usausausa

H2B

13 postów w tym temacie

Witam,

Brałam udział w w&t już 4 razy, chcę jednak terz wyjechać na trochę dłużej niż 4 miesiące, więc zainteresowałam się wizą H2B. Mój pracodawca wyraził chęć załatwienia mi tej wizy, jednak ja mam kilka pytań. Wszystkie wątki dot. tego tematu są z 2007/1012 roku i chcę się upewnić czy wiaomości nie są przestarzałe.

Pytania mam odnośnie kosztów aplikacji na wizę H2B:

-Jakie koszty ponosi pracodawca ?

- Czy jeżeli pracodawca chce starać się o wizę dla mnie i mojej koleżanki to czy (wyżej wymienione, o ile są) koszta będzie musiał ponosić podwójnie czy będą dzielone na nas dwie? ( na jakimś starym wątku znalazłam takie : 250$ DOL(Departament Pracy) 135$ INS-BCIS (Urząd Imigracyjny) 100$ Ambasada )

Oczywiste jest to, ze koszty które my płlacimy za wizę (teraz chyba 190$) płacimy osobno, jednak zastanawia mnie to czy praccodawca musi złożyć papiery dwukrotnie w urzędzie pracy, czy tylko raz (mimo tego, że stara się o wize dla dwóch osó B)

\

Interesuje mnie również to, czy jest to jakiś trudny proces, który może odstraszyć pracodawce, czy jest to tylko tzw papierkowa robota, wypełnienie kilku formularzy i po sprawie?

Czy pracodawcaa musi spełniać jakieś wymagania??

Z góry dziękuję za odpowiedź,

pozdrawiam. :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jesli pracodawca i prawnik podejdzie do tego jak wypełnienie papierków to wizy żadnej nie dostaniecie.

Ma wykazać ze na Wasze miejsce brak chętnego na miejscu. To trochę pracy i wysiłku zajmuje.

Prawnik zależy od jego pracy i czy policzy razy dwa..

Opłaty aktualne są na stronie urzędu imigracji.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie chciałam, żeby zabrzmiało to jak zabrzmiało- z tymi papierkami. Chodziło mi o to, czy proces wymaga dużo wysiłku i biegania, czy nie. Dziękuję za odpowiedź.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy jeżeli moj pracodawca wystapil o wize dla mnie, moge sie o nia starac w ambasadzie bedac na wizie turystycznej w USA ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, usausausa napisał:

Czy jeżeli moj pracodawca wystapil o wize dla mnie, moge sie o nia starac w ambasadzie bedac na wizie turystycznej w USA ?

W jakiej ambasadzie ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, kzielu napisał:

W jakiej ambasadzie ?

w sumie źle zadałam pytanie, czy mogę w jakikolwiek starać się o tą wizę będąc legalnie na terenie USA?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W Stanach możesz co najwyżej starać się o zmianę status. Będąc w USA nie możesz strac się o wizę do USA. Trochę nie ma to sensu hm? W USA nie ma ambasad USA...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Ty nie wystepujesz o wize - pracodawca to robi. Ty czekasz grzecznie -- proces moze trwac wiele miesiecy, wiec prawdopodobnie nie uda sie bedac juz w USA. Pracodawca musi zlozyc wszystkie papiery (a jest ich nie malo) przed pewna data. Potem to dziala troche na zasadzie loterii bo jest wiecej chetnych na H2B niz wiz, wiec jezeli pracodawca nie zlozy papierow od razu, i jezeli nie macie troche szczescia, to nic z tego nie bedzie. 

To jest dlugi, drogi, i dosyc skomplikowany proces, dlatego wiekszosc tych wiz idzie do ogromnych firm ktore maja specjalny oddzial prawnikow i ludzi w HR ktorzy sie tym zajmuja. Dla indiwidualnego pracodawcy to byloby bardzo bardzo uciazliwe. 

No, i mamy nowego prezydenta ktory krzyczy "America first," i obiecal przeksztalcenie tego systemu na bardziej korzystnego dla amerykanow szukajacych pracy. Ile tych wiz bedzie, i co trzeba bedzie zrobic zeby je otrzymac, w tej chwili to jest jedna wielka niewiadoma.

Edytowane przez katlia
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 minut temu, katlia napisał:

Potem to dziala troche na zasadzie loterii bo jest wiecej chetnych na H2B niz wiz, wiec jezeli pracodawca nie zlozy papierow od razu, i jezeli nie macie troche szczescia, to nic z tego nie bedzie. 

Na h2b to chyba niekoniecznie. Quota jest dwa razy do roku. Na pierwsze polrocze 2017 wizy wyczerpaly sie dwa tygodnie temu. Nie jest tak zle. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobrze wiedziec, Kaer, dziekuje.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto