Skocz do zawartości

Loteria Wizowa 2018 Rejestracja Od 4 Października Do 7 Listopada


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

To co sobie oszczędzisz na jedzeniu (choc nie do konca jestem pewna czy oszczędzisz, my na cotygodniowe groceries wydajemy ok 200$ na 2 osoby plus pies) wydasz na rachunki (telefony sa duzo droższe, kablówka najtańszy pakiet ok 70$, za prąd i wodę płacimy ok 60-80 w zależności czy jest chłodniej w nocy i trzeba grzać), do tego jest jeszcze gaz. Do tego mortgage albo rata za wynajem, to juz kwestia indywidualna w zależności od stanu/okolicy. W Polsce wychodzi duzo taniej. Jak juz było wspomniane sporo osób sie nie ubezpiecza i dlatego ma fajne zarobki, ale jak musisz odjąć od wypłaty ubezpieczenie zdrowotne plus jak niektórzy ubezpieczenie na zycie, emerytalne itp to wcale nie wychodzi tak różowo. A z praca tez nie jest tak wcale kolorowo, jak ktos nie ma dobrego wykształcenia lub doświadczenia i szuka pracy fizycznej to raczej musi liczyc sie z brakiem benefitów i ubezpieczaniem na własna rękę albo zycie bez ubezpieczenia i liczenie na dobre zdrowie. Pracodawcy tez czesto kombinują i np wypłacają polowe wynagrodzenia na pay stubs a resztę w gotowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec odnosnie jedzenia - wczoraj kolacja dla mojego zespolu w PL (bo akurat odwiedzam) - 2000 pln wiec ~$500 dla 11 osob w Butchery & Wine na Zurawiej w Wawie (rekomendowana przez Michelin). W US podobnej klasy steki - co najmniej 2 razy tyle jak nie wiecej. Gdzie konkretnie te tansze jedzenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelicz to na zarobki 1 do 1. W pl 2000 złotych zarobisz w miesiąc. Licząc wg twojego na te steki wydalbys $1000 które zarobisz w Max dwa tyg. 

Do tego doliczyć sobie np paliwo. Tankujesz 25-30 glonów za powiedzmy 65 dudków. Zrobisz na tym ok 450mil ok 715km. $60 zarobisz w 3 godziny. W pl na silniku 1.6 te sama drogę muszę przejechać na ok 65 litrach gdzie zapłacę za to ok 310pln, które to zarobie w 3 dni. Jak dla mnie jest różnica. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, cee napisał:

Przelicz to na zarobki 1 do 1. W pl 2000 złotych zarobisz w miesiąc. Licząc wg twojego na te steki wydalbys $1000 które zarobisz w Max dwa tyg. 

W PL zarabialem ~70% tego co w US na dokladnie tym samym stanowsku (bo zostalem przeniesiony na L-1B), wiec normalizujac do ceny stekow (bo dlaczego nie) to w PL koszty zycia sa ewidentnie tansze. W tej chwili te proporcje jeszcze bardziej by sie zmienily na korzysc PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, cee napisał:

To poczytaj. Ja nie każe ci jeść maca. Wolę Turkey burger

Nie musze. Twoje argumenty sa dziecinnie latwe do obalenia a widzenie rzeczywistosci na podstawie filmow generalnie prowadzi do rozczarowania.

Zycie w US _moze_ byc znacznie lepsze niz w PL, ale zwykle to jest z powodu takiego ze ktos ma umiejetnosci i potrafi sie znalezc na rynku pracy - z czym nie powinien miec problemow w PL. Jak ktos ma z tym problem w PL, to oczekiwanie cudow w US jest bardzo naiwne.

No i zycie w US moze tez byc - co kilka osob stara sie powiedziec - znacznie gorsze, jak ktos nie ma wielkiego szczescia. Dlugi za opieke medyczna, wiele osob konczacych studia przez lata splaca pozyczki na ich oplacenie, itd... Korporacje generalnie specjalnych skrupulow w likwidowaniu calych oddzialow (i przeniesieniu ich do PL) nie maja. Moje aktualne job security (w sektorze aerospace) byloby niewspolmiernie wyzsze gdybym pracowal w PL niz aktualnie w US (nie znaczy ze w US jest niskie ale w PL byloby wyzsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...