Skocz do zawartości

Nasze Początki - Gc


daisy1

Rekomendowane odpowiedzi

daisy1 swietny temat troszke zadroszcze bo oczywiscie tez bralem udzial w DV2016. Fajnie sie czyta takie posty.

Szczerze zycze wam powodzenie i duzo szczesci

Dzięki :)

Prawdę mówiąc bardzo trzymam kciuki i za Ciebie za Szamana :) i za Dragony też :) Czytam Wasze posty i historie i mam nadzieję, że Wam się uda (zresztą trzymam kciuki za wiele osób na tym forum)

P.S. Postaram się w tym tygodniu napisać co nieco o tym o u nas, bo ostatnio zaniedbałam wątek, ale to tylko dlatego, ze dopadło nas przeziębienie - każdego po kolei i z zapchanym nosem i z kaszlem biegając między wszystkimi z syropkiem ciężko było mi się skupić na napisaniu jakiejś dłuższej relacji ;) chociaż forum przeglądałam na bieżąco :) Na szczęście już jest ok, więc w tym tygodniu postaram się nadrobić zaległości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 158
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Wybaczcie tak długie milczenie, ale jesień tutaj zdecydowanie nas rozpieszcza, jest ciepło i pięknie, więc każdą wolną chwilę wykorzystujemy na spacery i poznawanie naszej okolicy.

Wiem, że taka piękna i przede wszystkim ciepła jesień nie jest tutaj typowa, zazwyczaj o tej porze roku jest już mróz, ale powiedzcie sami, czy chciałoby Wam się siedzieć w domu prze komputerem, gdy tak pięknie jest na zewnątrz?

14906970_1201755029881059_6019625363530206095_n.jpg

14910486_1201755136547715_7910530920518782592_n.jpg

14915461_1206772726045956_3702184315760015771_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam dodać więcej zdjęć, ale są jakieś problemy techniczne i niestety się nie udało :(

 

Rekin07, pytałeś jakie rady dał nam pan z kablówki. Po pierwsze, przepraszam, że tak długo nie odpowiadałam, po drugie te informacje mogą być przydatne też dla innych, więc już odpowiadam :)

Jedną z najlepszych form dla osób nowych w USA jest tzw. secured credit card, my właśnie na taką drogę zdecydowaliśmy się na start i już nam ładnie rośnie credit score :) Na czym to polega? Składasz w banku wniosek o taką kartę i po otrzymaniu pozytywnej decyzji musisz wpłacić na konto swoje pieniądze w kwocie przyznanego limitu plus odsetki od tej kwoty w takiej wysokości jaka jest przewidziana dla Twojej karty. Dalej korzystasz z niej jak ze zwykłej karty kredytowej. Minus jest taki, że musisz mieć kasę, którą wpłacisz, bo tak na serio to nie dostajesz żadnego kredytu, tylko wydajesz swoje własne pieniądze, jednocześnie płacąc od nich odsetki - z jednej strony absurd, z drugiej po miesiącu zaczęliśmy już istnieć w systemie, a teraz widzimy jak ładnie i szybko rośnie nam credit score.

Kolejną z dróg jest credit-builder loan. Występujesz o niego i jak taki kredyt zostanie Ci przyznany, to najpierw musisz go spłacić w ustalonych ratach, a dopiero później możesz korzystać z tych pieniędzy. Znowu brzmi to absurdalnie, bo najpierw musisz spłacić kredyt, a dopiero później go dostajesz, ale to też ma tutaj sens ponieważ Twoje spłaty są raportowane, tak jak spłaty zwykłej pożyczki i jeśli płacisz terminowo, to budujesz swój credit score (jak nie spłacisz w terminie, to odpowiedni raport oczywiście też pójdzie ;) )

Są oczywiście też drogi dla osób, które mają tutaj rodzinę, bo członek rodziny może dodać Cię jako autoryzowanego użytkownika swojej karty kredytowej, ale tutaj szczegółów już nie znam, ponieważ my nie mamy tutaj rodziny, więc ta droga już nie dla nas :)

Jak ktoś z bardziej zadomowionych użytkowników zna jeszcze jakieś dobre sposoby na zbudowanie credit score od podstaw to może niech też się podzieli, bo z pewnością bardzo się to przyda nowym :)

A tak poza tym, to powoli przygotowujemy się już do Thanksgiving, zaprosiliśmy do nas na kolację kilka osób i już powoli się stresuję, czy dam sobie z indykiem i całą resztą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, daisy1 napisał:

 

Jak ktoś z bardziej zadomowionych użytkowników zna jeszcze jakieś dobre sposoby na zbudowanie credit score od podstaw to może niech też się podzieli, bo z pewnością bardzo się to przyda nowym :)

A tak poza tym, to powoli przygotowujemy się już do Thanksgiving, zaprosiliśmy do nas na kolację kilka osób i już powoli się stresuję, czy dam sobie z indykiem i całą resztą ;)

Generalnie nie ma jakis cudownych sposobow na credit score - dwa ktore wymienilas dla ludzi od zera to sa sensowne opcje. Ja tylko polecam nie ekscytowac sie credit score'm - to co rozne website'y podaja to zwykle nie jest to na co patrza lenderze. 

Bralem dosc pokazny mortgage ~rok temu i mimo ze Credit Karma pokazywala cyferki w okolicy 800 (troche ponizej) i w US bylem od 3.5 roku z kilku kartami kredytowymi, kredytem na samochod itp, , to to co wyciagnal kredytodawca ledwo znalazlo sie ponad minimalnym limitem pozwalajacym na najnizszy interest rate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Staram się nie ekscytować, bo słyszałam jak to wygląda z tym na co później patrzą i z raportami (na to też przecież trzeba zwracać uwagę, gdzie są wysyłane), ale mimo wszystko miło widzieć, że coś jednak się dzieje na plus z tym score'm (też na Credit Karma)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezle skurwysynstwo z tymi kartami. 

Nie rozumiem tylko jednego jak mozna placic odsetki od posiadanych swoich pieniedzy... Osobiscie nigdy bym sie na to nie zdecydowal, zreszta druga opcja to nic innego jak pierwsza tylko inaczej nazwana...

Masz racje ze to absurd na miare ich mozliwosci i nie mialas innego wyjscia.

Dla rownowagi dodam ze chcialem w irlandii kupic uzywanego golfa tak z 10-11 lat zeby nie wydac za duzo i koszt auta to ok 1200e, natomiast gdy wyslalem quote do ubezpieczalni to zadna nie chcial mi go ubezpieczyc poza jedna (dokoncze dlaczego pozniej) bo... uwaga mam polskie prawo jazdy a auto, gdybym to prawo jazdy wmienial na irlandzie koszt 30e i nic wiecej (bez zdawania zadnych egzaminow wymiana plastyku w urzedzie) to mi je ubezpiecza za 2800e i to ubezpieczenie tzw third party and burn and thieft, czyli jakby oc z opcja kradziezy i spalenia a gdybym chcial pelne ac jak to ma w polsce to dolacam 50e ekstra czyli 

1 ubezpiecyzciel kosi sobie kase od leszczy bez doswiedczenia na lokalnym rynku a mam z polski 3 lata oc i ac aktualne ale tego nie honoruja (dla przykladu system liczy skladke i jeden z dzieciakow w ire chcial ubezpieczyc subaru wrx i dostal quota na 20 000 e) takze ten rynek to dopiero ma monopol...

2 przy koszcie auta 1200e i ubezpieczeniu 2800 e spalam sobie auto i ubezpieczciel wyplaca mi ok 1200 reszta chowa do kieszeni co jest absurdalne.

3 kradna mi auto patrz wyzej

4 w opcji 2800e + 50e za full ac kasuje auto w wypadku i mi je naprawiaja lub wyplacaja szkode co w tym wypadku konczy sie na wyplacie lub i nie z ac...

5 to sa dopiero zlodzieje pisze to dlatego ze kolega ma auto z wspolwlascicielka zona ma tam jakies juz znizki i placi za auto kosztujace ponad 20 000e seat leon fr 2.0 diesel okolo 600e za 2 osoby

Wiec tym zlodzieja podziekowalem bo i nie zamierzam tam sie osiedlac na stale.

Aha jakby kolega tym autem chcial do polski pojechac to musi wykupic dodatkowe ubezpieczenie na europe hihihi :D

Ludzi tam poprostu nie stac na ubezpieczenie aut bo kwoty dla nowicjuszy sa horrendalnie wysokie i niczym nie poparte poza proba scamu.

Rozmawialem tez z jednym z polakow i za stare volvo lub audi z duzym silnikiem ponad 2L dostal promocyjna oferte na 3900e

Zrobilo sie to tak tam ok 2 lata temu. 

Inna sprawa jak wypelniasz quote musisz podac wyszystkie dane lacznie z zawodem ktory wykonujesz i dla tego przykladowego golfa po wpisaniu zawodu inz. informatyk dostajesz 2800e przy podaniu irlandziego prawka a po zmianie zawodu na np technik mechanik cena spada o 700 e, pretestowalem rozne opcje zeby sprawdzic jak to ten gowniany kalkulator dziala i w zasadzie nie mam pojecia. Gdy bylem osobiscie w jednym z biur powiedzieli mi ze 10 letniego auta obcokrajowcowi nie ubezpiecza, po czym po wypelnieniu kalkulatora na ich stronie przy podaniu poprawnych danych otrzymujesz w/w cene 2800e.

 

Probowalem rozmawiac z roznymi irlolami ale albo nie rozumieja i leca w... albo nazywaja sprawe po imieniu czyli scamem.

 

Osobiscie sam bym sie na ta opcje zdobycia credit-score nigdy nie zdecydowal bo nic innego jak chamska forma scamu w najgorszej postaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dublin napisał:

Niezle skurwysynstwo z tymi kartami. 

Nie rozumiem tylko jednego jak mozna placic odsetki od posiadanych swoich pieniedzy... Osobiscie nigdy bym sie na to nie zdecydowal, zreszta druga opcja to nic innego jak pierwsza tylko inaczej nazwana...

4

Przeciez nie musisz tego robic. daisy1 chciala, zeby jej roslo szybciej a za to sie placi. Chcesz kredyt z limitowana historia to placisz wiecej, np. za samochod. Przy wiekszych operacjach liczy sie historia kredytowa a nie cyferki. Przeciez Ty dla amerykanskiego systemu przed przyjazdem nie istniales, wiec skad maja wiedziec do czego jestes zdolny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kzielu napisał:

Generalnie nie ma jakis cudownych sposobow na credit score - dwa ktore wymienilas dla ludzi od zera to sa sensowne opcje. Ja tylko polecam nie ekscytowac sie credit score'm - to co rozne website'y podaja to zwykle nie jest to na co patrza lenderze. 

Bralem dosc pokazny mortgage ~rok temu i mimo ze Credit Karma pokazywala cyferki w okolicy 800 (troche ponizej) i w US bylem od 3.5 roku z kilku kartami kredytowymi, kredytem na samochod itp, , to to co wyciagnal kredytodawca ledwo znalazlo sie ponad minimalnym limitem pozwalajacym na najnizszy interest rate.

 

Dlatego lepiej zawsze sprawdzic FICO score. Sporo kart kredytowych teraz oferuje miesieczne FICO, sa takze serwisy, gdzie mozesz swoj FICO score poznac za darmo (np Discover ScoreCard). Jak juz kiedys pisalem, wszystkie te serwisy typu Credit Karma, Credit Sesame, itp. sa dobre by sprawdzic swoje credit report, ale nie score.

Szczesliwie nasze FICO z wszystkich trzech biur jest 800+, wiec mysle, ze bedzie OK z mortgage w przyszlym roku :)

Jezeli chodzi o budowanie CS od zera, to glownie secured card, jakies karty paliwowe, oraz otwieranie kart kredytowych z zyrantem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • andyopole polecił i usunął z polecanych ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...