Skocz do zawartości

Miejsca Docelowe Dv-2017


Rekomendowane odpowiedzi

Witam... Jak w tytule powyzej zaczne temat o miejscach docelowych w USA dla dv-2107 i nie tylko... Macie juz moze jakies wybrane poszczegolne miasta badz stany... My po dlugich naradach i rozmowach myslimy o NY, Chicago a najbardziej Houston i jego okolice w Texas... Podzielcie sie swoimi planami a moze wspolnymi silami jako swiezaki pomozemy w wyborach sobie nawzajem.

Pozdrawiam z deszczowej Szkocji

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam... Jak w tytule powyzej zaczne temat o miejscach docelowych w USA dla dv-2107 i nie tylko... Macie juz moze jakies wybrane poszczegolne miasta badz stany... My po dlugich naradach i rozmowach myslimy o NY, Chicago a najbardziej Houston i jego okolice w Texas... Podzielcie sie swoimi planami a moze wspolnymi silami jako swiezaki pomozemy w wyborach sobie nawzajem.

Pozdrawiam z deszczowej Szkocji

Ania

Jestem z DV-2016, wyjazd już pod koniec sierpnia na FL okolice Miami, gdyby nie fakt, że mam tam przyjaciół i miejsce żeby się zatrzymać to pewnie wybrałabym tak jak ty okolice Houston/NY albo w stronę Karoliny Północnej/ Południowej:) Na Florydzie byłam jakiś czas temu przez trzy miesiące i jakoś do końca nie jestem przekonana do życia tam na stałe ale od czegoś trzeba zacząć :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja polecam Florydę. Coraz więcej Polaków z północy (Chicago, New Jersey) przeprowadza się właśnie do słonecznego stanu, ze względu nie tylko na pogodę, ale i podatki. :)

Oczywiście jak ktoś nie lubi upałów, to ciężko mu będzie wytrzymać na Florydzie w lecie, także wszystko zależy od upodobań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat ja z żoną jesteśmy z DV 2016 wybraliśmy San Diego w Kalifornii. Przyjechaliśmy do USA na początku czerwca. Pogoda w Kalifornii piękna ale ranki i wieczory w San Diego bywają chłodne. Bardzo dużo pięknych miejsc do zwiedzania i oczywiście plaże. Na pewno nie można się tu nudzić :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat ja z żoną jesteśmy z DV 2016 wybraliśmy San Diego w Kalifornii. Przyjechaliśmy do USA na początku czerwca. Pogoda w Kalifornii piękna ale ranki i wieczory w San Diego bywają chłodne. Bardzo dużo pięknych miejsc do zwiedzania i oczywiście plaże. Na pewno nie można się tu nudzić :))

a jak ceny nieruchomosci na wynajem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od dzielnicy i jakiego lokum sie szuka. My mieszkamy w North Park. Za studio ze wszystkimi mediami woda prad internet tv 1100 $. Ostatnio w tej okolicy jest sporo lokali do wynajecia od 800 do 2000 zalezy od wilelkosci lokalu. Pozatym jest miasto skomunikowane tz mts-y mozna praktycznie wszedzie dojechac nieposiadajac auta (wersja ekonomiczna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka :)

My (tj, Mąż, moje dzieciaczki 10 i 6 lat i ja) wybieramy się do Atlanty w stanie Georgia. Mąż ma tam brata, który żyje do 13 lat. W 2008 roku byliśmy w Atlancie, San Francisco, Las Vegas (to z większych miast) California ładna, świetne malutkie miasteczko Monterey (do dzisiejszego dnia kojarzy mi się z filmem "The Perfect Storm"). Atlanta też fajna no i blisko na Florida State :) . Obecnie mieszkamy w Drøbak w południowej Norwegii o 5 lat, i miło było by zamieszkać właśnie w ciepłym stanie. Atlanta fajna ze względu na 4 pory roku z przewagą: długiego lata, pięknej wiosny, ciepłej jesieni i krótkiej bezśnieżnej zimy ! Stan Georgia jest także bezpieczny nie ma tornad i huraganów ( w 2008 co prawa zdarzyło się tornado w centrum Atlanty). Podsumowując wybieramy Południowy-Wschód USA. Mamy nadzieję, że rozmowa z Konsulem będzie jedynie formalnością :D

Kozdii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ATL nie lubie i trzymam sie daleko od niej na polnoc ;) 4 pory roku to tu sa srednie, lato jest nie do wytrzymania, duza wilgotnosc tylko sie przemieszcza czlowiek z klimatyzacji do klimatyzacji, w wiosne tak pyli, ze nie bedac alergikiem nagle nim zostalam, no i korki sa masakryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...