Skocz do zawartości

Zmiana Wizy J1 Na Turystyczna Po Ukonczonym Programie ?


Rekomendowane odpowiedzi

A co jesli ona zrobi rematch i nie znajdzie nastepnej host family? Bo jesli nie znajdzie w ciagu dwoch tygodni nowej rodziny, wtedy musi wracac do kraju. Takie sa przepisy z tego co wiem.

W takim przypadku bedzie miala wieksze szanse na otrzymanie wizy F-1?

Chodzi, takze o to, ze ona sie stara w tym domu i zle ja traktuja, wiec nie chce byc dluzej niania, tylko uczyc sie angielskiego i potem wrocic do kraju. Dlatego napisalem wczesniej "kontynuowac udreke".

Myslimy o zmianie z J1 na B1 najpierw bo ktos mi powiedzial, ze w ten sposob jest latwiej jesli sie porzuci program. To niby kombinujemy ale nie kombinujemy. Poprostu nie chcemy zlamac zadnych przepisow.

Dziekuje Wam za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

To co w przypadku:

a) aplikuje o zmiane statusu przed ukonczeniem programu, ale z zamiarem rozpoczecia studiow po skonczeniu programu?

B) musze wyjechac z przyczyn niezaleznych i ide po inna wize po pewnym czasie od powrotu?

Rowniez jest to nie ok?

To jest ok, tyle, ze teraz zmiana status w takim przypadku jak piszesz trwa ok 12 miesiecy. Ale jesli zrobi to przed ukonczeniem programu majac ze szkoly I-20 z data, ktora "wpasuje sie" w date skonczenia programu i rozpoczecia nauki - wtedy formalnie jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...
Dnia 13.08.2016 o 02:23, sly6 napisał:

Jak napisała Karina

Musisz załatwić z rodziną organizacją co ja wyslala a później myśli się co dalej.

Były przypadki ze ktoś uciekl z aupair i nie dostał GC po ślubie z obywatelem.

Tak to w skrócie wygląda.

w skrócie to tak wygląda ze oni nic nikomu nie zrobia jesli wyjdzie sie za mąż.W grudniu byłam na ślubie koleżanki która była au pair 8 miesięcy ,po zmianie rodzin aż 3 razy zrezygnowała z programu po 8 miesiącach programu :) takze pierwsze słysze ze ktoś zielonej karty nie dostał serio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Agnieszka Matela napisał:

w skrócie to tak wygląda ze oni nic nikomu nie zrobia jesli wyjdzie sie za mąż.W grudniu byłam na ślubie koleżanki która była au pair 8 miesięcy ,po zmianie rodzin aż 3 razy zrezygnowała z programu po 8 miesiącach programu :) takze pierwsze słysze ze ktoś zielonej karty nie dostał serio...

poczytaj różne fora . Koleżance się udalo innym nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.05.2017 o 15:19, sly6 napisał:

poczytaj różne fora . Koleżance się udalo innym nie.

Ja nie musze nic czytać kochany ,wystarczy mi życie w Stanach i widzę jak ludzie żyją ,jak tutaj się każdemu układa i jak ludzie kombinują.Ja przylatując do Usa przylatywałam na wizie J1 i jak po raz pierwszy raz się o nią starałam nie dostałam jej w Polsce ze względu na mój wiek.Agencja mówiła mi że mam 10% szansy na otrzymanie jej jeśli będę starała się po raz kolejny.Po miesiącu złożyłam ponowny wniosek o wizę ,poszłam do ambasady i bez problemu dostałam.Tutaj nie wolno generalizować jednego problemu bo to naprawdę sprawa indywidualna. Nawet w moim stanie w którym mieszkam(Connecticut) życie zupełnie inaczej wygląda niż w stanie NEW York.Po drugie konstytucja Usa mówi wyraznie że Ludzie biorący ślub z obywatelami Usa maja automatycznie pobyt nie legalny WYBACZONY.

Jestem przekonana że ta 'dziewczyna' nie udowodniła wraz z partnerem że naprawdę się kochaja (pomimo tego że zapewne tak było) i nie przekonali urząd do swojej miłosci i została odesłana do Polski.Jeśli ludzie myślą że wystarczą tylko zdjęcia aby udowodnić swoją znajomość są w kompletnym błedzie 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo ,

Ucieczka z au pair to najgorszy pomysł bo trzeba być z kimś minimum rok aby urząd wierzył w prawdziwą miłość.Nie zapominajmy że slub jest na całe życie i spotykając kogoś po przylocie do USA i wziecie slubu po 6 miesiacach pobytu już jest wystarczającym powodem do odmowy konsulowi GC.

W USA ludzie biorą ślub w wieku min 30 lat a nie tak jak w Polsce w Wieku 20 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Agnieszka Matela napisał:

trzeba być z kimś minimum rok aby urząd wierzył w prawdziwą miłość.Nie zapominajmy że slub jest na całe życie i spotykając kogoś po przylocie do USA i wziecie slubu po 6 miesiacach pobytu już jest wystarczającym powodem do odmowy konsulowi GC.

 

Pitolisz trzy po trzy para piętnaście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...