Skocz do zawartości

Zielona Karta? Nie Dla Mnie


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiscie chodzi o sile nabywcza dolara ale widac tego nie skumalesz. Tutaj minimalna to ok 1000 dolkow w Polsce podobnie i gdzie sie bardziej obkupisz w dobre jakosciowo rzeczy ?

Dobre jakosciowo ubrania w US za 1000 dolarow? Moze ze 3 sztuki kupisz. Zaznaczam ze mowie o dobrej jakosci, nie marce np. Tommy Bdzifinger czy inszy Kalwin Klajn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dokladnie ubrania made in China, ktore po kilku praniach nadaja sie na smieci. TH w Europie o dziwo ma o wiele lepsza jakosc, mam pare ciuchow zakupionych 10 lat temu w UK do dzisiaj wygladaja ok. To samo z jedzeniem jak chcesz jesc dobrze i zdrowo to tez tanio nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amy mysisz ze w Polsce sa inne ciuchy niz made in bangladesz ? Dobrze wiecie ze to co niszczy w tak szybkim tempie ubrania to suszarki. Amy a ja mam jeszcze ciuchy w szafie ktore nakupilem na pierwszym worku w ok.1997.

Jackie ?? Naje czy Adidasy z nowej kolekcji kupisz za ok 100. Powodzenia w szukaniu butow z nowszej kolekcji za 100 zl w Polsce.

Pozatym musisz mi powiedziec jakie rzeczy sa dla Ciebie godne noszenia. Tutaj Express czy AE i reszta bandy wg mnie sa ok . Takie Polskie Reserved czy brytyjski Next ... ktory nota bene ubostwiam :D

"Ty poważnie o tej jakości? Miałeś samochód w USA i Polsce? Ubrań w USA prawie nie kupuje bo muszę wyrzucić po roku. Chyba, że chce wyglądać jak 5 dolarów."

Ciebie to raczej nigdy nie dogonie o co Ci chodzi. Wg mnie samochody w Usa lepsze. Z ubraniami juz pisalem pewnie masakrujesz je suszarka. Mam naprawde sporo rzeczy w szafie ktore nakupilem za czasow wyjazdow na worka wiec nie wiem o co wam chodzi.

Czy wiesz jak głupio jest porównywać ceny w USA i w Polsce? Co robisz z VAT? Do której komórki w Excelu wpisać copay? A gdzie to co wkładam na kilka kont emerytalnych? Ubezpieczenie od niezdolności do pracy doliczyć do sushi czy subway?

Ty tak serio ? Porownywac ceny mozna na takiej zasadzie jak ja to zrobilem cena do ilosci godzin przeprawcowanych zeby to dostac. Chodz samo to ze tu jest taniej przy porownaniu najnizszych zarobkow mowi samo za siebie ale wiadomo kurs walut decyduje o wszystkim. Tez nie sadze ze to the greatest country bo rozwiazania systemowe sa tu slabe tylko co to ma za znaczenie co do standardu zycia o ktorym pisalem ? Znowu Ty o piertruszcze ja o czyms innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jackie ?? Naje czy Adidasy z nowej kolekcji kupisz za ok 100. Powodzenia w szukaniu butow z nowszej kolekcji za 100 zl w Polsce.

Pozatym musisz mi powiedziec jakie rzeczy sa dla Ciebie godne noszenia. Tutaj Express czy AE i reszta bandy wg mnie sa ok . Takie Polskie Reserved czy brytyjski Next ... ktory nota bene ubostwiam :D

Ani Nike ani Adidasy to nie sa dobre jakosciowo buty. To sa zwykle markowe buty z cena wzieta z doopy. Placisz ze reklame marki, nie za jakosc. Dobre jakosciowo buty, np. Frye, kosztuja kilka setek, zrobione sa ze skory i szyte, nie klejone. Jak dbasz o nie prawidlowo to wytrzymaja 10 lat. Choc trzeba przyznac ze coraz gorzej z ta jakoscia, bo jakis czas temu zrobily sie modne. Trzeba bedzie poczekac az znow beda obciachowe ;)

Express i AE: sorry, tzw. modny badziew. Owszem, kupuje, ale licze sie tym ze po paru praniach sie rozleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja dodam coś od siebie. Na łork i trawel gdy byłem w roku 2003 zakupiłem buty nike za 11 $ w sklepie najka( albo to jakaś fabryka była) w każdym razie przy ogromnym Mall'u. Nie wiem czy w Polsce takie buty kupic za 11 zł a nawet w przeliczeniu na złotówki czyli ok 40 zł. Buty słyżyły mi tak jak każde które kupuje w Polsce ok 3 lat. Pamiętam jak kupiłem też spodenki w searsie albo w czyms takim-spodenki kupiłem za 5$ i służyły mi z 4 lata, sweter z Gapa 10$ też kilka zim nosiłem. Zaznaczam, że były to normalne produkty nie jakieś lumpeksowe. Zakupione w sklepach firmowych.

Służyły mi tyle lat ile służą mi ciuchy zakupione w polskich sklepach. Jedyna różnica to taka, że w Polsce nie kupie butów nike za 11 zł, swetra Gap'a za 10 zł itd itd itd. Więc dajcie spokój i nie gadajcie o jakości bo jeżeli nie kupujesz w Tesco to jakość ciuchów jest podobna lub taka sama, nieważne czy zakupione w USA czy w Polsce.

Co do cen i jakości i wartości siłej nabywczej złotówki i dolara.....usa wygrywa w przedbiegach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam, że były to normalne produkty nie jakieś lumpeksowe. Zakupione w sklepach firmowych.

Ja bym tylko chcial zauwazyc ze produkty z outletow (a tam najprawdopobniej kupowales) to nie "normalne produkty".

Poza tym mierzenie sily nabywczej czy jakosci zycia ciuchami i samochodami to pierwsza reakcja swiezych imigrantow ktorzy nie moga sie nadziwic jak tu jest zajebiscie. Jak po jakims czasie ogarna calosc kosztow zycia, zastanowia sie ile to odkladaja (jezeli w ogole) na przyszla emeryture, rozlicza sie z IRSem to im sie zwykle opinia troche zmienia...

Wiadomo ze masa rzeczy jest tu tanszych co wynika z wielkosci rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tylko chcial zauwazyc ze produkty z outletow (a tam najprawdopobniej kupowales) to nie "normalne produkty".

Poza tym mierzenie sily nabywczej czy jakosci zycia ciuchami i samochodami to pierwsza reakcja swiezych imigrantow ktorzy nie moga sie nadziwic jak tu jest zajebiscie. Jak po jakims czasie ogarna calosc kosztow zycia, zastanowia sie ile to odkladaja (jezeli w ogole) na przyszla emeryture, rozlicza sie z IRSem to im sie zwykle opinia troche zmienia...

Wiadomo ze masa rzeczy jest tu tanszych co wynika z wielkosci rynku.

co to znaczy ze nie sa to "normalne produkty" czego im brakuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...