Skocz do zawartości
sly6

Loteria Wizowa 2018 Rejestracja Od 4 Października Do 7 Listopada

Recommended Posts

Ale przyznam, że mogliby od razu przy wysylaniu zdjecia poinformować, że to zdjęcie zostało już wysłane w poprzedniej loterii

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

13 minut temu, rynr napisał:

Ale przyznam, że mogliby od razu przy wysylaniu zdjecia poinformować, że to zdjęcie zostało już wysłane w poprzedniej loterii

A to nie wiedziales, ze wysylasz to samo? Badzmy dorosli... czas pokaze jak z ta weryfikacja bedzie ale po losowaniu byl zawsze status has been or has not been selected... bez dodatkowych informacji

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
22 minuty temu, rynr napisał:

W tym wypadku proces składania zgłoszenia trwałby przynajmniej "naście minut" (albo i dłużej) ponieważ system musiałby porównać uploadowane zdjęcie z bazą wszystkich zdjęć. 

Czas (już nie tak długi) pokaże czy informacja zaszyta w instrukcji i podana na stronie Ambasady USA w Warszawie była prawdziwa (tj. czy pojawią się wśród wylosowanych osoby, które użyły starego zdjęcia) i jak to wpłynęło na % szansę pozostałych obywateli RP. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Porownanie zdjecia byloby natychmiastowe, rózny bylby tylko czas wyslania bo nie kazdy ma szybki internet. Facebook ma miliony jak nie miliardy operacji dziennie i nie trwa to nastu minut a zgloszonych do loterii w tym samym czasie jest stosunkowo niewielka liczba osob i do tego rozlozona w czasie. 

Wiec jesli miala by byc taka weryfikacja dla idiotow robiona to wynik poznaliby od razu po zakonczeniu procesu uploadu zdjecia. Natomiast gdyby mieli tysiace slanych aplikacji na sekunde dzien w dzien to odpowiedz mogla by byc ze zwloka, tutaj zanim wyslesz musisz dokument wypelnic zalaczyc zdjecie zdjecie strona po stronie uzytkownika sprawdza skryptem czy spelnia to zdjecie wymogi formalne pod kontem wielkosci i wagi w kilobajtach jesli walidacje ta przejdzie jest wysylane dopiero na serwer. Pozniej weryfikacja jakimkolwiek algorytmem to dziesiate czesci sekundy lub krocej i tak naprawde dluzej trwaloby wyslanie odpowiedzi zwrotnej niz sama jego weryfikacja...

Edytowane przez Dublin

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, maciopa napisał:

naście minut

No, nie powiedziałbym
https://www.google.pl/search?tbs=sbi:AMhZZitTpXZKVrjIMYqGayQBTVbjQmL4f_1qDaj5pBasy15uHBnZbpeX8ODOgzSPqbs1zLowduKHt_198muBqHrVl5iq1UTlJTRqthAEv2Zb0hc5U-KEHw9ho0r_11-D5a8Bmd56oWyGthUapJXtm5mTmu1j7rDGZ2nQ-nrPDRbdjTLmx7UL9C4FmcBYbaXDbfP47MB4ynKGIsOvZtA-pzmli4ApB7hJ5595iLkI72C5zi4nQv2hYVw5-P_1XWEtmGi96bjnTzHeSST4WfNlRbns_18EgGLXZu7erwnrJcsGCyUW-KeWT_1DLRyCiKdNLSHECi9pyNVi9mSrMTyregfGv4Z7kHmIAdf3Ntmvuw6wRYXzYFIE4eEvAeGGNU69wEhEZJkZsCjmg3nqzIlA3j4mNGTySaiI7jz0TRNzrtyhHJCOfqnlz0zWm5fouvdaWBtS9feYNgCV1ImPxwjkeNJiaVZ-Ke0TBZZIuoM7FN3UFGhDHTrTkMDIw1BrTWPMJmJ794I4wz2kISmEYeHC6WJLWKKDwKYXE1gYCNrt7tfSLUeTBBWlkHtEF5qtNslYG8yznoIFwTVaA4Crah-PSIA0xCZWdu3ApR1ZsS7RdaILXn4dnvuUHQwZtAKqOByTAI1OneeMVgU8qea9kg6P-0tnLUxMCJoAFcO7ZlyLfsVW5-IAJDK_13sHdWvqLB1ov66tkqv_1RmtTKSPHKFY7ha9-XSAF1wJpPFae7QJTLZ0Ih4a9KLCVi225DE_1qs0dpzSdNBmwhoyHK9PFedsqU6Oyjj6wW6X5u0qakCzYQ4fjqHfh85wxRXoXPt89y9MSLke-u43ksViEKjrfArDv9Cc2hvbxWM5WjmlV5FSKE3QE7XnUwn17QDWQe1aArk3JnIiyM-B0x0fSPAqj2NJYytEhSe0LUFXXmm5rNRzpeBn90iFl88tmqqOKXdlrnM3cV7SkBsPgzFqtpyy0l7iHfpdk1cmvYHs7-rR5k5VfG0_13psH1hPFQJrMnCSfAksPJ1fk5p2kOS2KwGui48VYSm7-hBqC4d3bymeHb6KbSOb-VNdZpNageSe0QANCKRl4JlKy_1WHmENnOO09TqluQSsBaUKIQ_1YpAG0b4Oi161IAmIZIRkRNiHXH0U5q6OIInRKGAUd_1sAbAxGAi-qmRtX8D9ra4uNB3rBUFhms8039prwjCuA82aqxThmpBufwZ2VuVop3sMxRTBB1akRQz-d6S6tWOawb6ta62AVHQhlxCom1AhBsB62ZcaXSuzR-KMmCbA4zhRLLBgtFWCJiGPzzuvTkI0piPkIn9ym4EDzgD5AEDH2AB2TQwHQ-85gH0agzeFkgbzd1V5KtYqSgZ8-ttVd9oTYhgaLUOzw3CFM4XhUue1IlGIFKLF6gkAKduKgSk1vG5HeAHUydzTnGHsTbKlekytYaEEPDxxNXsK3wiQKatQCVYZ0lpekovZjD8B0dAT49bTapLLvkSxrAFQcOoIAeZRP9rdGk9hQO6EopD3MkUbnx4XNIFO0mwDv5WqHxqOaIg0wHXp9c6QPAEpt7smEqQJg8m9sisZXhxPhEaGtJAKuMY6ZSJtIpCb5T0aSbq2SK1MFfhsWJgNX89tk&hl=en&gws_rd=cr&ei=z78HWZz_GMeZgAbKiZnoCA

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, Dublin napisał:

Porownanie zdjecia byloby natychmiastowe, rózny bylby tylko czas wyslania bo nie kazdy ma szybki internet. Facebook ma miliony jak nie miliardy operacji dziennie i nie trwa to nastu minut a zgloszonych do loterii w tym samym czasie jest stosunkowo niewielka liczba osob i do tego rozlozona w czasie. 

...

W tym przypadku zachodzi zasadnicza różnica, FB to firma prywatna a USCIS państwowa. Na co dzień pracuję z oprogramowaniem prywatnego UPS i państwowej poczty. Wierz mi, zakres działalności niemal identyczny zwłaszcza w zakresie, który ja wykorzystuje a działanie i wygoda nieporównywalne . Nie muszę chyba pisać, które lepsze. Komu by się chciało bawić w te klocki, wylosują delikwenta ze starym zdjęciem to konsul najpierw weźmie kasę a potem jeśli zechce to z uśmiechem na twarzy podziękuje za udzial w loterii i zawola... next please!

• Upvote 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nic dodać nic ująć. Pracujemy z DOD i DHS. Delikatnie mówiąc, ich projekty to próba dogonienia prywatnego sektora. To co im czasem kontraktorzy wciskają, to zdolny student w piwnicy u mamy lepsze rzeczy programuje. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
10 godzin temu, Dublin napisał:

A to nie wiedziales, ze wysylasz to samo? Badzmy dorosli... czas pokaze jak z ta weryfikacja bedzie ale po losowaniu byl zawsze status has been or has not been selected... bez dodatkowych informacji

Wiedzialem, ale do dv2017 nie byl to problem jak zostalo Ci już pokazane.

9 godzin temu, maciopa napisał:

Czas (już nie tak długi) pokaże czy informacja zaszyta w instrukcji i podana na stronie Ambasady USA w Warszawie była prawdziwa (tj. czy pojawią się wśród wylosowanych osoby, które użyły starego zdjęcia) i jak to wpłynęło na % szansę pozostałych obywateli RP. 

Ta informacja jest w instrukcji do DV2018 - w tej oryginalnej po angielsku. Nie dotyczy tylko Polaków.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

proponowałbym do tego tematu "założyć" taką sonde czy zostałeś wylosowany czy nie. jak to było chyba ze 2 lata temu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

już jest taki temat o dv2018

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, Robert1992 napisał:

proponowałbym do tego tematu "założyć" taką sonde czy zostałeś wylosowany czy nie. jak to było chyba ze 2 lata temu

po 18.00 naszego czasu będziesz miał taką możliwość:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Booking.com

po rozmowie o wizie bedzie wiadome jak kto bedzie z tymi zdjeciami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

53 minuty temu, rynr napisał:

Wiedzialem, ale do dv2017 nie byl to problem jak zostalo Ci już pokazane.

Moj komentarz dotyczyl informacji ze nikt nie ma zamiaru nikogo informowac ze wyslal stare zdjecie. Jest to oczywiste przeciez nie jestesmy dziecmi i osoba slaca stare zdjecie wiedzac o tym co wysyla nie musi byc informowana w takcie procesie ze zrobila to co zrobila bo jest to poprostu oczywist dla niej samej. 

W sytuacji jesli ta weryfikaca bedzie dzialac prawidlowo rzad usa nie bedzie nikogo informowac ze wyslal stare zdjecie tylko odrzuci je w procesie weryfikacji aplikacji na poziomie algorytmow przetwarzajacych dane i ci nie wezma udzialu w loterii ze wzgledu na nie spelnienie wymogu formalnego jakim jest nowe zdjecie.

Wiec tylko glupiec moglby oczekiwac informacji ze jest glupcem...

Inna sprawa jest to ze moze sie okazac ze jednak te algorytmy nie dzialaja i komus sie uda dotrzec na rozmowe bo zostanie wylosowany i przejdzie caly proces pozytywnie, wtedy taki przypadek mozna by uznac czyms na ksztalt precedensu i inni mogli by sie mamic ze jednak maja szanse.

Oczywiscie nikt niczego nie moze potwierdzic na tym etapie bo wyniki juz za pare godzin i wtedy prawda ujrzy swiatlo dzienne.

Aczkolwiek osoby tworzace zasady loterii, sa osobami na tyle inteligentnymi ze poprzez odp zaprojektowanie procedsu unikna niepotrzebnych niewygodnych sytuacji dla obu stron. Przeciez jesli taka weryfikacja z informacja czy zdjecie jest stare mialaby miejesce to dostalibyscie ja od razu po wgraniu takiego samego zdjecia z prosba o podeslanie innego, a takiej sytuacji nie bylo. Wiec jak mniemam osoba slaca to samo zdjecie w wyniku przetwarzania danych na jakims pozniejszym etapie moze/zostanie odrzucona i nikt jej z tej okazji nie poinformuje ze zdjecie byloby stare itp itd bo sama taka informacja byloby bezsesowna, poprostu system wykryl odpadasz i to nie nasz problem i nie nasz obowiazek ze nie spelniles/as warunku formalnego. Druga strona medalu to jak nie wiesz dlaczego to uwazasz ze ci sie nie udalo dostaniesz info has not been selected... i placzu nie bedzie jkby to bylo w sytuacji ze odrzcamy cie bo zdjecie bylo stare.

Amerykanie odniesli sukces bo opracowali mase procedur i sie ich trzymali i dzieki temu przemysl i gospodarka sie u nich rozwinela z tym ze przepisy te nie hamowaly rozwoju a go umozliwialy, jeden z moich wykladowcow ciagle powtarzal ze sukces ameryki to to ze wszystko jest robione z odp instrukcja wiec dane dzialanie zawsze praktycznie musi sie udac a u nas najpierw sie robi a pozniej mysli i mamy jak mamy...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
20 minut temu, felipemasa napisał:

dzięki wiem , że jest/była taka możliwość przy DV2017....mam nadzieję, że w tym roku też będzie. Ja zawsze robie sobie back'up....i okazało się , że pierwszy bezwiednie skasowałem a drugi back'up skopiowałem z poprzedniej edycji.....hihi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokładnie, nikt się z administracji rządu US nie będzie rozczulał. 

Przepis jest przepisem, trzeba było czytać :D 

Szkoda tylko zmarnowanego losu.

Edytowane przez Matt3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, szaman napisał:

dzięki wiem

Przypadkiem nie wpisywałeś go jeszcze w formularzu sprawdzarki w przeglądarce?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zrobiłem printa ekranu i zostawiłem w katalogu...który skasowałem bezwiednie. Printa wysłałem tez na maila w razie gdybym ten katalog bezwiednie skasował....okazało się, że na maila wysłałem printa ale z poprzedniej edycji......sierota ze mnie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 minut temu, szaman napisał:

Zrobiłem printa ekranu i zostawiłem w katalogu...który skasowałem bezwiednie. Printa wysłałem tez na maila w razie gdybym ten katalog bezwiednie skasował....okazało się, że na maila wysłałem printa ale z poprzedniej edycji......sierota ze mnie

szaman, no bardziej zakręconym być nie można...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zapewne wiecie , ale do wyników pozostało mniej niż 6 godzin :D Życzę wszystkim powodzenia !!

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, felipemasa napisał:

Ciekawe, czy od razu od 18.00 będa wyniki... czy serwery to wytrzymają?

pewnie nie wytrzymają tak jak rok temu i kolo 22 możne się uda zalogować

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz