodobnie na 10 lat. Wtedy moze powiedziec, ze np chce przyjechac na konkretne wydarzenie, np opiekowac sie dzieckiem w lecie (bo nie ma szkoly a Ty pracujesz). Teraz to moze brzmiec podejrzanie, choc niewykluczone ze dostanie. Musi pokazac mocne zwiazki z Polska, posiadanie domu, rodzina w Polsce do ktorej chce wracac... itd.

Raczej nie powinna mówić takich rzeczy, bo z góry dostanie odmowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alik

Raczej nie powinna mówić takich rzeczy, bo z góry dostanie odmowę.

Czyli ma nie pokazywac silnych zwiazkow z Polska?

Przeciez wszystko co napisalam = odwiedziny corki/syna i powrot do PL. A sama nic nie zaproponowalas co powiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ma nie pokazywac silnych zwiazkow z Polska?

Przeciez wszystko co napisalam = odwiedziny corki/syna i powrot do PL. A sama nic nie zaproponowalas co powiedziec.

Opieka nad dzieckiem to nielegalna praca. Nawet jeśli nie bierze się za to pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alik

Opieka nad swoim wnukiem? To nie jest praca. To niedorzeczne tak samo ludzie ktorzy nazwywaja opiekowanie sie swoim dzieckiem "babysitting".

To ciekawe bo moja ex-siasiadka z PL na emeryturze jezdzi juz od jakies 5 lat raz w roku na 6 miesicy bawic dziecko corki, potem wraca do Polski na pare miesiecy do chlopaka, i tak w kolko. I ona mowi co jedzie robic i jakos nie ma problemow.

Wiecej jest ludzi co mowia ze jaka na turystyczna a pracuja na czarno (forum jest tu pelne takich).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opieka nad swoim wnukiem? To nie jest praca. To niedorzeczne tak samo ludzie ktorzy nazwywaja opiekowanie sie swoim dzieckiem "babysitting".

To ciekawe bo moja ex-siasiadka z PL na emeryturze jezdzi juz od jakies 5 lat raz w roku na 6 miesicy bawic dziecko corki, potem wraca do Polski na pare miesiecy do chlopaka, i tak w kolko. I ona mowi co jedzie robic i jakos nie ma problemow.

Wiecej jest ludzi co mowia ze jaka na turystyczna a pracuja na czarno (forum jest tu pelne takich).

Czy nanczy czy nie taka jest wykładnia prawna. Każda czynność, za którą normalnie ktoś by wziął kasę jest pracą i nie należy się tym chwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...