Skocz do zawartości

Zakupy elektroniki na własny użytek i przewóz w bagażu


shephard

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

Z góry przepraszam, jeśli powtarzam temat, ale od jakiegoś czasu nie mogę znaleźć dokładnej odpowiedzi na moje pytanie. Możliwe, że komplikuję ale...

Generalnie niedługo wybieram się do Nowego Jorku i mam zamiar zakupić tam kartę graficzną o wartości około 420$. Karta nie idzie na handel, będzie wyłącznie na mój własny użytek. Generalnie słyszałem, że produkty do łącznej wartości do 440 EUR na własny użytek zwolnione są z opłat celnych. Czy ktoś jest w stanie to potwierdzić? Nawet jeśli cło może nie być naliczone, to czy mogą mi dorzucić VAT? 

Przy okazji miałbym dodatkowe pytanie - najwygodniejszą opcją dla mnie byłoby kupno sprzętu przez internet, z odbiorem w sklepie. Czy i jaki podatek od sprzedaży (sales tax) zostanie naliczony skoro nie jestem rezydentem USA?

Z góry dzięki wielkie za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprosciej wejść na strone www.mf.gov.pl Tam sa wszystkie potrzebne przepisy dotyczące przywozu. Nie wiem jak ze sprzedażą krajowa w USA dla obcokrajowcow ale gdy np. kupuje cos w innym stanie gdzie jest sales tax pokazuje prawo jazdy z mojego stanu i taxu nie place.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...