Skocz do zawartości

Szkoła Średnia W Usa Lub Anglii


melanie

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku (jestem w 2 kl. gimnazjum) uznałam, że chciałabym pójść do szkoły średniej do USA lub Anglii. Znalazłam szkołę językową EF Academy, i na stronie widziałam, że są takie szkoły z campusem w Nowym Jorku, Oksfordzie i Torbay. I tutaj mam pytanie. Do której nalepiej byłoby się udać i dlaczego? Ile formalności byłoby do załatwiania? Ile mniej więcej kosztuje utrzymanie na takim campusie? Czy macie opinie od osób, które były w tej szkole językowej z campusem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod czas rozmowy o wizę może paść pytanie dlaczego USA bo chcesz to może być za malo.

Każda szkola która dba o stronę to będzie umieszczone ile trwa rekrutacja,koszt plus odpowie na każde pytanie Twoje nawet jak znasz podstawy języka :)

Musi wystawić Ci taki druk i20. Bez tego wizy studenckiej nie dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci zajrzalam ile wynosi tuition dla tej EF Academy. Koszt od 20,000 - 40,000 za rok. Wow....

Oczywiscie oprocz tego musisz posiadac wize studencka (po ktorej zakonczeniu wracasz do Polski.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyc latwo jest przyjechac do USA na jeden rok przez organizacje takie jak Rotary International, AFS Intercultural Programs, ASSE, itp. Rotary jest najtanszym bo organizacja pokrywa wiekszosc kosztow. Inne sa platne, i koszt moze byc spory. Jadac przez organizacje mieszkasz z rodzina 'host family.' Wrzuc high school year abroad exchange programs do Google i zacznij czytac.

Jest tez trudniejsza opcja przyjazdu na rok prywatnie - znajdujesz kogos z kim mieszkasz, zapisujesz sie do pobliskiej szkoly i uczeszczasz. Problem z tym, ze nie wszystkie szkoly zaakceptuja miedzynarodowych uczniow na rok - i ze tez trzeba placic. Koszt moze byc od $2,000 - $10,000, zalezy od rejonu. (Koszt jest zwiazany z suma jaka podatnicy placa za szkoly publiczne w ich rejonie.)

No i trzecia opcja jaka juz znalazlas: prywatne szkoly z internatem ktore beda kosztowac dziesiatki tysiecy dolarow na rok.

Jak Roelka pisze, przyjezdzasz na wizie studenckiej i po zakonczeniu nauki wracasz do domu. Jedyny "start" jaki Ci taki wyjazd daje to dobry angielski i ciekawe przezycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...