Skocz do zawartości

Sat,studia


Elena99

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Chciałabym dostać się na studia na University of Miami.

Aktualnie mam 16 lat,ale nie boję się nauki.Szczerze mówiąc to ją uwielbiam.

Wiem,że żeby dostać się na uniwersytet w USA muszę zdać egzamin SAT.

Planuję go zdać z 3 przedmiotów hiszpański,matma i biologia.

Ale szczerze powiedziawszy to nie mam pojęcia jak się do tego zabrać... Czy jest ktoś kto zdał ten egzamin? Od czego w ogóle zacząć żeby zdać go jak najlepiej? Wyczytałam w internecie,że nawet jak się nauczę 10 książek na blachę to i tak tego nie zdam,bo trzeba rozwiązywać testy..Widziałam te testy w internecie i niewiele z nich rozumiałam.. (Nie chodzi mi o angielski tylko w ogóle i zadania,zwłaszcza z biologii).. Chcę zacząć przygotowywać się do nich jak najszybciej,ale naprawdę nie wiem od czego zacząć..

Jest tutaj ktoś kto zdał ten egazmin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nonsens ze nie zdasz jezeli dobrze znasz angielski i przyzwyczaisz sie to formatu testu. Tysiace mlodych ludzi z calego swiata je zdaje, wiec dlaczego nie Ty?

Sa najrozniejsze ksiazki na przygotowanie sie do SAT'ow; wrzuc do Google SAT prep, zainwestuj w kilka, rob sobie testy darmowe w necie. Im wiecej praktyki (i wiedzy) tym lepiej ci pojdzie.

Ale... czy nie zauwazylas ze studenci miedzynarodowi akurat na tej uczelni nie musza zdawac SAT'ow?

http://admissions.miami.edu/undergraduate/application-process/international/international-admission-requirements/index.html

I czy zdajesz sobie sprawe, ze to bedzie kosztowalo powyzej $60,000 na rok? Pomocy finansowej jest szalenie malo, jest konkurencyjna, i czesto pokrywa tylko czesc kosztow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tendencje do niewierzenia w siebie... Bo słyszy się,że dostanie się na Uniwerki w Stanach graniczy z cudem,dlatego jakoś tak się boję. Właśnie dzisiaj doczytałam,że nie muszę zdawać SAT'ów. O kosztach też wiem. ;) Czyli jeżeli chodzi o egazminy to TOEFL i nasza matura? A co z ACT?

To nonsens ze nie zdasz jezeli dobrze znasz angielski i przyzwyczaisz sie to formatu testu. Tysiace mlodych ludzi z calego swiata je zdaje, wiec dlaczego nie Ty?

Sa najrozniejsze ksiazki na przygotowanie sie do SAT'ow; wrzuc do Google SAT prep, zainwestuj w kilka, rob sobie testy darmowe w necie. Im wiecej praktyki (i wiedzy) tym lepiej ci pojdzie.

Ale... czy nie zauwazylas ze studenci miedzynarodowi akurat na tej uczelni nie musza zdawac SAT'ow?

http://admissions.miami.edu/undergraduate/application-process/international/international-admission-requirements/index.html

I czy zdajesz sobie sprawe, ze to bedzie kosztowalo powyzej $60,000 na rok? Pomocy finansowej jest szalenie malo, jest konkurencyjna, i czesto pokrywa tylko czesc kosztow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ACT jest podobnym do SAT. TOEFL to test jezyka.

Nie ma odpowiednika matury w USA (chociaz niektore stany maja testy - uwazane za dosyc latwe - ktore kazdy uczen musi zdac zeby zakonczyc liceum.)

Dla dobrych uczniow z Polski, jest latwo sie dostac na uniwersytet w USA (z wyjatkiem tych naj, naj bardziej elitarnych) jezeli maja pieniadze. Zwlaszcza na te prywatne uczelnie jak University of Miami.

Co prawie graniczy cudem, to jest otrzymanie dosyc financial aid, w wypadku jezeli nie masz cwierc miliona dolarow na studia :D Jezeli twoja rodzina ma, to baw sie dobrze w Miami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...