Skocz do zawartości

Przesiedzenie Wizy Bedac Niepełnoletnim


whoobe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie czy jeśli przesiedzialem wizę będąc niepelnoletnim to czy tez ponosze takie same konsekwencje jak osoba dorosla czyli zakaz na 10lat? W stanach moja mama wziela ślub z obywatelem USA i także miala z nim dziecko mielismy zacząć się ubiegać o zielona kartę ale zanim zdazylismy to zrobić moja mama zachorowala i odeszla przez co bylem zmuszony do powrotu do Polski a moja siostra zostala w stanach z jej ojcem. Bardzo bym chcial tam wrócić żeby poznać swoja siostrę. Co mogę zrobić żeby mieć szanse powrotu albo dostania wizy na czas określony?

Dziękuje za pomoc, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wyjechales nie później niż 6 miesięcy po ukończeniu 18 roku życia to nie masz zakazu wjazdu. Możesz starać się o wizę turystyczną lub - jeżeli twoja matka jest wciąż żona obywatela i wzięli ślub przed ukończeniem przez ciebie 18 roku życia, to może on cię sponsorować na zieloną kartę jako stepson.

Czy turystyczną dostaniesz to inna sprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjechalem mając 15lat wiec jesli moja mama nie żyje ale nie wzięli rozwodu to mój ojczym dalej może mnie sponsorować na zielona kartę mimo tego ze jestem w Polsce czy musialbym juz być w USA?

To jest dobre pytanie - miejsce pobytu nie ma znaczenia, pytanie brzmi czy w takim przypadku sponsorowanie jest w ogole mozliwe i czy caly czas jestes traktowany jako jego stepson. Nie wiem mowiac szczerze. Moze Karina ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile lat masz i czy pomoże Ci w tym Twój Ojczym/?

Bo plan masz za to z drugiej strony musi być chęć. Pamiętaj o tym.

Jest pare stron gdzie możesz zadać pytanie tylko pisz wszystko np wiek bo możesz dostać mylną odpowiedź

Może Karina coś napisze jak znajdzie czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie mam 17lat ale w październiku koncze 18. Rozmawialem juz z ojczymem jak i z cala jego rodzina i mówili ze oni sami chcą żebym wrócil i ze pomogą w każdy możliwy sposób. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale w trakcie pobytu w stanach nigdy nie mieliśmy żadnego problemu z prawem i także normalnie chodzilem do normalnej szkoly. Bardzo dziękuje za pomoc

Jak wyjezdzalismy to mialem 11lat a wrocilem do polski miesiąc przed skonczeniem 15lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus masz taki ze nie masz zakazu wjazdu, nie masz nic z prawem.

Teraz pozostaje poczekać na odpowiedź co do Twojej Mamy i Ojczyma. Jak będzie pozytywna to działajcie :) i to szybko.

To dobrze ze masz takiego Ojczyma i rodzinę jego. To podstawa szczęścia mimo ze straciłeś Mamę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie mam 17lat ale w październiku koncze 18. Rozmawialem juz z ojczymem jak i z cala jego rodzina i mówili ze oni sami chcą żebym wrócil i ze pomogą w każdy możliwy sposób. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale w trakcie pobytu w stanach nigdy nie mieliśmy żadnego problemu z prawem i także normalnie chodzilem do normalnej szkoly. Bardzo dziękuje za pomoc

Jak wyjezdzalismy to mialem 11lat a wrocilem do polski miesiąc przed skonczeniem 15lat

Miales problem z prawem - przesiedziales wize. Anyway - szybki google search pokazuje ze stepfather-stepson relationship ciagle istnieje mimo ze Twoja matka nie zyje, jezeli tak jest to moze wyslac petycje I-130 - potrwa to od ~6 miesiecy do roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...