Skocz do zawartości

Jfk , Kioski?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w USA byłem w 2013 r i było wszystko po staremu czyli I-94 i deklaracja celna.

Teraz czytam (wiele wersji niestety, dlatego piszę) że są "jakieś" kioski , w których robię deklarację

celną (czyli w samolocie nie wypełniam nic??)

Lecimy z żona któryś raz, tylko córka pierwszy raz, wiec mamy do okienka iść czy do kiosku??

Dodam że córka ma niecałe 2 lata więc słabo to widzę jakby sama do okienka poszła;).

I-94 tez już nie ma tak??

Dzięki za info i sorki jak kogoś zdenerwują moje pytania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dodam że córka ma niecałe 2 lata więc słabo to widzę jakby sama do okienka poszła;).

Dzieci na pewno z rodzicami jak już ;)

są "jakieś" kioski , w których robię deklarację celną (czyli w samolocie nie wypełniam nic??)

Ja to rozumiem tak, że w samolocie robisz formularz celny, jeżeli masz coś do zgłoszenia, a w kiosku jest cała "odprawa", czyli paszport, wiza i kilka pytań. Dostajesz wydruk i idziesz do urzędnika, przechodzisz bez problemu albo masz parę pytań. Ale też jestem w tym zielony, więc liczę na pomoc. Ostatni raz byłem w 2005, druga osoba w ogóle, więc jestem ciekaw jak to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samolocie pewnie jeszcze dadzą ci i94, ale w JFK idziesz do kiosku i wypełniasz ten sam formularz na ekranie. Skanujesz paszport i odciski palców, robią ci zdjęcie i dostajesz PG (passage granted) lub X. PG - idziesz do oficera który zerka na wydruk, moze ale nie musi zadać kilka pytań i wchodzisz. X = idziesz do innej kolejki gdzie oficer ustala przyczynę X. Mogą byc rożne przyczyny, zwykle sa to problemy techniczne. Dostajesz kilka pytań i wchodzisz.

Aha, moze byc tak ze obsługa na granicy bedzie każdego kierowała do kolejki zamiast do kiosku. Nie kłócisz sie tylko wykonujesz polecenia.

W kiosku mozesz odprawić cała rodzine ż jednym razem. Jak mała dostanie X to albo wszyscy idźcie razem albo sie rozdzielacie - wasz wybór, jeden rodzic musi byc z dzieckiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...