Skocz do zawartości

Wykształcenie / Doświadczenie Zawodowe


mimek6

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Z tego powodu, że jest to mój pierwszy temat na forum proszę o wyrozumiałość, jeżeli na przykład dubluje jakiś temat, ale z tego co tutaj czytałem nikt tutaj nie opisywał podobnego przypadku/zapytania etc.

A więc mam kilka pytań odnośnie stażu zawodowego i wykształcenia.

1. Orientuje się ktoś z Was czy staż pracy w ( moim przypadku była by to praktyka jako pracownik młodociany z podpisaną umową w CECH'u Rzemiosł)wlicza się do dwu letniego stażu pracy w ostatnich pięciu latach?

Dokładniej czy jeżeli po ukończeniu szkoły zawodowej z dokumentem zdobycia czeladnika w moim zawodzie od razu po ukończonej szkole mogę startować do loterii, czy dopiero po ukończonej szkole muszę przepracować dwa lata w zawodzie i wtedy dopiero będę mógł starać się startować?

Na travel.state.gov. znalazłem taki wycinek:

"...albo dwa lata stażu pracy w ciągu ostatnich pięciu lat w zawodzie, do wykonywania którego niezbędne jest dwuletnie szkolenie lub doświadczenie praktyczne..."

Z tego co rozumiem to po skończonej szkole moje doświadczenie praktyczne to 3 lata, ale nie jestem pewien czy dobrze to rozumiem...

2. Jeżeli po ukończonej szkole zawodowej mam zamiar iść do liceum uzupełniającego dla dorosłych, które trwa 2 lata i kończy się matura to wlicza się ono do wykształcenia średniego i dwunastoletniego toku nauczania?


Tak, czytałem też o tym, że mój zawód musi się mieścić w strefie zawodowej od 4-5 i musi mieć wskaznik 7 lub wyższy w klasyfikacji Szczególnego Przygotowania Zawodowego (SVP).

Mój zawód spełnia te wymagania - http://www.onetonline.org/link/summary/17-2141.00


Z góry dziękuje za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Raczej nie spełnia:

1.

17-2141.00 - Mechanical Engineers

2.

83 pixel_blue.gifpixel_grayD.gif Bachelor's degree

3.

Ponizej jest twoja klasyfikacja:

51-4111.00 - Tool and Die Makers

http://www.onetonline.org/link/summary/51-4111.00

Education

68 pixel_blue.gifpixel_grayD.gif Post-secondary certificate 17 pixel_blue.gifpixel_grayD.gif Associate's degree 11 pixel_blue.gifpixel_grayD.gif High school diploma or equivalent

P.s.

Musisz mieć szkole średnia zaliczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Witam, podpinam się do tematu. Mam bardzo pilne pytanie gdyz bede brał udzial w loterii o zielona karte DV-2018. Pytanie o warunek wyksztalcenia i stazu zawodowego, czy jak w ciagu ostatnich 5 lat studiowalem Zarzadzanie i obronilem licencjat to moge to dodac do stazu zawodowego np. jako job zone five, economists lub jov zone four advertising manager ? czy lata studiow nie licza sie do stazu pracy ?

Czy może nie ma znaczenia dla losowania, który z warunków spełnię i wystarczy, że zaznaczę wykształcenie średnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze w tym roku wiele ludzi nie czyta zasad loterii a szkoda...

W zasadach jest ze masz mieć min średnie wyksztalcenie a jak nie masz to pozostaje doświadczenie zawodowe. A to aby udowodnić jest trudniejsze dlatego wybierz wykształcenie. Lecz to zrobisz później jak Cię wylosują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem w regulaminie, że odpowiednie wykształcenie lub doświadczenie zawodowe musi mieć każdy uczestnik. O ile z mamą problemów nie ma, bo ma nawet wyższe, o tyle z tatą mogą być problemy, bo skończył szkołę zawodową na profilu murarskim. Ktoś wytłumaczy jak szukać na tej stronce czy zawód się kwalifikuje czy nie? Byłbym wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...