Skocz do zawartości

Kilka Pytan Odnośnie Ds160


Rekomendowane odpowiedzi

  • Witajcie . Mam kilka pytań odnośnie wniosku , szukałam ale coś nie do końca znalazłam informacje a wolała bym być pewna.

Wiec tak : chce złożyć wniosek na wizę turystyczną dla córki 2,5r Wniosek prawie wypełniłam ale nie wysłałam jeszcze , na końcu trzeba wpisać kto wypełniał wniosek numer paszportu i pisze podpisz i wyślij ale nie wiem czy mam wpisać swoje dane? czy córki ?

i jeszcze inne pytanie na końcu przy umawianiu się na spotkanie pisze adres pocztowy i wymienione jest min odbiór w biurze TNT i usługa premium ze odesłanie do domu. Czy ja mam tu wpisać swój adres domowy ? czy adres gdzie chce odebrać dokumenty i tu wpisać adres TNT czy może później będzie zapytanie odnośnie wyboru placówki TNT ?

wizę składam na dziecko z tego co czytałam to dzieci są zwolnione z rozmowy czy gdzieś na końcu wypełniania będzie taka informacja ze jest zwolniona?

Jeśli chodzi o wniosek .. na jednej stronie pisze ze pierw trzeba wnieść opłatę później wypełnić ds160 i później umówić sie na spotkanie przez stronę na innej zaś ze najpierw trzeba wypełnić i wysłać wniosek a później wnieść opłatę i umówić się na rozmowę.

Czy bez znaczenia jest jak się zrobi?

Może ktoś pomoże? Bardzo proszę o odpowiedz Pozdrawiam i dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze inne pytanie na końcu przy umawianiu się na spotkanie pisze adres pocztowy i wymienione jest min odbiór w biurze TNT i usługa premium ze odesłanie do domu. Czy ja mam tu wpisać swój adres domowy ? czy adres gdzie chce odebrać dokumenty i tu wpisać adres TNT czy może później będzie zapytanie odnośnie wyboru placówki TNT ?

Jak odbierasz w siedzibie TNT, to wybierasz tę opcję i zaznaczasz który adres. Jak chcesz premium do domu, to podajesz swój adres.

Jeśli chodzi o wniosek .. na jednej stronie pisze ze pierw trzeba wnieść opłatę później wypełnić ds160 i później umówić sie na spotkanie przez stronę na innej zaś ze najpierw trzeba wypełnić i wysłać wniosek a później wnieść opłatę i umówić się na rozmowę.

Czy bez znaczenia jest jak się zrobi?

Z tego co pamiętam, wniosek robisz na tej stronie od DS160 i będziesz mieć jego numer, wydrukujesz sobie wszystko na wszelki wypadek i możesz też wysłać na mejla. Na tej stronie gdzie masz profil i możesz umawiać wizytę, podajesz ten numer wniosku a także możesz przejść do pola zapłaty. Po zapłaceniu też będziesz mieć numer potwierdzenia, który chyba jest ważny, a w profilu pojawi się opcja umówienia wizyty. To tak z pamięci. Też to wtedy rozkminiałem, ale jako że wniosek i umówienie wizyty są na różnych stronach, to wnioskuję że można w jakiej się chce kolejności. Ale nie umówisz się na wizytę bez wniosku i zapłaty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Traper dziekuje za odpowiedz. Jeśli chodzi o umawianie się na spotkanie pisałam ze na koncu pisze by wpisać adres i nie wiem czy chodzi tu o moj adres czy adres odbioru ? czy dopiero dalej jest pytanie odnośnie odbioru?

załączyła bym screen ale nie wiem jak :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam o co chodzi, możliwe że adres odbioru, bo to przed wizytą się wybiera. Ale to można zmienić do dnia wizyty.

Żeby załączyć obrazek, nad polem tekstowym masz ikonkę obrazka. Swój screen musisz wrzucić gdzieś na necie, np. pokazywarka.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do zwolnienia z rozmowy to jak bedzie na profilu córki (tak mimo ze ma tyle lat musisz zalozyc na nia) ja robilem tak niedawno dla 1,5 letniej corki. Jak odpowiesz na kilka pytan zostanie zwolniona z rozmowy i wydrukujesz .... drop box letter chyba to bylo. Ja raz pierw placilem potem wypelnialem innym razem na odwrot wiec nie ma to znaczenia , platonosc jest wazna chyba rok wazne zeby wplacic przed koncem daty na zleceniu wplaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej wszystkim! Moje pytanie odnośnie wizy turystycznej, w pytaniu "Have you ever been refused a U.S. Visa, or been refused admission to the United States, or withdrawn your application for admission at the port of entry? ", jeżeli wcześniej odmówiono komuś wizy(kilka razy ;>) to co powinnam wpisać w sekcji Explain? Powód odmowy czy tylko - odmówiono mi wizy wtedy i wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...