Skocz do zawartości

Wylosowani W Loterii Wizowej Do Usa Mieszkajacy W Uk


Emily2016

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Ten watek pewnie juz sie pojawil,ale niestety nie moge go znalezc wiec postanowilam zapytac na forum ogolnym.

Zostalam wylosowana w DV 2017 - DS 260 wyslalam dopiero w polowie lipca poniewaz czekalam na moj nowy paszport.

Moje pytanie jest skierowane do ludzi, ktorzy mieszkaja w UK i tez zostali wylosowani w obecnej badz poprzednich edycjach,aby podzielili sie doswiadczeniami badan lekarskich i rozmowy w konsulacie w Londynie.

Czy te badania sa naprawde tak bardzo szczegolowe, jakie dodtakowe szczepienia musieliscie otrzymac ? Czy wszystko zostalo zalatwione w jeden dzien u lekarza?

Jak wygladala rozmowa z konsulem w Londynie?

Bardzo prosze o kontakt osoby ktore tutaj w UK przechodzily ten proces.

Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

hej... Ja mieszkam w szkocji i rowniez zostalam wylosowana w tegorocznej loterii ,, ale ja wybralam rozmowe w polsce i lekarza rowniez, z tego co wiem to musisz miec wszystkie dokumenty przetlumaczone na j. ang idac na rozmowe w londynie.. a jaki masz numer ? zycze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej... Ja mieszkam w szkocji i rowniez zostalam wylosowana w tegorocznej loterii ,, ale ja wybralam rozmowe w polsce i lekarza rowniez, z tego co wiem to musisz miec wszystkie dokumenty przetlumaczone na j. ang idac na rozmowe w londynie.. a jaki masz numer ? zycze powodzenia

Dziekuje za odpowiedz

Moj numer to troche ponad 5000 - wybralam Londyn poniewaz jest blizej . Dokumenty w wiekszosci juz mam przetlumaczone, zostaly jeszcze ksiazeczki zdrowia i moze jeszcze kilka innych. Reszte zalatwie jak juz bede cos wiedziala. Poki co nawet odpowiedzi z KCC nie mam po wyslaniu niedawno DS 260. Ciekawi mnie bardzo czy i kedy ewentualnie zaprosza nas na inteview. Ciekawi mnie rowniez czy amerykanscy urzednicy w ambasadzie w Londynie sa bardziej wymagajacy niz Ci urzedujacy w Warszawie czy Krakowie :).

Czy ktos moze sie orientuje,jesli posiada sie wyzsze wyksztalcenie i dyplom jest juz przetlumaczony na angieldki to czy swiadectwo maturalne tez jest niezbedne tzn. jego tlumaczenie ?

Z gory bardzo dziekuje i czekam na kolejne osoby,ktore przygotowuja sie do badan i rozmow w UK badz tez juz sa po takich przejsciach :) - ludzi z poprzednich edycji.

Serdecznie pozdrawiam

hej... Ja mieszkam w szkocji i rowniez zostalam wylosowana w tegorocznej loterii ,, ale ja wybralam rozmowe w polsce i lekarza rowniez, z tego co wiem to musisz miec wszystkie dokumenty przetlumaczone na j. ang idac na rozmowe w londynie.. a jaki masz numer ? zycze powodzenia

Aniu a Ty jaki masz numer jesli mozna zapytac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz

Moj numer to troche ponad 5000 - wybralam Londyn poniewaz jest blizej . Dokumenty w wiekszosci juz mam przetlumaczone, zostaly jeszcze ksiazeczki zdrowia i moze jeszcze kilka innych. Reszte zalatwie jak juz bede cos wiedziala. Poki co nawet odpowiedzi z KCC nie mam po wyslaniu niedawno DS 260. Ciekawi mnie bardzo czy i kedy ewentualnie zaprosza nas na inteview. Ciekawi mnie rowniez czy amerykanscy urzednicy w ambasadzie w Londynie sa bardziej wymagajacy niz Ci urzedujacy w Warszawie czy Krakowie :).

Czy ktos moze sie orientuje,jesli posiada sie wyzsze wyksztalcenie i dyplom jest juz przetlumaczony na angieldki to czy swiadectwo maturalne tez jest niezbedne tzn. jego tlumaczenie ?

Z gory bardzo dziekuje i czekam na kolejne osoby,ktore przygotowuja sie do badan i rozmow w UK badz tez juz sa po takich przejsciach :) - ludzi z poprzednich edycji.

Serdecznie pozdrawiam

Aniu a Ty jaki masz numer jesli mozna zapytac ?

Ja mam 46xx a DS wyslany 25 maja po poprawce bo pierwsze bylo wyslane juz chyba 7 maja ale liczy sie od poprawki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym miał przechodzić przez proces drugi raz, to zrobiłbym to w Polsce.

Moje uwagi, co do lekarza:

- dostaniesz wszystkie szczepionki wykazane dla twojego przedziału wiekowego, nie pomoże tłumaczenie książeczki zdrowia

w Stanach szczepienia się odnawia, więc jak coś dostałaś w dzieciństwie to będzie przeterminowane, więc poza sowitą opłatą za badanie

skasują cię ~300 funtów ekstra za szczepionki,

- polecam ci o upomnienia się o lekarza kobietę będą potwierdzać czy jesteś naprawdę dziewczynką i czy nie chcesz czasami przemycić

jakiejś wstydliwej choroby do USA, serio. Prawie jak podczas wielkich migracji w XIX wieku ;D ....

Co do konsulatu:

- najpierw sprawdza dokumenty urzędnik niższego szczebla, następni płacisz opłatę a później przychodzi oficer imigracyjny i przechodzi przez

wszystko drugi raz,

- przygotuj sobie dokumenty w folderach i przekazuj tylko to o co cię poproszą, będzie szybciej i mniej pytań,

- miej przy sobie przetłumaczone świadectwo ze szkoły średniej, kazano mi je pokazać pomimo dyplomów szkoły wyższej z Polski i Irlandii.

- w Londynie będą pewnie się pytać o oszczędności (na początek pobytu) i mogą kwestionować znacznie większe sumy niż w Polsce, jeżeli

w ogóle się o to w Warszawie pytają,

- opracuj sobie jakiś plan na początek pobytu dobrze jest wspomnieć o rodzinie, przyjaciołach, jeżeli ich masz, można nawet oprzeć się na jakichś

dalekich znajomych nawet jak byś nie skorzystała z ich pomocy, urzędnik musi widzieć że masz jakiś sensowny plan na początek.

Ogólnie nikt się nie czepia, będzie dobrze, powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...