Skocz do zawartości

Bezpieczny I "przyszlościowy" Powrot Do Polski...


Nestle

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 18 lat jestem w stanach od 11 sierpnia i mam powrot do polski 10 października. Jestem na wizie turystycznej i taki właśnie mam tutaj pobyt. Zwiedzam z wujkiem co sie da (bo u niego tutaj jestem) lecz dostałem prezent od wujka w postaci $$ (nie zamierzam pisać ile ponieważ bedzie ze sie chwale.) Moje pytanie jest takie: czy jesli wezmę dolary ze sobą do polski to na lotnisku mogą mieć jakieś podejrzenia ze rzekomo tutaj pracowałem? Nie ukrywam ze w następnym roku zamierzam znowu przylecieć tutaj na wakacje i nie chce miec żadnych nieprzyjemnosci na lotnisku przy celnikach. Zaznaczam ze prezent nie jest jakąś ogromną kwotą... Dosłownie parę stówek. Proszę o porady.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko przypomne swoje doswiadczenia z kilku odlotow z USA. CBP, przy zejsciu do samolotu, paszport, wiza, pytanie ile pieniedzy mam przy sobie. Dziekuje, do widzenia.

Pare stowek, choc to pieniadz, to to zaden pieniadz przy wyjezdzie.

Serio ? Faktycznie wydaje mi sie ze widywalem CBP albo TSA przy samym rekawie w przeszlosci ale wydawalo mi sie ze to bardziej na wszelki wypadek jakby komus cos odbilo bo nie widzialem zeby kogos zatrzymali (na dobrze ponad 100-ke lotow). Jak tak to nevermind ;-) Ciekawe czy z tym wujkiem to budowy zwiedza tak przy okazji ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio ? Faktycznie wydaje mi sie ze widywalem CBP albo TSA przy samym rekawie w przeszlosci ale wydawalo mi sie ze to bardziej na wszelki wypadek jakby komus cos odbilo bo nie widzialem zeby kogos zatrzymali (na dobrze ponad 100-ke lotow). Jak tak to nevermind ;-) Ciekawe czy z tym wujkiem to budowy zwiedza tak przy okazji ;-)

Moze mam taki podejrzany ryj... :) Czasem sobie nawet stanowisko potrafia rozstawic, ale wtedy tez jest TSA i robia test na materialy wybuchowe i proch. Nie moge sobie przypomniec, ale to bywalo przewaznie na CLT albo PHL... Lotnisko jakies czystsze bylo, wiec to nie JFK i IAD. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze mam taki podejrzany ryj... :) Czasem sobie nawet stanowisko potrafia rozstawic, ale wtedy tez jest TSA i robia test na materialy wybuchowe i proch. Nie moge sobie przypomniec, ale to bywalo przewaznie na CLT albo PHL... Lotnisko jakies czystsze bylo, wiec to nie JFK i IAD. :P

Tak o podejzanych ryjach - przy check-inie w Taipei na locie do LAX zostalem wyslany na "losowa" inspekcje przed boardingiem - za zaslonki, z trzepaniem walizek i hgw co jeszcze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę stawek to schowaj w portfelu i się nie chwal nigdzie.

Mnie nigdy nie przepytywali o ilość pieniędzy ani przy wjeździe ani przy wyjeździe. Ale jak wracałam w sierpniu z IAD to niezła gromadka CBP stała przy wejściu do samolotu i prawie co drugą osobę przepytywali, kilka piesków też się tam kreciło. A na dodatek komuś nie pozwolili wylecieć i mieliśmy godzinne opóźnienie przez to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale przewozić można dowolną ilość pieniędzy w obie strony. Jeżeli przewozi się więcej niż 10 tys. dolarów, to trzeba to zgłosić/zadeklarować, co nie znaczy że tego nie wolno zrobić :) Oczywiście w przypadku turysty wzbudziłoby to pewne (słuszne) wątpliwości. :)

Na podstawie poniższego ≥ $10,000 powinno się zgłaszać także wyjeżdżając z USA, nie tylko wjeżdżając do USA:

There is no limit on the amount of money that can be taken out of or brought into the United States. However, if a person or persons traveling together and filing a joint declaration (CBP Form 6059- B) have $10,000 or more in currency or negotiable monetary instruments, they must fill out a "Report of International Transportation of Currency and Monetary Instruments" FinCEN 105 (former CF 4790).

źródło: https://help.cbp.gov/app/answers/detail/a_id/195/kw/DECLARING%20CURRENCY%20WHEN%20LEAVING%20US

Taka sama informacja jest też z tyłu deklaracji celnej (tej przy wjeździe):

The transportation of currency or monetary instruments, regardless of the amount, is legal. However, if you bring in to or take out of the United States more than $10,000 (U.S. or foreign equivalent, or a combination of both), you are required by law to file a report on FinCEN 105 (formerly Customs Form 4790) with U.S. Customs and Border Protection.

źródło: https://www.cbp.gov/sites/default/files/assets/documents/2016-Jun/CBP%20Form%206059B%20%280316%29%20-%20Fillable_ENGLISH_0.pdf

Nestle, do do Twojego pytania, kwoty typu kilkaset dolarów nikogo nie powinny interesować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...