Skocz do zawartości

Kończący Się Paszport


cesar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Do stanów miałem lecieć we wrześniu tego roku, więc za namową znajomego mimo kończącego się w przyszłym roku paszportu złożyłem wniosek w kwietniu o wizę turystyczną. Wizę dostałem, ale we wrześniu nie poleciałem, przełożyłem wylot na marzec przyszłego roku. I teraz moje pytanie jest następujące, czy nie będzie żadnych problemów jeżeli w marcu polecę na paszporcie który kończy mi się końcem lipca 2017 roku?

Wracamy ze znajomymi na początku kwietnia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam

Do stanów miałem lecieć we wrześniu tego roku, więc za namową znajomego mimo kończącego się w przyszłym roku paszportu złożyłem wniosek w kwietniu o wizę turystyczną. Wizę dostałem, ale we wrześniu nie poleciałem, przełożyłem wylot na marzec przyszłego roku. I teraz moje pytanie jest następujące, czy nie będzie żadnych problemów jeżeli w marcu polecę na paszporcie który kończy mi się końcem lipca 2017 roku?

Wracamy ze znajomymi na początku kwietnia.

Pozdrawiam

Cos tam jest takiego ze w momecie wjazdu do USA paszport musi miec minimum 6 m-cy waznosci, ale nie jestem pewien na 100%. Napewno nie dostaniesz prawa pobytu dluzej niz do konca waznosci paszportu co pewnie nie jest problemem bo kto siedzi turystycznie w USA 4 m-ce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos tam jest takiego ze w momecie wjazdu do USA paszport musi miec minimum 6 m-cy waznosci, ale nie jestem pewien na 100%. Napewno nie dostaniesz prawa pobytu dluzej niz do konca waznosci paszportu co pewnie nie jest problemem bo kto siedzi turystycznie w USA 4 m-ce?

Regula 6-ciu miesiecy nie dotyczy Polski. Paszport ma byc wazny na okres zamierzonego pobytu:

Visitors traveling to the U.S. are required to be in possession of passports that are valid for six months beyond the period of their intended stay in the U.S. See list of countries exempt from the six month requirement.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2016 o 14:16, haneczka019 napisał:

Do marca jeszcze sporo czasu, wyrób sobie nowy paszport, przypilnuj, żeby Ci w starym wizy nie przedziurkowali i leć z dwoma paszportami.

Gdybym był na miejscu to co innego, ale jak jest tak jak mówi sly6 że dostanę pobyt do max ważności paszportu to spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

paszport z wizą turystyczną, ważny do kwienia 2017, chcę jechac w marcu na 2 tygodnie. przejdzie?

Cytuj

Cos tam jest takiego ze w momecie wjazdu do USA paszport musi miec minimum 6 m-cy waznosci, ale nie jestem pewien na 100%.

Właśnie, niby gdzieś przeczytałem, że Polska nie musi mieć tego pół roku, natomiast nie mogę znaleźć oficjalnego info.

https://fam.state.gov/searchapps/viewer?format=html&query=passport agreements&links=PASSPORT,AGREEMENT&url=/FAM/09FAM/09FAM040309.html#M403_9_3_B_2

znalazłem coś takiego, ale nie do końca rozumiem i nie wiem czy to aktualne i oficjalne dane. Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...