Skocz do zawartości

Czy Warto? Kilka Pytań - Dv-2018


damianhans

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się Was poradzić, czy składanie wniosku ma sens.

-Mam dziewczynę od 3 lat i planuję z nią przyszłość, w razie wygranej nie chcę wyjechać bez niej.

1. Czy jeśli wylosuję zieloną kartę (lub ona) i wezniemy ślub PO wylosowaniu, ale PRZED rozmową z konsulem, to nie będzie problemu z wizą dla nas obojga? W podaniu nie mogę wpisać narzeczonej, ale jedynie ŻONĘ.

2. Jeśli dowiem się w maju 2017 r, że mi się udało wylosować, to kiedy NAJPOZNIEJ mogę wylecieć do USA? Rozumiem że końcem września 2018? Ja studia kończę w czerwcu 2018, więc nie będzie problemu, ale moja dziewczyna w czerwcu 2019 roku... Czy wtedy jest możliwość, że ja wyjadę powiedzmy we wrześniu 2018, a ona do mnie dojedzie za rok i wtedy jej nie przepadnie zielona karta, nadana z tytułu małżeńskiego? Lub jeśli ona wylosuje GC, to może wyjechać dopiero w 2019 roku?

3. Może lepiej teraz nie składać wniosku, poczekać 2 lata, wziąć ślub i wtedy dopiero aplikować już jako małżeństwo (wnioski składane osobno) i mieć podwójne szanse tak jakby? Jak myślicie?



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam, chciałbym się Was poradzić, czy składanie wniosku ma sens.

Ma sens.

1. Czy jeśli wylosuję zieloną kartę (lub ona) i wezniemy ślub PO wylosowaniu, ale PRZED rozmową z konsulem, to nie będzie problemu z wizą dla nas obojga? W podaniu nie mogę wpisać narzeczonej, ale jedynie ŻONĘ.

Nie bedzie problemu.

2. Jeśli dowiem się w maju 2017 r, że mi się udało wylosować, to kiedy NAJPOZNIEJ mogę wylecieć do USA? Rozumiem że końcem września 2018? Ja studia kończę w czerwcu 2018, więc nie będzie problemu, ale moja dziewczyna w czerwcu 2019 roku... Czy wtedy jest możliwość, że ja wyjadę powiedzmy we wrześniu 2018, a ona do mnie dojedzie za rok i wtedy jej nie przepadnie zielona karta, nadana z tytułu małżeńskiego? Lub jeśli ona wylosuje GC, to może wyjechać dopiero w 2019 roku?

Wyleciec do USA musisz max. 6 miesiecy po otrzymaniu wizy w Ambasadzie (zdaje sie ze 6 miesiecy sa wazne badania lekarskie i dlatego tylko tyle masz czasu). Jesli nie wyjedziesz w tym terminie zielona karta przepadnie.

A kiedy bedziesz mial wizyte w Ambasadzie to zalezy jak wysoki numer wylosujesz i kiedy odeslesz DS-260.

3. Może lepiej teraz nie składać wniosku, poczekać 2 lata, wziąć ślub i wtedy dopiero aplikować już jako małżeństwo (wnioski składane osobno) i mieć podwójne szanse tak jakby? Jak myślicie?

To juz od Ciebie zalezy czy skladac czy nie skladac. Po pierwsze taka szansa (na wylosowanie) trafia sie raz na cale zycie, no ale jesli masz 100% pewnosc ze Cie akurat wylosuja za rok czy za 2 lata to mozesz czekac.

Po drugie za dwa lata moze juz nie byc loterii, a nawet jesli bedzie to Polska moze byc z niej wykluczona.

Teraz tez macie podwojne szanse, jesli ktos z was wylosuje to slub i jedziecie razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie problemu.

No właśnie ile ludzi tyle odpowiedzi, ale bardzo chcę ufać Tobie ;)

Wyleciec do USA musisz max. 6 miesiecy po otrzymaniu wizy w Ambasadzie (zdaje sie ze 6 miesiecy sa wazne badania lekarskie i dlatego tylko tyle masz czasu).

Gdzieś czytałem, że 12 miesięcy...

A jeśli wylosuję GC, wezmę ślub, moja żona dostane małżeńską wizę, ale wyjadę SAM, to czy moja żona wtedy będzie miała ważną wizę jeszcze np przez 1,5 roku? W sensie poleciałbym sam na 1,5 roku, a ona potem do mnie dojechała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj mylisz pojęcia...

Wiza z loterii to wiza z loterii i nic nie wspólnego z wiza małżeńską

Dostajecie oboje wizę jak się kwalifikujecie i macie ten sam czas na wyjazd

A ten jest pól roku od daty badań

Tego nie da się przedłużyć.

Jak nie poleci Twoja żona to wiza przepada.

Jak małżeństwo wygląda na prawdziwe to dadzą wizę. I byly takie przypadki tutaj opisane

Poczytaj to forum.

Poczytaj tez o tzw białym paszporcie gdy np uczysz się w Polsce a nie mieszkasz w USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wylot z loterii jest określony czas - 180 dni.

Jeśli wylosujesz zielona kartę i wyjedziesz bez dołączania małżonki do swojej zielonej karty z loterii, to możesz ją sponsorować.

Sponsorowanie małżonka rezydenta trwa jakieś 2 lata.

Generalnie mylisz pojęcia, bo:

- albo dołączasz żonę do siebie po wylosowaniu zielonej karty a przed rozmową w ambasadzie i wtedy oboje macie 180 dni (od badań lekarskich chyba) na wyjazd (taka jest ważność wizy)

- albo wylatujesz sam i sponsorujesz ją na zieloną kartę i wtedy ona po jakiś dwóch latach może do Ciebie dołączyć

EDIT: sly6 mnie uprzedził :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bialy paszport mozesz zalatwic jedynie w USA. Czyli najpierw wlatujesz do USA, zielona karta zostaje aktywowana i wtedy starasz sie o bialy paszport dzieki ktoremu mozesz przebywac poza USA do 2 lat.

Tak samo sytuacja bedzie wygladac w przypadku zony.

W waszym przypadku jesli wygracie to najlatwiej bedzie poleciec razem do USA, obydwoje starac sie o bialy paszport (reentry permit) i wracacie do PL dokonczyc sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak wygląda sprawa z pobytem tam. Zakładamy, że dostałem to co miałem dostać, wyjechałem tam w ciągu 6ciu miesięcy i co dalej? Czy przyjazd tam wówczas to jak więzienie którego nie mogę opuszczać? Przecież jestem równocześnie obywatelem PL i powinienem móc decydować gdzie i ile chcę przebywać? Ktoś wyjaśni? Co jeśli chcę rok przesiedzieć w USA pracując a np. 3 miesiące w PL i znowu wrócić do USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...