Skocz do zawartości

Nasze Początki - Gc


daisy1

Rekomendowane odpowiedzi

Dublin - ja mam w tej chwili $50k lacznego limitu na kartach , przy żadnej z nich ja wiem że nikt nie weryfikowal mojego zatrudnienie, a pierwsze dwie dostalem jak byłem tu na L-1 i zatrudniony w Polsce, nie w US. Co Youtube na to ?

Niestety jesteś przypadkiem dla psychiatry - odpowiedzi dostales a że nie zgadzają się z jakimiś bzdurami z youtube'a to uważasz że są błędne, bo cos tam musi.

Ja szczerze ci życzę wylosowania GC, przebudzenie że swiata Youtube dostarczy temu forum nieskończoną ilość rozrywki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 158
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A - i wyobraz sobie ze przelew "elektroniczny" tutaj to transakcja czekowa bez czeku - podaje sie numer _swojego_ konta (routing number + checking account number) i pieniadze sa z niego wyciagane.

Czytajac te Twoje bzdury o "systemie elektronicznym", platnosciach bezgotowkowych i o tym ze cos musi jest naprawde super smieszne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kzielu napisał:

A - i wyobraz sobie ze przelew "elektroniczny" tutaj to transakcja czekowa bez czeku - podaje sie numer _swojego_ konta (routing number + checking account number) i pieniadze sa z niego wyciagane.

Czytajac te Twoje bzdury o "systemie elektronicznym", platnosciach bezgotowkowych i o tym ze cos musi jest naprawde super smieszne :)

 Nasza ksiegowa w firmie byla zachwycona tym wynalazkiem, ktory akurat w tym przypadku dziala w drugą stronę czyli cashuje czeki przysylane przez naszych klientow. Robi zdjecia czekow telefonem i wysyla fotki do banku a czeki do niszczarki.

Jest bardzo happy bo juz nie musi jechac do banku....

A trucker hiob nie mowi nic nadzwyczajnego, bywaja nawiedzeni milosnicy kilkunastoletnich, paliwozernych aut. W tym przypadku to jego zamilowanie raczej na hobby nie wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kizielu rozumiem ze tym wspomianym psychiatra jest juz dawno jestes na ty...i masz nawet z nim wspolne pamiatkowe zdjecie...

Skoro banki daja kredyty bez sprawdzania kredytobiorcy to po co ten credit-score, najpierw piszesz ze trzeba budowc historie a pozniej ze nikt tego nie sprawdza hehe..

Rozumiem tez ze kupujac mieszkanie/dom twoj bank tez da ci  kredyt na przyslowiowa gebe bo masz ten super mega credit-score i nic wiecej nie bedzie sprawdzac, bo przeciez pieniadze z nieba wszystkim leca...

Kaer Dodanie informacji na temat platnosci czekiem za jakies rachunki nie tlumaczy istoty creditscore tylko odciaga od sedna problemu, a ja nie o to pytalem wczesniej. Rozumiem ze za gazete albo w mcdonaldzie placisz czekiem...stad to zuzycie ksiazeczki.

Podalem informacje o sprawdzeniu wiarygosnosci przez dealera osoby kupujacej u niego auto, bo osoba opisala to w filmie a ty wyzywasz goscia od nawiedzonych... i to twoje argumenty, jedynie potrafisz przytykac forumowiczom, slabo oj slabo ale czego po mechaniku mozna sie spodziewac. Jak konczylem uczelnie to ten wydzial byl traktowany inaczej (gorzej) przez inne wydzialy teraz widze dlaczego a twoje zachowanie potwierdza ta regule. 

Kolejna rzecza jest przekrecanie czyjejsc wypowiedzi, wyjasniam..  ja probuje przedyskutowac problem ale poza chamstwem z niczym innym sie nie spotykam w Twoim wykonaniu. Dlatego odpuszcze sobie dalsza dyskusje z Toba.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dublin zaczynasz trolowac i ponizej Ci napisze dlaczego. Zawodowo musze czasem sie z takimi ludzmi uzerac, ale za to mi placa i nie robie tego w sobote.

Cytuj

Skoro banki daja kredyty bez sprawdzania kredytobiorcy to po co ten credit-score, najpierw piszesz ze trzeba budowc historie a pozniej ze nikt tego nie sprawdza hehe..

Rozumiem tez ze kupujac mieszkanie/dom twoj bank tez da ci  kredyt na przyslowiowa gebe bo masz ten super mega credit-score i nic wiecej nie bedzie sprawdzac, bo przeciez pieniadze z nieba wszystkim leca...

 
 
 
 

Czy Ty wogole wiesz jak sie aplikuje o karte kredytowa, jak o kredyt gotowkowy, jak o kredyt na samochod, a jak na dom? Ty wrzucasz wszystko do jednego wora. W wiekszosci przypadkow jesli aplikujesz o pierwsza karte z danej instytucji (ja mam np. dwie karty z Chase ale nie mam u nich konta) to sprawdza Twoj CS a raczej Twoja historie przy okazji. Przy drugiej karcie albo przy zwiekszeniu linii kredytowej czesto mnie juz nie sprawdzaja, bo znaja mnie z uzytkowania karty. Sa tez rozne linie kredytowe, np. z paypal. Kiedys dostalem na poczatek $500 a z biegiem czasu bez proszenia zwiekszali linie do kilku tysiecy jak splacalem kolejne kwoty. Kredyt na samochod bywa juz wiekszy i przewaznie sprawdza CS, ale nie beda wydzwaniali do pracodawcy jak bierzesz kilka(nascie) tysiecy i masz dobry CS. Wlacz sobie TV w nocy w USA i slyszysz tylko: bad credit, no credit, no problem, wiec sa oferty rowniez dla ludzi ze slaba lub krotka historia. Nie wiem jednak jaki jest haczyk. Kredyt na dom to juz wieksza kwota. Duzo, duzo wieksza. To nie jest proces, ktory sie odbywa w godzinke, wiec daj juz sobie spokoj z pytaniami w tym kierunku. Poza tym jak nie bedziesz splacal to i samochod i dom Ci zabiora. Nie mam tytulu wlasnosci samochodu w reku i wydadza mi go dopiero jak splace kredyt. 

W banku poza tym nie pracuja idioci. Banki wiedza a przynajmniej powinny umiec oceniac ryzyko na podstawie wiekszej ilosci czynnikow niz sam CS. Tak na marginesie, po 2008 wiele modeli zostalo wyrzuconych przez okno. Jak mam linie kredytowa na $1000 to beda na mnie inaczej patrzec niz jak mam $70K. Linie lotnicze robia to samo. Delta np. oferuje upgrady "influencerom", czyli ludziom o wiekszych wplywach. Jesli wybierasz sie do stanow to sie przyzwyczaj do mysli, ze bedziesz obiektem analizy. 

Cytuj

Kaer Dodanie informacji na temat platnosci czekiem za jakies rachunki nie tlumaczy istoty creditscore tylko odciaga od sedna problemu, a ja nie o to pytalem wczesniej. 

Rozumiem ze za gazete albo w mcdonaldzie placisz czekiem...stad to zuzycie ksiazeczki.

 
 
 
 

Sugerujesz mi klamstwo? 12x oplata z wode, podatek, wieksze rachunki, cele charytatywne, a jeszcze do niedawna placilem rent czekami. To nawet wiecej niz jedna ksiazeczka. Poniewaz nie chce mi sie kupowac ciagle znaczkow pocztowych staram sie minimalizowac ich zuzycie. :> 

Sprowadziles argument do absurdu, zeby udowodnic swoja teze. Nie, place jak tylko sie da karta, ale jak juz Ci raz mowilem ludzie potrafia czekiem i zakupy za $10 dolarow zaplacic czekiem. W sklepach poprostu maja do tego maszyny, ktore czeki potrafia czytac. Jak andy powiedzial, mozesz czek zeskanowac telefonem, co czesto robie.

Cytuj

Rozumiem tez ze kupujac mieszkanie/dom twoj bank tez da ci  kredyt na przyslowiowa gebe bo masz ten super mega credit-score i nic wiecej nie bedzie sprawdzac, bo przeciez pieniadze z nieba wszystkim leca...

 
 
 
 

Credit karma ma z jakiegos powodu miejsce mojego zatrudnienia. Fakt, ze pracuje w tym samym miejscu od przyjazdu, wiec kiedys musialo to wyplynac, ale to bylo bardziej na podstawie informacji ode mnie niz ktos to weryfikowal. Jest rowniez informacja na temat moich adresow (jest tam rownie adres pod ktorym nie mieszkalem, ale uzywalem do przesylek po przyjezdzie). Przy aplikacji o karte kredytowa jest pytanie o pracodawce i dochody. Dam sobie uciac cos, ze ani jednego ani drugiego nikt nie sprawdzal. U mnie pracuje ponad tysiac osob i nawet ja bym nie wiedzial jaki numer mialbym podac. Podawalem numer wolnostojacego telefonu w jednym z officow. Nikt nigdy tego nie sprawdzal. Co jakis czas jestem pytany o odswiezenie informacji o zarobkach. Czasem to robie a czasem nie i w zaleznosci od instytucji maja rozne infromacje odnosnie moich zarobkow. Nie maja tez zadnego interesu zeby to robic. Ja ich inquiry bym widzial i gdyby to robili, to bym sie wkurzyl, bo ma to wplyw na CS. Po co maja mnie denerwowac? Chetnie sie przesiade na inna karte jak beda robic problemy.  

Cytuj

Podalem informacje o sprawdzeniu wiarygosnosci przez dealera osoby kupujacej u niego auto, bo osoba opisala to w filmie a ty wyzywasz goscia od nawiedzonych... i to twoje argumenty, jedynie potrafisz przytykac forumowiczom, slabo oj slabo ale czego po mechaniku mozna sie spodziewac. Jak konczylem uczelnie to ten wydzial byl traktowany inaczej (gorzej) przez inne wydzialy teraz widze dlaczego a twoje zachowanie potwierdza ta regule. 

Kolejna rzecza jest przekrecanie czyjejsc wypowiedzi, wyjasniam..  ja probuje przedyskutowac problem ale poza chamstwem z niczym innym sie nie spotykam w Twoim wykonaniu. Dlatego odpuszcze sobie dalsza dyskusje z Toba.

 

 
 
 
 

W tym kraju mieszka ponad 300 milionow ludzi. Od tygodnia wiemy, ze kilkadziesiat z nich jest niespelna rozumu. Jest 50 stanow. To, ze ktos na youtubie powie, ze wdepnal w gowno trzy razy tego samego dnia, nie oznacza, ze wszyscy wdeptujemy w nie z ta sama czestotliwoscia. Kilka osob powiedzialo Ci jak jest, wiec masz kilkukrotna przebitke (od razu mowie, ze nie ogladalem tego czlowieka, do ktorego sie odnosisz, ale ufam andiemu i nie bede tracil czasu :)). Nic nie musimy nikomu udowadniac. Ok, wiekszosc z nas nie jest kierowcami ciezarowek i moze rzeczywiscie jestesmy powyzej kreski, ale nikt nie musial krasc (z tych ktorzy z Toba dyskutuja, bo za cale forum nie moge reczyc), zeby miec dobra historie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi sie odpisywac na post ktory nadal nie jest odpowiedzia na zadane przeze mnie pytania, a kontynuacja zmiany tematu. Ale dodac cos celem sprostowania

Napisalem o mcdonadzie i gazecie zeby wskazac gdzie te karty sa uzywane w codziennych malych platnosciach, mozesz tez placic za inne dobra takie jak nowy tv lodowke czy inne nawet jakis tani uzywany samochod jesli ci limitu starczy, nie napisalem ze placisz karta rachunki choć pewnie istnieje taka tam mozliwosc np przy okazji zakupow w markecie. Stad moja aluzja o platnosci czekiem w mcdonaldsie, innych intencji nie mialem. Wiec nie biez tego do serca.

Rozumiem ze przy kupnie nowego auta nie nie nastepuje weryfikacja twojej rentownosci bo powiedzmy circa 30000-40000 dolarow dadza ci na gebe ? Wystarczy ze masz wiele kart na jakies tam kwoty a realna twoja zdolnoscia jest ulamek sumy ich wartosci. Kizielu pisze ze ma 50000 limitu na tych kartach i co z tego jesli realnie jego rentownoscia jest mniej niz 1/10 tej kwoty. Przeciez nie placisz rentu ta karta ani rachunkow a placisz w walmarcie, macu i innych wiec jaki tu sens... Ile defacto wydajesz w ramach tego limitu realnie?

Amerykanie sie lubuja w posiadaniu kart i banki wreczaja je na sile, ale to nie jest wyznacznikiem twoich mozliwosci... Niektórzy jak kizielu osiagaja wysoki wspolny limit nie przez faktyczny stan zarobkow comiesiecznych tylko przez tzw "zasiedzenie sie w tych kartach" Bank daje ci je z nadzieja ze w koncu zaplacisz za ktoryms razem odsetki i wtedy zarobi... Zwieksza limit bo ci powiedzmy "ufa" ale to nie ma bezposredniego zwiazku ze stanem faktycznym. Jesli te 50000z kart wyda jednego miesiaca, w nastepnym zamieszka w kartonie pod mostem ot cala ta sila i mozliwosci tego rozwiazania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dublin pytasz się jak kto kiedyś pisali . Pisali o sprzęcie agd i mimo ze mogłeś kupić za gotówkę to pisali weź kredyt aby budować historię swoją.. Wiele z tego na stronach masz opisane i na forum tez . Bank tez zarobi na tym co ogłosił upadłość bo kiedyś mu wyjdzie. Zobacz trochę to z innej strony wyobraź sobie ze większość tych dóbr jest na kredyt a ludzie chca płacić mniej by więcej kupić,wynająć. Myślisz ze w innych aspektach jest inaczej,jest podobnie i wtedy zobaczysz ze chcesz inaczej żyć to pozostaje wyspa bezludna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • andyopole polecił i usunął z polecanych ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...