Skocz do zawartości

Green Card - Zestawienie Wydatków


Rekomendowane odpowiedzi

Możecie podać konkretne kwoty, jaki trzeba wyłożyć, aż do czasu wylotu do USA na zielonej karcie? Koszty badań, oplata w ambasadzie itp. W jakiej wysokości są to wydatki?

Trudno udzielić Ci jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, bo to zależy od wielu czynników.

Opłata w ambasadzie to 330$ od osoby (tu jedyną niewiadomą jest kurs dolara, jak chcesz to sobie wyliczać w złotówkach), pozostałe koszty mogą być różne, bo np. to zależy od tego, czy badania w Warszawie, czy w Krakowie, ile osób i czy sami dorośli (dzieci mają testy IGRA, dorośli RTG - koszt tych badań jest zdecydowanie inny), ile szczepień trzeba będzie zrobić, itp.

Po wizycie u lekarza w Krakowie ja zrobiłam takie zestawienie, ale dla 4 osób, dorośli i dzieci:

Przed wizytą u lekarza:

Badanie krwi - testy kiłowe dla dorosłych - 30 zł/os.

RTG dla dorosłych - 60 zł/os.

Testy IGRA tylko dla dzieci (zamiast zdjęcia) - 300 zł/os. (wyniki czekały na nas w gabinecie po trzech dniach, jak szliśmy na wizytę)

Wizyta:

300 zł/os.

Szczepienia:

Tężec - 50 zł/os.

WZW B - 78 zł/os.

Szczepieni byliśmy tylko mąż i ja, bo dzieci idą według swojego kalendarza szczepień i pani doktor nie szczepi już ich dodatkowo na nic, a u dorosłych tylko to, co trzeba (czyli to co już "straciło ważność" lub to, na co nie byliśmy szczepieni, tak jak my na WZW B.)

Za całość badań wyszło nam za czteroosobową rodzinę około 2200 zł.

W Warszawie te koszty mogą być inne. Mogą być też różne koszty dodatkowe, których teraz nie bierzesz pod uwagę, u nas np. dodatkowym kosztem był jeszcze sam pobyt w Krakowie, bo na wyniki testów IGRA się czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Do listy Daisy należy jeszcze dorzucić opłatę imigracyjną (USCIS) w wysokości 220usd (po ostatnich zmianach). Jeśli tego nie opłacisz - nie przyślą Ci GC w Stanach.

Oczywiście bilet na samolot i ewentualnie transport mienia..... to już indywidualne przypadki/koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, daisy1 napisał:

W tym roku oprócz testów kiłowych doszło jeszcze badanie na syfilis. My tego nie mieliśmy, więc nie wiem jaki jest koszt

A testy kilowe to sie czasem badanie na syfilis ? (nie zebym byl eksprertem do syfilisu ;-) ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kzielu napisał:

A testy kilowe to sie czasem badanie na syfilis ? (nie zebym byl eksprertem do syfilisu ;-) ) 

Aaaa masz rację :) (jak widać ja też nie jestem ekspertem od syfilisu ;-) ) 

Sprawdziłam, doszło badanie na rzeżączkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...