Skocz do zawartości

Ubezpieczenia Medyczne


zielonywkarty

Rekomendowane odpowiedzi

Ubezpieczenie medyczne z którego będziesz mógł skorzystać po 65 roku życia.

no czaje tylko zmylilo mnie ze zapisac sie na to mozesz w okreslonych przypadkach przed 65 rokiem. i wlasnie wolalem sie upewnic.

dlaczego darmowe ubezpieczenie medycznie mialoby miec wplyw na uzyskanie obywatelstwa co innego zasilki ( nie na dzieci) czy food stampy to rozumiem drenujesz socjal kraju i zyjesz na krzywy ryj . a darmowe ubezpieczenie jest przewidziane dla osob co zarabiaja mniej niz 16 tys dolkow. poprostu staraja sie wyjsc ludziom na przeciw bo przeciez nie moze byc ze w takim wspanialym kraju wiekszosc ludnosci ma dostep do lekarza jak w gwinei rownikowej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

dlaczego darmowe ubezpieczenie medycznie mialoby miec wplyw na uzyskanie obywatelstwa

A dlaczego nie ?? Mieli nie byc "public charge" a darmowe ubezpieczenie medyczne nie jest darmowe bo ktos za nie placi (podatnicy). Oczywiscie ze ma - federalny medicaid rezydentom nie przysluguje a w przypadku skorzystania ma wplyw na obywatelstwo. Ze stanowymi to jest roznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jednak chyba roznica osoby co przyjechaly to zyc z socialu a osoby ktore pracuja i nie stac ich na przyzwoite ubezpieczenie. u mnie w pracy mam tak ciulate ubezpieczenie ze sciagaja ok 200 dolkow z paychecka a to stanowe za ktore sie placi to ok 38 dolarow na miesiac. viva california

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w pracy mam tak ciulate ubezpieczenie ze sciagaja ok 200 dolkow z paychecka

tygodniowo?

Zgaduje ze "ciulate" znaczy "niedobre".

Niedobre bo drogie? Moze za te $200 masz wlaczona chirurgie plastyczna dla calej rodziny, implanty za darmo i wczasy w Ciechocinku?

"Co tanie to drogie" jak mawiali starozytni gorale, ale nie musisz sie z tym zgadzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jednak chyba roznica osoby co przyjechaly to zyc z socialu a osoby ktore pracuja i nie stac ich na przyzwoite ubezpieczenie. u mnie w pracy mam tak ciulate ubezpieczenie ze sciagaja ok 200 dolkow z paychecka a to stanowe za ktore sie placi to ok 38 dolarow na miesiac. viva california

Witamy w US. Mimo Twoich pobytow wczesniejszych (o ile dobrze pamietam) jestes kolejna osoba ktora miala (a w zasadzie - po Twoich postach - caly czas ma) kompletnie z dupy wyobrazenia o US (nie obraz sie please bo jestes swietna ilustracja problemu ktory czesto sie zdaza na forum).

Co do stanowego - musisz zdaje sie spelniac jakies wymogi zeby je dostac, ale o Cali niewiele wiem poza tym ze absolutnie nie chce tam mieszkac wiec musisz poszukac. $200 miesiecznie na ubezpieczenie to nie jest duzo. _Serio_. Spojrz jeszcze na warunki, co ktore z nich pokrywa i jakie kazde z nich ma _deductible_ (zebys nie byl zdziwiony ze musisz placic jak pojdziesz do lekarza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. a darmowe ubezpieczenie jest przewidziane dla osob co zarabiaja mniej niz 16 tys dolkow. poprostu staraja sie wyjsc ludziom na przeciw bo przeciez nie moze byc ze w takim wspanialym kraju wiekszosc ludnosci ma dostep do lekarza jak w gwinei rownikowej :D

Zebys wiedzial ile amerykanow nie ma ubezpieczenia i dostepu do lekarza bo ich nie stac, oraz ile starszych osob pracuje, bo medicare nie pokrywa prawie nic jak przychodzi im z niego korzystac, bo nie odkladali na 401k itd zgadzam sie z kzielem malo jeszcze wiesz o zyciu tutaj. I to ubezpieczenie z pracy prawdopodobnie jest 100 razy lepsze niz to stanowe, lepiej sprawdz warunki zanim zrezygnujesz z niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze maly komentarz - problem nie posiadania ubezpieczenia przez miliony ludzi z powodu jego kosztow zostal zauwazony oczywiscie i ACA (Obamacare) bylo proba jego przynajmniej czesciowego rozwiazania. Jedyne co sie udalo to eliminacja preexisting conditions ktore eliminowalo wiele osob z niego, natomiast ACA w zaden sposob nie rozwiazalo kosztow opieki (bo w zasadzie bez kogos kto nie bedzie sie bal uderzyc w firmy ubezpieczeniowe / szpitale / caly gigantyczny "przemysl" healthcare to nie ma szans sie udac) i w zadnym miejscu nie jest "affordable". Generalnie kazdy musi zdac sobie sprawe ze opeka zdrowotna w US to biznes tak jak kazdy inny (koscioly, restauracje fast food czy warsztaty samochodowe) a nie cos co sie komukolwiek "nalezy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kzielu, ma racje. Affordable Care Act - Obamacare (z ktorej ja sama korzystam) - ma wiele zaletow, ale "affordable" nie jest. W Kaliforni system jest troszeczke lepszy: jezeli naprawde malo zarabiasz, samo ubezpieczenie bedzie tanie -- moja siostra placi $214 na miesiac z $213 subsidy, wiec $1 na miesiac :) ALE to jest kiepskie ubezpieczenie, bo ma $6,000 deductible wiec i tak duzo wybuli jak na jej zarobki nim zacznie oszczedzac.

System single-payer, taki jak w Europie, jest jedynym logicznym rozwiazaniem, ale wiekszosc z nas tego chyba nie dozyje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...