Skocz do zawartości

Nie skorzystanie z wizy imigracyjnej


krzych166

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam nietypowe pytanie odnośnie wizy imigracyjnej. Czy czymś grozi nie skorzystanie z wizy imigracyjnej? Sprawę o wizę założył brat matki o wizę dla siostry z rodziną. Czy jeśli teraz nie polecę to nie będę mógł już otrzymać np B-2 gdybym chciał lecieć za rok na wakacje? Czy po prostu wiza się normalnie przedawnia i nie ma problemu że nie poleciałem. Nie znalazłem nigdzie takiego tematu ale może ktoś z was wie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem że na formularzu B-2 jest pytanie odnośnie poprzednich wiz. Czy ta utrata ważności jest równoznaczna z anulowaniem lub unieważnieniem? I jak ewentualnie odpowiedzieć w takiej sytuacji na pytanie: 
Has anyone ever filed an immigrant petition on your behalf with the United States Citizenship and Immigration Services? (tu chodzi o donos czy wniosek o wizę imigracyjną? tego nie jestem pewien)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzień dobry, trochę w tym samym temacie. O wizę imigracyjną postarała się teściowa, razem z mężem i dzieckiem mamy wyznaczoną rozmowę z konsulem. Ponieważ ja i dziecko nie mamy zrobionych badań i w ogóle rozważam, czy je robić, mam takie pytanie. Czy mąż może sam pojechać na tę rozmowę (ma badania) i jest szansa, że tylko on dostanie tę wizę? Czy wszyscy musimy jechać? Mi na tym nie zależy. Czy wtedy ewentualnie ja z dzieckiem mogłabym zmienić starania na wizę turystyczną? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli twój mąż wyjedzie na wizie imigracyjnej i ty będziesz zapisana w systemie jako osoba z takim procesem wizowym to szansa na otrzymanie wizy turystycznej drastycznie ci spadnie. Jak udowodnić że wrócisz do Polski skoro mąż wyjechał i tu teoretycznie też miałaś taki zamiar? Za nie wykorzystanie wizy nie ma żadnych kar. Skoro ty nie chcesz mieszkać w USA to mąż też musi się zastanowić gdzie chcę być. Jak dostanie te wizę to oczywiście musi spędzać znakomitą większość czasu w USA bo inaczej utraci swoją rezydenture i zielona kartę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...