Skocz do zawartości

Specyfika Amerykańskiego życia/urządzeń-proszę o wytłumaczenie


Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, ezechiel123456789 napisał:

i po to zamontowano te schody-orientujecie się?

Kiedy wprowadzono zaostrzone regulacje budynki budowało się inaczej niż teraz - chody były bardzo wąziutkie i po za tym że były palne to miały też małą przepustowość: (zdjęcie z Tenement Museum w Nowym Jorku)
hallway-with-light-on1.jpg

Inna sprawa, że zupełnie inaczej się ewakuuje po zewnętrznej stronie budynku niż przez zadymione wnętrze. Tutaj jest przykład jak to wygląda na żywo gdy off-duty firefighter wspinał się po takich schodach zaraz po wybuchu gazu w budynku na 2-giej alei i wschodniej siódmej w East Village na Manhattanie w ubiegłym roku:

http://gothamist.com/2015/03/28/off-duty_firefighter_on_rushing_to.php
http://gothamist.com/2015/03/27/video_off-duty_firefighter_hero.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

A co do automatów-samochody takie są MNIEJ OSZCZĘDNE.Każdy samochód oferowany w automacie w Europie pali więcej.Mój autobus z automatem mercedes citaro pali 42-45 na sto podczas gdy stare manualne ikarusy spalały 35 litrów.W autobusie mam 4 biegi do przodu i wsteczny.10 przełożeń to jest może w audi a8 quatroo i w furach za 350 tys złotych.Moje suzuki swift w automacie pali więcej o 0,5-0,7 litra/100.Ciężarówka w automacie nie dość że więcej pali to jeszcze ci potrafi redukować biegi na wzniesieniu co jest nieporozumieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ezechiel123456789 napisał:

dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

A co do automatów-samochody takie są MNIEJ OSZCZĘDNE.Każdy samochód oferowany w automacie w Europie pali więcej.Mój autobus z automatem mercedes citaro pali 42-45 na sto podczas gdy stare manualne ikarusy spalały 35 litrów.W autobusie mam 4 biegi do przodu i wsteczny.10 przełożeń to jest może w audi a8 quatroo i w furach za 350 tys złotych.Moje suzuki swift w automacie pali więcej o 0,5-0,7 litra/100.Ciężarówka w automacie nie dość że więcej pali to jeszcze ci potrafi redukować biegi na wzniesieniu co jest nieporozumieniem

Jak juz Ci napisales - strasznie slabo czais wspolczesna technike samochodowa. Bez obrazy, ale Swift to trzeci albo czwarty samochody swiat. Poza tym ja nie pisze o Europie tylko o US - o ktore pytales. Najpopularniejszy samochod w US - F150 w tej chwili w kazdej jednej wersji jest dostepny z 10-biegowym automatem wspolnej produkcji Forda / GM - to tak dla przykladu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, oss napisał:

@katliacałe osiedle domków z cegły? A to nie jest tak że tylko fasada jest z cegły? Jak byłem w Stanach to właśnie coś takiego widziałem, normalna konstrukcja z drewna jak przy tradycyjnym domku z drewna tylko zamiast sidingu cegła klinkierowa.

Ojej, nie osiedle, cala czesc miasta jest z cegly. Nie z fasady. A jezeli nie widziales czegos takiego w USA to radze inaczej zwiedzac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej, no nie obrażaj sie tak :) nie byłem w Kolorado, po prostu kiedyś mi pokazywano taki domek 'z cegły' na suburbiach i okazało się że tylko fasada była z cegły a reszta drewno. I wbrew obiegowej opinii Polaków na temat amerykańskich chatek z desek nie uważam żeby te domy były w czymś gorsze od polskich ceglaków. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochody z lat 50 czy 60 mają bardzo strzeliste kształty-wystające błotniki w kształcie płetw,wszędzie chromowane elementy,ozdobne listwy.Przecież w przypadku stłuczki jakiekolwiek naprawy blacharskie to istny koszmar-trzeba artysty żeby to równo wyklepał czy spasował

Nikt nie klepał. Odcinali uszkodzony błotnik, przylutowywali nowy i malowali.   I dalej nie klepią. Niedawno uderzył mi auto pan kierowca z telefonem przy uchu - druzgotane tylne światła sygnalizacyjne i kawał błotnika. Nowy błotnik zajął 3 dni i zapłaciła ubezpieczalnia winnego kierowcy. Dodam że auto nie pierwszej młodości, ale części widocznie dalej dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...