usausausa

H2B

5 postów w tym temacie

Witam,

Brałam udział w w&t już 4 razy, chcę jednak terz wyjechać na trochę dłużej niż 4 miesiące, więc zainteresowałam się wizą H2B. Mój pracodawca wyraził chęć załatwienia mi tej wizy, jednak ja mam kilka pytań. Wszystkie wątki dot. tego tematu są z 2007/1012 roku i chcę się upewnić czy wiaomości nie są przestarzałe.

Pytania mam odnośnie kosztów aplikacji na wizę H2B:

-Jakie koszty ponosi pracodawca ?

- Czy jeżeli pracodawca chce starać się o wizę dla mnie i mojej koleżanki to czy (wyżej wymienione, o ile są) koszta będzie musiał ponosić podwójnie czy będą dzielone na nas dwie? ( na jakimś starym wątku znalazłam takie : 250$ DOL(Departament Pracy) 135$ INS-BCIS (Urząd Imigracyjny) 100$ Ambasada )

Oczywiste jest to, ze koszty które my płlacimy za wizę (teraz chyba 190$) płacimy osobno, jednak zastanawia mnie to czy praccodawca musi złożyć papiery dwukrotnie w urzędzie pracy, czy tylko raz (mimo tego, że stara się o wize dla dwóch osó B)

\

Interesuje mnie również to, czy jest to jakiś trudny proces, który może odstraszyć pracodawce, czy jest to tylko tzw papierkowa robota, wypełnienie kilku formularzy i po sprawie?

Czy pracodawcaa musi spełniać jakieś wymagania??

Z góry dziękuję za odpowiedź,

pozdrawiam. :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jesli pracodawca i prawnik podejdzie do tego jak wypełnienie papierków to wizy żadnej nie dostaniecie.

Ma wykazać ze na Wasze miejsce brak chętnego na miejscu. To trochę pracy i wysiłku zajmuje.

Prawnik zależy od jego pracy i czy policzy razy dwa..

Opłaty aktualne są na stronie urzędu imigracji.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie chciałam, żeby zabrzmiało to jak zabrzmiało- z tymi papierkami. Chodziło mi o to, czy proces wymaga dużo wysiłku i biegania, czy nie. Dziękuję za odpowiedź.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz