Skocz do zawartości

Emigracja do Kanady od czego zaczac?


Andrzejowski

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam 20 lat mieszkam w UK, prace mam calkiem dobra i nie narzekam na zycie tutaj ale chcialbym sprobowac sil za oceanem, a dokladnie w Kanadzie. Mialem tam kuzynke i bardzo chwalila, kolega tak samo. Problem w tym, ze nie skonczylem zadnej szkoly bo wyjechalem do Anglii sam po skonczeniu 18 lat rzucajac technikum. I teraz jesli chce emigrowac od czego powinienem zaczac? Moge isc do szkoly, zrobic kursy czy nie wiem jeszcze co potrzeba i jakie opcje sa dla mnie mozliwe. Prosze o pomoc bo nie wiem od czego sie zabrac, slyszalem o jakims youth mobility program. Na stronie Kanadyjskiej znalazlem to. 

Untitled.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co robisz w Anglii,mass kursy skonczone,szkole?

ten program jest limitowany miejscami i to nie jest całkowita emigracja tylko praca i pobyt na 1 rok a później jak przepisy zezwolą i pracodawca.

poczytaj tez stronę urzędu imigracji CIC. Tez sa programy danej Prowincji na pobyt stały.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Anglii pracuje i tak sobie tutaj zyje. Wlasnie myslalem zeby wybrac jeden z programow, a wtedy wyrobic wymagane do niego kwalifikacje. Rok to wiecej niz trzeba, pozniej mam plan jechac do Australii na kurs angielskiego. http://www.kangiel.pl/workcanada.htm - czytalem i tam jest napisane '  Do programu akceptowane są osoby spełniające wymagania programu oraz posiadające pozwolenie na pracę w inicjatywie IEC. ' W takim razie co to za program jesli mam sobie zalatwic sam pozwolenie na prace mhm.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Witam mieszkamy od 3lat w Anglii. Ukonczone  studia ja Zarzadzanie Logistyka i Transportem brak doswiadczenia. Moja narzeczona Administracja doswiadczenie 4lata w PL i 3lata w UK admin-magazynier do chwili obecnej. Ja posiadam tez doswiadczenie jako spawacz Mig-Mag 2lata,prawo jazdy Class 2 (1rok doswiadczenia UK)  i Class1 (6miesiecy w PL) obecnie pracuje jako operator maszyn EDM (7miesiecy). Nie udalo nam sie juz 3 raz w loterii do USA i nasz plan B to Canada. Co mamy zrobic zeby zrealizowac ten plan,co radzicie.Jakie programy emigracyjne nam polecacie, lub inne mozliwosci dziekujemy pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od tej strony

 

http://www.cic.gc.ca/english/

jest program federalny i Prowincji danej . NP lubicie być blisko Polonii to Wam nie polecę Prowincji Atlantyckich. Dlatego trudno będzie Wam doradzić. NP Prowincje Atlantyckie mają niskie koszta życia lecz tam dużo nie zarobisz..

pamiętaj ze prawo imigracyjne ciągle się zmienia i to co bylo dwa lata temu teraz jest w innej formie. Dlatego polecam Ci strony które maja aktualne wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jesli ktos jest jeszcze zainteresowany tematem to prosze o info - najlepiej priv. Walkowalem temat dosc doglebnie, mialem plan pozostania na stale w Kanadzie, lecz wyszlo ze do USA latwiej w moim przypadku bylo po 4 latach w Kanadzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...