Skocz do zawartości
espo

Ubezpieczenie Turystyczne

Recommended Posts

Witam,

Powiem szczerze, że nie znalazłem na forum tematu dotyczącego ubezpieczeń turystycznych. Jak wiadomo, koszty leczenia w USA należą do najwyższych na świecie. Może warto zatem poruszyć tę dyskusję, bo myślę, że wiele osób szuka w Internecie informacji na temat najlepszego ubezpieczenia na podróż.

Dziwi mnie jedno - 2 dni temu byłem w centrum handlowym i podszedłem do takiego stoiska z ubezpieczeniami, wyliczona składka wyszła ponad 400 złotych na osobę. Teraz wyszukując ubezpieczeń w Internecie, znalazłem lepszą ofertę jeśli chodzi o sumy, a kosztuje ona dwa razy mniej.

Proszę o informację, czy następujące ubezpieczenie jest ok?

Oeq5Rri.png

Pozdrawiam!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam,

Powiem szczerze, że nie znalazłem na forum tematu dotyczącego ubezpieczeń turystycznych. Jak wiadomo, koszty leczenia w USA należą do najwyższych na świecie. Może warto zatem poruszyć tę dyskusję, bo myślę, że wiele osób szuka w Internecie informacji na temat najlepszego ubezpieczenia na podróż.

Dziwi mnie jedno - 2 dni temu byłem w centrum handlowym i podszedłem do takiego stoiska z ubezpieczeniami, wyliczona składka wyszła ponad 400 złotych na osobę. Teraz wyszukując ubezpieczeń w Internecie, znalazłem lepszą ofertę jeśli chodzi o sumy, a kosztuje ona dwa razy mniej.

Oeq5Rri.png

Pozdrawiam!

Trzymaj sie z dala od tanich malo znanych firm ubezpiczeniowych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam,

Pozdrawiam!

Mozesz zerknac tez tutaj - https://www.esky.pl/ubezpieczenie-podrozne Ubezpieczenie przez AIG i widze ze sumy ubezpieczen tez wyzsze niz tutaj wkleiles przy tej samej wysokosci skladki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trzymaj sie z dala od tanich malo znanych firm ubezpiczeniowych.

Ale od kiedy Aviva jest mało znana? Co w takim razie polecasz?

Na tej samej stronie, która jest porównywarką turystycznych polis AXA ma ubezpieczenie z podobnymi kwotami za 120 złotych, więc już w ogóle do przesady tanio, aż się zdziwiłem. Dlatego założyłem ten temat.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie czytaj sum lecz zasad no i to co pisze małym drukiem

Wiem wiem, tzn. sumy też są ważne, ale zasady oczywiście wiadomo - tylko, że spędzenie czasu na czytaniu zasad każdego ubezpieczenia podczas porównywania to masakra, dlatego ktoś może polecić jakieś sprawdzone ubezpieczenie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mozesz zerknac tez tutaj - https://www.esky.pl/ubezpieczenie-podrozne Ubezpieczenie przez AIG i widze ze sumy ubezpieczen tez wyzsze niz tutaj wkleiles przy tej samej wysokosci skladki.

Ja wykupowalam to ubezpieczenie, bo bilety tez kupowalam na esky. W sumie nigdy (na cale szczescie) nie musialam go uzyc, ale przed wylotem sprawdzalam kilka opcji i ta wydala mi sie chyba najbardziej korzystna na tamten moment.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dlatego stracisz wiele nie czytając ;)

Napiszę tak .. Wiele było napisane na forum ze nawet ktoś korzystal z pewnych ubezpieczeń.

Jak znajdę czas to poszukam tych tematów. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękuję za polecenie ubezpieczenia - już się zabieram za czytanie.

Co do tematów na forum, wpisałem w wyszukiwarce ubezpieczenie/ubezpieczenia i mi nic nie znalazło, dlatego się zdziwiłem, że nie było na forum nic o tym mówione, ale widocznie się pomyliłem. My bad :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ale z tego co się orientuje teraz na rynku działa bardzo dużo ubezpieczycieli, także jest w czym wybierać. 

Edytowane przez oliwia19

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Booking.com

3 minuty temu, margherita_s napisał:

Polecam AXA. Żadnych problemów przy pokryciu kosztów leczenia, wszystko sprawnie i rzeczowo.

a można znać szczegóły?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, oliwia19 napisał:

ale z tego co się orientuje teraz na rynku działa bardzo dużo ubezpieczycieli, także jest w czym wybierać. 

nie problem w ilosci lecz w jakosci i co oferuja

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

3 godziny temu, sly6 napisał:

a można znać szczegóły?

Jeśli pytasz o cenę, to było to 2 lata temu i nie do końca pamiętam, ale nie była wygórowana. Najważniejsze, że pokryli mi w całości wizytę u lekarza ($500) bez żadnych problemów. I nie musiałam najpierw płacić z własniej kieszeni, żeby później dostać od nich zwrot, ale od razu skontaktowali się ze szpitalem i załatwili sprawę z nimi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wysłałem zapytanie do PZU i dostałem trzy propozycje. Ubezpieczenie Wojażer, rodzinne, obejmujące 3 osoby.

1) Koszty leczenia: 200 000 zł.

NNW: 100 000 zł.

OC: 200 000 zł.

Koszt: 427,20 zł.

2) Koszty leczenia: 300 000 zł.

Koszt: 559,20 zł.

3) Koszty leczenia: 500 000 zł.

Koszt: 837,60 zł.

Macie jakiś doświadczenia z PZU w USA? Niestety nie mają oferty bez limitu. W grę wchodziło by ubezpieczenie najmocniejsze. Pytanie tylko czy w razie "W" wystarczy...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz