Skocz do zawartości

Miejsca Docelowe Dv-2017


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 1 miesiąc później...

Heyka

My też wylosowani DV-2017 z żoną i dwójką dzieci (teraz 3 i 5 lat). Wniosek wysłany na koniec czerwca i czekamy na zaproszenie na rozmowę do ambasady.

Wyjazd na stałe planujemy w okolicach przyszłych wakacji (może ja sam pojadę ciut wcześniej żeby wszystko zorganizować)

Co do miejsca docelowego - kocham San Francisco (spedziłem tam prawie 2 lata jakiś czas temu), mamy tam trochę znajomych, znamy miasto i jeszcze niedawno 5 minut bym się nie zastanawiał - ale teraz ceny mieszkań są zabójcze i mam sporo wątpliwości

Zastanawiamy się mocno nad Austin w Teksasie - najniższe bezrobocie w USA i miasto się mega rozwija. Jedni nasi znajomi się tam niedawno przeprowadzili właśnie z okolic SF i są mega zadowoleni. Podobno mają też b.dobre szkoły. Jakieś Wasze opinie o Austin??

Na shortlist oprócz 2 powyzszych mam jeszcze Denver, CO, Tampa, FL i San Diego,CA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z mężem i dwójką dzieci planujemy na Florydę, ale na razie jeszcze nie wiemy jakie miasto czy Clearwater, Tampa, Sarasota...itd ale bardziej po lewej stronie Florydy.

Clearwater - bardzo dużo Polonii, polskie centrum, polska szkoła.

Tampa - duże miasto, większa przestępczość, ale też większy dostęp do różnych sklepów, uczelni itp.

Sarasota - polecam! W miarę spokojne miasteczko, bardzo dobre szkoły publiczne. A co chyba najważniejsze, zazwyczaj jak są jakieś kataklizmy (huragany, sztormy tropikalne, powodzie) to Sarasotę omija. Częściej zalewa Tampę i miejscowości bardziej na północ.

Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Austin jest bardzo popularnym miastem teraz (i drozeje z dnia na dzien!) Nie wszytkim odpowiada klimat (szalenie goraco i duszno w lecie) i mentalnosc Teksasu, chociaz samo miasto Austin jest dosyc normalnym. Ja mieszkam w Denver od wielu lat -- przeprowadzilismy sie tu po wielu latach w Kaliforni, i poludniowej i Bay Area. W Denver jest mala polonia, jest polska szkolka. Klimat przyjemny - bardzo duzo slonca (powyzej 300 dni na rok) i zadziwiajaco lagodne zimy jak na nasze polozenie. Sa rejony poza miastem gdzie szkoly publiczne sa dobre, w samym miescie szkoly sa bardziej problematyczne, ale jest z czego wybierac jak sie doczyta o systemie "school of choice" szkolach czarterowych, itp. (Temat rzeka.)

I w Austin i w Denver, rynek nieruchomosci jest bardzo konkurencyjny i dosyc wysokie ceny w porownaniu do zarobkow - poza miastem w Denver jest lepiej pod tym wzgledem. Ja lubie mieszkac przy centrum, wiec zaplacilam wiecej niz gdybym mieszkala w suburbs... ale tez mam sliczny stary dom z cegly w rejonie pieknych starych domow i ogromnych starych drzew. Tego nie ma w suburbs, gdzie wszystko jest budowane z tektury 25 lat temu i wczesniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolamo:)

chyba ostatnio w Sarasocie też było mokro:) dużo wody widziałam na ulicach:) czyli powodzie też sie czasem zdarzają:) kurcze w Sarasocie ceny za wynajem są powalające, Tampa ceny niższe ale ta przestępczość??kurcze nigdy nie byłam w USA i zastanawia mnie jak to jest właśnie w tym temacie?czy aż tak niebezpiecznie? rozumiem że w Polsce nikt normalny też nie chodzi po nocy sam bo strach a jak to jest z tą przestępczością w USA w ciągu dnia?aż tak to widać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolamo :)

chyba ostatnio w Sarasocie też było mokro:) dużo wody widziałam na ulicach:) czyli powodzie też sie czasem zdarzają :) kurcze w Sarasocie ceny za wynajem są powalające, Tampa ceny niższe ale ta przestępczość??kurcze nigdy nie byłam w USA i zastanawia mnie jak to jest właśnie w tym temacie?czy aż tak niebezpiecznie? rozumiem że w Polsce nikt normalny też nie chodzi po nocy sam bo strach a jak to jest z tą przestępczością w USA w ciągu dnia?aż tak to widać?

W Sarasocie byly zalane niektore ulice, w Tampie zawsze o wiele bardziej zalewa. W czesci Sarasoty, w ktorej my mieszkamy, nie bylo nic, tylko powialo i troche popadalo. Ceny za wynajem sa wyzsze, ale to wszystko zalezy od miejsca i standardu. W Sarasocie jest duzo nowych osiedli, zarowno z mieszkaniami jak i domami.

Przestepczosci tak naprawde nie widac w ciagu dnia, wiecej widac i slychac w mediach. Ale z tego co obserwuje to wiecej sie dzieje wlasnie w Tampie i innych duzych miastach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć

Ja co prawda nie dostałem karty bo jeszcze nie złożyłem wniosku na DV2018 ale dzisiaj to zrobię. Gdyby szczęście się do mnie uśmiechnęło to planuję osiedlić się na Florydzie w okolicach Miami. Mam tam Ciocię u której byłem już 3 razy a za rok wybieram się kolejny raz. Jestem zakochany w tym stanie i zrobię wszystko co w mojej mocy aby tam mieszkać. Wysokie temperatury mi nie przeszkadzają. Tu w PL mam dość dziennych skoków temperatury po 30 stopni...

Nie spodziewałem się, że tak wiele Polaków wybiera Florydę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...