Skocz do zawartości

Znalezienie Pracy, Ekonomia Ze Specjanlością Marketing/gospodarka Turystyczna


VonMajak

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Jest to mój pierwszy post na forum, więc jeśli pojawił się w nieodpowiednim dziale, proszę o przeniesienie.

Planuję wyjazd na kilka lat. Niedawno skończyłem studia i pracowałem krótko w korporacjach. Przeczytałem kilka artykułów na ten temat, te polskojęzyczne wydają mi się generalnie nastawione dużo bardziej sceptyczne. Chciałbym zapytać Państwa o możliwości znalezienia pracy w Stanach, ewentualnie jakie miasto jest najlepsze mając na uwadze moje wykształcenie.

Chodzi mi o podzielenie się doświadczeniami, jak najlepiej zaplanować taki wyjazd, jak powinno się planować poszczególne kroki, wreszcie w jaki sposób kontaktować się z pracodawcami i w końcu otrzymać wizę. Mój angielski wymaga podszkolenia, jednak w dużej mierze jest to kwestia przypomnienia dawno nieużywanych słów. Czy po wyjeździe mogę liczyć na wsparcie organizacji polonijnych?

Bardzo proszę o Państwa opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Jest to mój pierwszy post na forum, więc jeśli pojawił się w nieodpowiednim dziale, proszę o przeniesienie.

Planuję wyjazd na kilka lat. Niedawno skończyłem studia i pracowałem krótko w korporacjach. Przeczytałem kilka artykułów na ten temat, te polskojęzyczne wydają mi się generalnie nastawione dużo bardziej sceptyczne. Chciałbym zapytać Państwa o możliwości znalezienia pracy w Stanach, ewentualnie jakie miasto jest najlepsze mając na uwadze moje wykształcenie.

Chodzi mi o podzielenie się doświadczeniami, jak najlepiej zaplanować taki wyjazd, jak powinno się planować poszczególne kroki, wreszcie w jaki sposób kontaktować się z pracodawcami i w końcu otrzymać wizę. Mój angielski wymaga podszkolenia, jednak w dużej mierze jest to kwestia przypomnienia dawno nieużywanych słów. Czy po wyjeździe mogę liczyć na wsparcie organizacji polonijnych?

Bardzo proszę o Państwa opinie.

na poczatek zorientuj sie na czym polega znalezienie pracy w US, ja to wyglada od strony osoby nieautoryzowanej do pracy w US, co Ci jest potrzebne.

co potrzebuje Twoja firma, jakie musisz miec kwalifikacje i doswiadczenie....

potem zacznij planowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, no to dobra informacja, bo wcześniej myślałem, że lepiej podjąć jakąś pracę na szybko na ok 3 miesiące, żeby odłożyć sobie trochę kasy na wizę, bilet i start - do pierwszej wypłaty tam oczywiście :)

Jak juz wczesniej ktos napisal - zrob minimum researchu na temat mozliwosci pracy w US bo Twoj powyzszy post wskazuje na to ze nie zrobiles absolutnie zadnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...