Skocz do zawartości

Learners Permit Jako Turysta


Rekomendowane odpowiedzi

Hi,

czy jako turysta mogę w jakikolwiek sposób legalnie prowadzić auto/zdobyć uprawnienia nie mając prawa jazdy w PL ?

Jade do USA na 3 tygodnie - turystycznie. wylot mam za kilkanascie dni, a nie wyrobilem się ze zrobieniem prawka w polsce (ukończony kurs, ale nie zdałem egzaminu). Lece z obywatelem PL, który ma prawo jazdy w polsce od 11 lat. Ponieważ w planie mamy przejechac 4000km, zastanawiam sie czy jest opcja, żeby uzyskac Learners Permit żeby odciążyć kierowce. oczywiście jeśli w ogóle bedę mógł prowadzić to pod nadzorem tej osoby z prawkiem. Zaznaczę, że nie zależy mi na na przywiezieniu prawa jazdy z USA, bo zdobęde uprawnienia w kraju, ale dopiero po powrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stany w których będę to: Nowy Jork, Kalifornia, Nevada, Arizona, Utha

informacje jakie znalazlem w internecie dotyczą osób które są nielegalnie w USA

np:

California

The law requires the DMV to issue a California driver's license to anyone who can satisfactorily establish California residency. If the driver cannot show proof of legal residency (with a social security number, for example), the license will have a "recognizable feature" to distinguish the license from those issued to legal residents. The law makes it illegal to discriminate against anyone who holds a driver's license with that mark. The license may not be used for identification purposes.

Nevada

The law stipulates that the Director of the Department of Motor Vehicles may not release information regarding the legal status of any person applying for a driver's license. The license will be valid for one year and available to people who can prove identity, age, and residence in Nevada. The license card will have minimal distinguishing marks and cannot be used to determine eligibility for other benefits.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...