Skocz do zawartości

Reentry Permit/ Studiowanie W Polsce


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jak pewnie wiekszosc z was wie, wylosowalem zielona karte, po skonczeniu Liceum, ostatnio zaczalem rozwazac opcje, zeby skonczyc jednak tutaj studia IT, a dopiero potem wyemigrowac do US. Mam dwa pytania.

1. Studia sa 3.5 letnie, czy moge aplikowac dwukrotnie a bialy paszport i czy nikt sie nie przyczepi jesli moim argumentem ponad 3 letniego pobytu poza USA bedzie studiowanie by pozniej miec latwiej w USA ?

2. Wiadomo, ze rozmowa z konsulem bedzie po tym jak juz zaczalbym studiowac, musze sie do tego przyznac czy przejdzie jesli "zapomne" dodac ten fakt? Bo boje sie, ze jak powiem, ze studiuje tutaj i bede studiowac przez jeszcze ponad 3 lata to mi odmowi wizy. Gorzej jak sam spyta o moja edukacje. Ma ktos jakis pomysl jakie jest najbezpieczniejsze wyjscie z tej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Kurcze sly6 ten temat nie daje mi spokoju. Jesli konsul spyta jakie mam plany odnosnie wyjazdu do USA , to nie chce klamac, ze pojade i zaczne pracowac, jesli zada mi takie pytanie, bo masz racje niczego sie wiecej nie mowi, wiem o tym, to wolalbym powiedziec prawde, ze pojade teraz tylko aktywowac moja zielona karte i wroce dokonczyc studia. Nie bedzie to powod do tego by moja wiza byla DENIED ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze sly6 ten temat nie daje mi spokoju. Jesli konsul spyta jakie mam plany odnosnie wyjazdu do USA , to nie chce klamac, ze pojade i zaczne pracowac, jesli zada mi takie pytanie, bo masz racje niczego sie wiecej nie mowi, wiem o tym, to wolalbym powiedziec prawde, ze pojade teraz tylko aktywowac moja zielona karte i wroce dokonczyc studia. Nie bedzie to powod do tego by moja wiza byla DENIED ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sluchaj, zaczynam studia tymbardziej zaoczne, wiec jak place prawie 3000 zl na semetr to tego w cholere nie rzuce, bilet zamierzam kupic doslownie na jeden gora dwa dni, tylko by aktywowac wize, co masz na mysli mowiac trzymaj sie przyszlosci? Wybacz, ze tak wypytuje, ale przez te studia moja sytuacja sie mocno skomplikowala i nie chce odpasc przez tak glupote bedac o krok od spelnienia najwiekszego marzenia. A mnie konsul moze troszke wiecej pytan zadac niz innym, daltego, ze mam 19 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz trochę czasu do rozmowy pewnie, po rozmowie będziesz miał od pół do roku na aktywowanie karty i następny rok w którym będziesz musiał

sie już na stałe przenieść. W międzyczasie wiele rzeczy może się wydarzyć, urzędnicy emigracyjni zdają sobie sprawę że przenosiny wymagają

czasu dlatego masz rok po aktywacji żeby emigrować. W teorii masz więc zapas półtora do dwóch lat i możesz jeszcze się starać o

przedłużenie pobytu poza granicami USA, ale nie wiem jak ten proces będzie działać dla osoby która nawet nie zaczęła być praktycznie

rezydentem. Ja bym studiów na interview nie wspominał, chyba że wprost ktoś zapyta.

Pytanie jest takie co ci studia w Polsce dadzą, jak jest to jakaś prestiżowa uczelnia, będziesz uczył się języka w międzyczasie i może

zdobędziesz jakieś doświadczenie to miałoby to sens, w przeciwnym wypadku wiele studiowanie ci w Polsce nie da jeżeli poważnie myślisz o

emigracji. Jest rok 2020 lądujesz w stanach z licencjatem, nie znasz języka nie masz lokalnego doświadczenia. Co robisz?

Z drugie strony, będąc w USA za 3.5 roku nauczysz się języka, może zarobisz jakieś pieniądze, ale jak nie masz jakieś rodziny w Stanach która

będzie ci mogła pomóc to raczej nie będziesz w stanie studiować i się utrzymać jednocześnie, chyba że masz BARDZO duże zapasy gotówki obecnie.

A może taka wersja, jedziesz, jesteś rezydentem przez pięć lat, robisz obywatelstwo, albo "biały paszport" będąc już rezydentem, i wracasz na

studia w Polsce jak tak bardzo chcesz je mieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te 4 lata już byś się ustawił na miejscu. Poza tym wydaje mi się, że w branży IT w USA nie patrzą tyle na "papierek" (tym bardziej ten polski), a na to co potrafisz. Branża IT to szerokie pojęcie, ale jeżeli kręci cię programowanie, sam możesz nad tym pracować. W internecie jest tyle różnych poradników, książek, filmów, z których można korzystać, Moim zdaniem powinieneś jechać, znaleźć jakąkolwiek pracę żeby się utrzymać, w tym samym czasie możesz sam pracować nad swoimi umiejętnościami (może pracuj nad jakimś językiem programowania i próbuj budować swoje portfolio), jeżeli jednak zależy ci na edukacji, możesz spróbować nauki w community college, która nie jest tak kosztowna w porównaniu do uniwersytetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za pomoc! To forum jest niesamowite!! Juz mowie jak to wyglada, Informatyka 3.5 roku potem moge pracowac w Intelu ( wujek kierownikiem, szczebelek wyzej niz programista ) potem z Intela moge poprosic o transfer do Californi, dlatego wlasnie podjalem decyzje o tym by jednak zostac tutaj, ( ale w wakacje myslalem, zeby pojechac do USA popracowac i wtedy wystapil bym o ten reentry permit, wezeme dokumenty z uczelni i nie powinno byc problemu) czyli mowicie, zeby nie wspominac o studiach, ale to wtedy musze opracowac konkretny plan na to jesli zapyta o to co chce robic w stanach, zeby sie nie zaplatac i nie zaczac klamac. Jezyk znam nie powiem, ze jakos dobrze, ale naprawde sobie radze, obecnie mieszkam w Anglii, ale wracam do Polski pod koniec wrzesnia bo zaczynam inforamtyke na Politechnice Gdanskiej, rozmowa bedzie w pazdzierniku 40xx, daltego wlasnie teraz probuje sobie to wszystko poukladac, nie moge zmarnowac takiej szansy!

Podsumowujac, nie jest dla mnie problemem to co sie stanie potem co ja zrobie z ta zielona karta, to jest w tej chwili najmniejszy problem, najwiekszym moim problemem jest rozmowa z konsulem ktora przez moja zagmatwana sytuacje moge zwyczajne spieprzyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa a później utrzymanie GC mijają te czasy kiedy GC się ma a lata sie jako turysta.

Tak jest takie coś jak bialy paszport ale musisz znać jego zasady a i do czasu pobrania odcisków palców musisz być na terenie USA.

Pytanie inne kto odbierze numer SSN i kartę?

W razie problemów sam musisz to robić.

Jak padnie pytanie o przyszłość w USA to mówisz o tym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...