Skocz do zawartości

Czy Warto? Kilka Pytań - Dv-2018


damianhans

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 38
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Czy przyjazd tam wówczas to jak więzienie którego nie mogę opuszczać? Przecież jestem równocześnie obywatelem PL i powinienem móc decydować gdzie i ile chcę przebywać? Ktoś wyjaśni?

Juz wyjasniam. Zielona Karta (inaczej karta stalego pobytu) jak sama nazwa wskazuje sluzy to stalego pobytu w USA a nie do przebywania troche w USA troche w Polsce. Jesli twierdzisz inaczej to chyba zielona karta nie jest dla Ciebie.

Opuszczac USA mozesz, ale jesli bedziesz to robil zbyt czesto i Twoje pobyty w Polsce beda dluzsze niz w USA to za ktoryms razem urzednik na granicy zadecyduje za Ciebie i Ci zielona karte odbierze

Co jeśli chcę rok przesiedzieć w USA pracując a np. 3 miesiące w PL i znowu wrócić do USA?

W takim przypadku moze warto sobie odpuscic zielona karte i sprobowac aplikowac o jakas wize tymczasowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku moze warto sobie odpuscic zielona karte i sprobowac aplikowac o jakas wize tymczasowa

Dokładnie, zielona karta jest raczej dla zdecydowanych, jak nie jesteś, to nie rób konkurencji innym zdecydowanym, którzy chcą tam zamieszkać na stałe ;)

p.s ja uważam, że udział w losowaniu powinien być płatny, przynajmniej 15 dolarów, 50 % mniej ludzi by aplikowało, bo jeśli jest za darmo, to wezmę udział w losowaniu "bo czemu nie, najwyżej nie pojadę"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wyjasniam. Zielona Karta (inaczej karta stalego pobytu) jak sama nazwa wskazuje sluzy to stalego pobytu w USA a nie do przebywania troche w USA troche w Polsce. Jesli twierdzisz inaczej to chyba zielona karta nie jest dla Ciebie.

Opuszczac USA mozesz, ale jesli bedziesz to robil zbyt czesto i Twoje pobyty w Polsce beda dluzsze niz w USA to za ktoryms razem urzednik na granicy zadecyduje za Ciebie i Ci zielona karte odbierze

W takim przypadku moze warto sobie odpuscic zielona karte i sprobowac aplikowac o jakas wize tymczasowa

To w końcu można czy nie można wyjeżdżać z USA? Sam sobie przeczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu można czy nie można wyjeżdżać z USA? Sam sobie przeczysz.

Nikt Cie przeciez na sile nie trzyma w USA. Granice sa otwarte, mozesz jechac gdzie chcesz. Ale co innego jechac na 2-3 tygodnie urlopu poza USA a inaczej sprawa wyglada jak wyjedziesz na pol roku lub dluzej, chyba nie powiesz wtedy ze twoim domem sa USA skoro wiekszosc czasu spedzasz poza jego granicami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Cie przeciez na sile nie trzyma w USA. Granice sa otwarte, mozesz jechac gdzie chcesz. Ale co innego jechac na 2-3 tygodnie urlopu poza USA a inaczej sprawa wyglada jak wyjedziesz na pol roku lub dluzej, chyba nie powiesz wtedy ze twoim domem sa USA skoro wiekszosc czasu spedzasz poza jego granicami.

Albo odwracasz kota ogonem albo czytanie ze zrozumieniem się kłania :)

Czekam jednak na jakąś merytoryczną odpowiedź z faktami. Najlepiej kogoś kto od czasu do czasu (raz w roku?) odwiedza swój rodzinny kraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo odwracasz kota ogonem albo czytanie ze zrozumieniem się kłania :)

Czekam jednak na jakąś merytoryczną odpowiedź z faktami. Najlepiej kogoś kto od czasu do czasu (raz w roku?) odwiedza swój rodzinny kraj.

Ale pierdoly straszne wypisujesz - dostales fakty. Ja jak mialem GC, latalem do PL 2-3 razy w roku + podroze biznesowe do innych krajow (~10 w ciagu roku) - wszystkie wyjazdy na tydzien / dwa. Wystarczajace fakty ? Zasady utrzymania rezydencji sa jasno opisane (jakies 2 sekundy google'a) a tu na forum byly omawiane tysiac pincet razy. Zadaj sobie troche trudu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtass ile ludzi tyle historii

Są tacy ze im się udaje a są tacy jak ostatnio opisywany przypadek ze urzędnik na wstępie wjazdu kręcił głową o wyjeździe dłuższym.

Wyjeżdżając zostawiasz np dom,mieszkanie,płacisz podatki itd

I teraz tak dwa miesiące nic,później trzy nic a cztery miesiące po za USA możesz miec kłopoty.

Bo częste wyjazdy i czas się wydłuża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...